İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kısa yollardan para kazanmak

AycanB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar para kazanmak için bir kaç şey anlatacağım.
1 - Grafiker olarak kazanmak( PhotoShop vb şeyler)
Arkadaşlar şu zamanın koşullarında bakıyoruz her taraf script dolu free veya lisanslı scriptler ve herkez tema arayışı içinde.
ilk para kazanacağınız yöntem bu. Host , domain'e gerek yok locale scripti kurun ve bilgisayarınızda tasarım yapın satın ( örnek : Vbulletin temasi, Wp teması, avaracade teması Vb. temalar)
2 - Postucuk Yaparak kazanmak ( Link eklemek konu açmak vb. şeyler )
Genel olarak açarsak bu zamanlarda milletimiz yada genelde Wm adayalarımız çok tembel (bende dahil) ve bu yüzden çeşitli link değişimlerini veya dizin sitelerine site , link ekleme olayını paralı yaptırıyorlar burdan da para kazanabilirsiniz.

Ama benim sizlere tavsiyem 1 ci seçenektir kendinizi photo geliştirin arkadaşlar.
Bu bi makalemi değilmi tartışılır ama genede dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Alıntı değildir kendi görüşlerimdir. Doğrumudur tartışılır
Link : http://zone.org/yeni-baslayanlara-ipuclari/15712-kisa-yollardan-para-kazanmak.html#post116003
Aycan Bülbül

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kısa yoldan ancak kısa vadade para kazanılır.
En güzel örneğini anlayacağınız şekilde vereceğim;
1. YouTube tuttu heryer video sitesi doldu.
2. Yonja, faceebook çıktı heryer arkadaşlık sitesi doldu.
3. Birileri hosting işinden vurgun yaptı, okul çıkışında eve giden hosting işine girdi...
4. Webmaster sitesi tutulmuş, burdan ayrılan her user gitmiş bir wm sitesi açmış...
4. Mediclife açılacak, heryer sağlık sitesi dolacak:p

Şakası bir yana dediğim gibi bunlar geçici teknikler...
Büyük paralar istiyorsanız ilkleri yapmak zorundasınız diye düşünüyorum.
Kısa yollardan para kazanmak lafı insanın kulağına hoş gelsede, hayalde kalan birşey...

Ama kendinize zarar vermeden deneyin tabiki her yolu..

AycanB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kısa yoldan ancak kısa vadade para kazanılır.
En güzel örneğini anlayacağınız şekilde vereceğim;
1. YouTube tuttu heryer video sitesi doldu.
2. Yonja, faceebook çıktı heryer arkadaşlık sitesi doldu.
3. Birileri hosting işinden vurgun yaptı, okul çıkışında eve giden hosting işine girdi...
4. Webmaster sitesi tutulmuş, burdan ayrılan her user gitmiş bir wm sitesi açmış...
4. Mediclife açılacak, heryer sağlık sitesi dolacak:p

Şakası bir yana dediğim gibi bunlar geçici teknikler...
Büyük paralar istiyorsanız ilkleri yapmak zorundasınız diye düşünüyorum.
Kısa yollardan para kazanmak lafı insanın kulağına hoş gelsede, hayalde kalan birşey...

Ama kendinize zarar vermeden deneyin tabiki her yolu..

Hayatın belli kuralları vardır 1 ci basamağa basmadan 2 ci basamağa hoplayamayız ondan herşey yavaş yavaş gelişsin ama dediin gibide kendini geliştirsin herkez

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yıl 2008 bu konuyu 2000 yılında söyleseydin olurdu ama artık hiç bir işte kolay diye bişi kalmadı web işinden artık kazanmak cok cok kolay degil sabahlara kadar çabala ama aldıgın veya kazandıgın para harcadıgın zaman ve masrafı cıkartmaz.

o yüzden kolay yoldan para kazanmak diye bir şey yok. sizin şıklarınız alternatif kazanc derim

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben web kazançlarından fazla anlamam ama bildiğim birşey var asla kolay para kazanılmaz ve bu kazanılan para aslında bir kazanç değil vurgundur.
Maksimum 4-5 kere vurursunuz ama gerisi gelmez.

Mesala anladığım bir alandan örnek vereyim. Şuanda iyibir cerrah aylık 120 milyar bile kazanabilir.
Ama gel görki bir ameliyatı en az 4 - 32 saat arası sürer.

Zaten gelen parayıda harcayacak yeri yoktur. Gider kendine bir ev bir yazlık alır ama hastanede yatıp kalktığı için ne evi görür nede tatili olmadığı için yazlığı görür...
Gider bir X5, hummer vs. alır laf yaparlar arkasından...
Laflara aldırış etmese bile arabayı çeker hastane otoparkına haftada bir eve gidip temiz eşya almak için kullanabilir...

O maaş o hesapta birikir durur sonra birgün bir kalp krizi geçirir ölür gider eğer zaman bulup çocuk yapabilmişse ona kalır...

Yani para kazanmak zor. Hatta bazen kazandığını harcamaya zaman bulmak bile zor...

Babam 1995 yılında;
"Oğlum ekmek aslanın ağzında, yanlış yaparsan parmakların gider." derdi...
Sene 2000 olduğunda;
"Oğlum midesine indi kolunu sokup alacaksın, yanlış yaparsan kolun gider" derdi...
Sene 2005 olduğunda ise;
"Oğlum ekmeği artık öğüttüde dışkı olarak çıkardı bile." dedi.

"Peki baba ne yapacağım?" dedim ukalaca. Döndü;
"Kendine yeni ekmek kazanma yolları arayacaksın."dedi.

O zamanlar içimden ukala diyerek heee tmm diyerek salladığım babamın bugün gidip elini öpeceğim fırsatım olsa ama...

hayat enterasan...

para kazanmak, hayata sarılmak zor...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Öenmli olan çok para kazanmak değil önemli olan kazandığın paraları yiyebilmek ve güzel bi hayat geçirebilmek.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kesinlikle

yıl 2008 bu konuyu 2000 yılında söyleseydin olurdu ama artık hiç bir işte kolay diye bişi kalmadı web işinden artık kazanmak cok cok kolay degil sabahlara kadar çabala ama aldıgın veya kazandıgın para harcadıgın zaman ve masrafı cıkartmaz.

o yüzden kolay yoldan para kazanmak diye bir şey yok. sizin şıklarınız alternatif kazanc derim

En az 10 yıldır bilgisayar sektöründeyim, Eğitimdi, satıştı, teknik destekdi derken 10 yılda şükür karnımız doydu sadece , Kendime hep kızarım 10 yıl önce 10 tane sağlam domain alsaydım bugün bilgisayarın karşısında " Ah ulan ne yapsamda köşe olsam?? " diye kara kara düşünmezdim belki. Geçmişe mazi derler, doğru zamanlamada doğru işi seçmek ve kararlılık önemli ama para olmadan para kazanmakta çok zor. Ben çok denedim :(

BhDiyar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler içn tşkrler arkadaslar...

Ben web kazançlarından fazla anlamam ama bildiğim birşey var asla kolay para kazanılmaz ve bu kazanılan para aslında bir kazanç değil vurgundur.

Mesala anladığım bir alandan örnek vereyim. Şuanda iyibir cerrah aylık 120 milyar bile kazanabilir.

Zaten gelen parayıda harcayacak yeri yoktur. Gider kendine bir ev bir yazlık alır ama hastanede yatıp kalktığı için ne evi görür nede tatili olmadığı için yazlığı görür...
Laflara aldırış etmese bile arabayı çeker hastane otoparkına haftada bir eve gidip temiz eşya almak için kullanabilir...

O maaş o hesapta birikir durur sonra birgün bir kalp krizi geçirir ölür gider eğer zaman bulup çocuk yapabilmişse ona kalır...

Yani para kazanmak zor. Hatta bazen kazandığını harcamaya zaman bulmak bile zor...

Babam 1995 yılında;
Sene 2000 olduğunda;
"Oğlum midesine indi kolunu sokup alacaksın, yanlış yaparsan kolun gider" derdi...
Sene 2005 olduğunda ise;

O zamanlar içimden ukala diyerek heee tmm diyerek salladığım babamın bugün gidip elini öpeceğim fırsatım olsa ama...

hayat enterasan...

Çok güzel dile getirmişsin mediclife...

X

Xman

Misafir
Merhaba arkadaşlar para kazanmak için bir kaç şey anlatacağım.
1 - Grafiker olarak kazanmak( PhotoShop vb şeyler)
Arkadaşlar şu zamanın koşullarında bakıyoruz her taraf script dolu free veya lisanslı scriptler ve herkez tema arayışı içinde.
ilk para kazanacağınız yöntem bu. Host , domain'e gerek yok locale scripti kurun ve bilgisayarınızda tasarım yapın satın ( örnek : Vbulletin temasi, Wp teması, avaracade teması Vb. temalar)
2 - Postucuk Yaparak kazanmak ( Link eklemek konu açmak vb. şeyler )
Genel olarak açarsak bu zamanlarda milletimiz yada genelde Wm adayalarımız çok tembel (bende dahil) ve bu yüzden çeşitli link değişimlerini veya dizin sitelerine site , link ekleme olayını paralı yaptırıyorlar burdan da para kazanabilirsiniz.

Ama benim sizlere tavsiyem 1 ci seçenektir kendinizi photo geliştirin arkadaşlar.
Bu bi makalemi değilmi tartışılır ama genede dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Alıntı değildir kendi görüşlerimdir. Doğrumudur tartışılır
Link : http://zone.org/yeni-baslayanlara-ipuclari/15712-kisa-yollardan-para-kazanmak.html#post116003
Aycan Bülbül

İyi hoşda bu dediklerin kısa yoldan değil zor yoldan para kazanmaktır. Grafikerlik yada postçuluk nasıl kolay oluyor açıklarmısın ?

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
webte ki dalgalanmalara kapılmasın, en iyi bildiği işi yapsın kişi , zamanla zorda olsa istediği yerlere ulaşabilir. garfikerlik yetenek isteyen bir iş eğer yaratıcılığınız yoksa hiç uğraşmayın sizi hedeflediğiniz yere götürmez. Eğer sitelerden reklam vs. şeklinde para kazanmak istiyorsanız biraz uyanık olun ve webten kazandığınız parayı gene sitelere harcayın para parayı çeker ;)

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence para kazanmak istiyorsanız işe para kazanmak amacı ile değil de sevdiğiniz için başlayın ben bu işe başladığım vakit internetten para kazanmak ne demek diyen bir insandım sadece eğlendiğim için yapıyordum sonradan eğlencenin yanında para da gelmeye başlayınca insan eğlence yönünü bir tarafa bırakıyor tabi bence yine de Para kazanmak için değil de sevdiğiniz için yapın bu işi :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Babam 1995 yılında;
Sene 2000 olduğunda;
Sene 2005 olduğunda ise;

hayat enterasan...

açıkcası hiç katılmıyorum.Bizler şanslıyız, oturduğumuz yerden çokca para kazanma fırsatımız oluyor.Ancak maalesefi nankörüz.Evt gerçek bu nankörüz, kimse alınmasın lütfen.Aslında foruma sadece şöyle göz atarak ne kadar çok şeyler yapabileğimizi göre biliriz.Grafikeriz iyi işler yapıyoruz, aman parası az diyip işleri almıyoruz.Adsenseden para kazanıyoruz çok az diyoruz, gidip hile yapıyoruz.Aslında ekmek aslanın ne dışkısında,ne miğdesin de ne ağzında.Tam olarak önümüzde.. Tek sorun ekmek somun halinde tek parça da değilde, 4-5 parçada.Onların bir parçası yetmesede, toplayarak o parçaları karnımızı doyurabiliriz.Ama biz hazırcı davranıp o ekmeğin önümüze gelmesini bekliyoruz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
kısayoldan para kazanmak...
bugün ayda 600ytl alanda para kazanıyorum diyor 5000 ytl alanda.
Bence bu standartınızla alakalı bir şey. kazanıyorum dediğiniz meblağ önemli ve o parayı kazanırken diğer kaybettikleriniz.
Açıkçası seo için, reklam düzeni için hiç bir şey bilmeden günleri ve ayları bilgisayar başında geçirip adsense den gelecek olan 250$ a para kazanmak deniyorsa eğer o arkadaşa acırım açıkçası.
Günümüz şartlarında ortalama bir hayat için aylık 2000ytl yi kazanıyorsanız bu işi yapıyorsunuz demektir. Ama aksi durumda bilgisayar başında harcadığınız zamana yazık.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para kazanmak çok kolay.. ancak öncelikle unutmayınki internette hayatta olan kurallar geçerlidir...

yalan söylemeyin..
kimseyi kandırmaya çalışmayın (arkadaşlarınızı kandırsanız bile googleyi kandırmaya çalışmayın)
herşeyin yavaş yavaş büyüyeceğine inanın ..
asla ve asla link değişimi yapmayın
link satın ALMAYIN
10 kazanıyorsanız bunun en az 4 ünü yapılacak bir iş karşılığı paylaşın size mutlaka geri dönecektir .. (post attırın en azından ) bu hem o işi yapan insanı hemde sizi mutlu eder edecektir..

bildiğinizi paylaşın ki sizin ihtiyacınız oldugunda işini bırakıp koşucak insanlar olsun etrafınızda..
kimseye güvenmeyin riske atamayacağınız hiç bir şifreyi paylaşmayın... ama mutlaka riske atıp insanları tanıyacak şifreleriniz olsun...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi