İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kitapyurdu.com'la kesinlikle ortak olmayın!

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, 03 Kasım 2006 Cuma günü saat 15:45:01 itibariyle kitapyurduna, ortaklık kodumu başka bir sitemde de kullanacağıma dair bir bilgi gönderdim.(Bakarsanız ortaklık kurallarında, ortaklık kodunu başka bir sitede kullanabilmeniz için bize bildirmeniz gerekmektedir yazıyor.)
orjinal mesaj:

seçilen Kategori: Ortaklık
Merhaba,
ben xx kullanıcı isimli ortaklığım için www.xxx.com ile
başvurmuştum fakat şu anda xxxx.com adresinde de kitapyurdu
reklamlarını yayınlıyorum.
Bilgi geçmemiz gerektiği yazıyor.
Bilginize

Ve aradan bir ay geçti, tabii benim bu reklam koyduğum sitede gelirim diğerine göre bayağı bir arttı ve kitapyurdundan bana bugün gelen e-posta:
Merhaba sayın R.

kitapyurdu.com'a gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Bildirmediğiniz halde ortaklık kodlarınızı http://www.xxxx.com/
adresinde kullanıyorsunuz. Ortaklığınız satış komisyonlu olarak
değiştirilmiştir.

selamlar
www.kitapyurdu.com
internet kitapçınız

Ben buna bir mantık uyduramadım. İçerde 58 YTL'em var ve ortaklığımı satış komisyonluya aldıkları için satış yapmadan alamayacağım o parayı gibime geliyor.
Ve üye olurken okuduğum anlaşmada ( şu andaki hali de aynı) "Eğer ortaklık sistemimize kayıtlı olan bir kullanıcı bizden habersiz başka sitede reklamımızı yayınlarsa, ortaklığı satış komisyonlu olarak değiştirilir." diye bir madde de yok.

Yorumsuz!

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
GEçmiş olsun. Hic bir zaman bulaşmadım kitapyurduna bundan sorada bulaşmam.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, tüm web ile uğraşan arkadaşlarımıza duyuralım kimse kitapyurdu ile iş yapmasın. Bundan önce de bir çok canı yanan oldu inanmamıştım... Başına gelince insanın, anlıyor.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Geçmiş Olsun...
ne Kadar Az Para da olsa.. Dolandırılmış Hissetmek Yetiyo insana..

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla bende 2 sitemde kullanıyorum (en yakın zamanda kaldırcam) ben tıklama başına ortaklık seçerek üye oldum ama adamlar bi mail yolladılar en az 100 ytl lik sipariş yaptırmam lazımmış daha sonra bi mail daha kazandığım paranın siparişim den az olması gerekiyormuş anlamadım bunları ama kaldırırken bol dualı bi mail yollayıp öyle kaldırıcam hepsinin üvey babası olucam

Saygılar

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla bende 2 sitemde kullanıyorum (en yakın zamanda kaldırcam) ben tıklama başına ortaklık seçerek üye oldum ama adamlar bi mail yolladılar en az 100 ytl lik sipariş yaptırmam lazımmış daha sonra bi mail daha kazandığım paranın siparişim den az olması gerekiyormuş anlamadım bunları ama kaldırırken bol dualı bi mail yollayıp öyle kaldırıcam hepsinin üvey babası olucam

Saygılar

Arkadaşım, kitapyurdu internet ortamından yayın yapan ve böylece para kazanan bir şirket.

Ve biz de internet ortamında yayın yapan insanlarız... Bir çok kişiye ulaşabiliriz! Kitapyurdunun reklamını ilerki günlerde çok güzel yapacağım, ve bu durumdan rahatsız olan arkadaşlar, eminim kampanyama çok güzel destek olacaklardır.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kitapyurdundan aylık 4 en fazla 5 ytl para kazanıcaksın o zaman istediğin sitene ekleyebilirsin kodu ama onların ödeme limitini geçersen ve iyi kazanç sağlamaya başlarsan hemen ya tık komisyonluğunu satışa çevirirler ya bişey çıkartırlar. bundan iki sene önce inanılmaz zor durumdaydım yüz kere zar zor aradım içerdeki 80 liramı alabilmek için ne kadar uğraştırmışlardı beni. insanda biraz vicdan olur. bencillikle sponsorluk ortaklık sistemi yürütülmez. bunu hem kitapyurduna ithafen hem de tüm sponsorluklara ve aff sistemi açmayı düşünenlere söylüyorum. örneklerini çok açık görüyosunuz zaten o da bunlardan birisi işte.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi bu kadar lafın ardından "Niye böyle diyorsunuz?, ben 2002 den (sanırım) üyeyim ve şu ana kadar bu tür bir durum başıma gelmedi" dicem, hemen bana saldırılacak gibime geliyor...

Arkadaşlar Kitapyurdunu sanırım 4-5 yıldır kullanıyorum, su ana kadar hile yapmadım, hile yapanları kitapyurdunua bildirdim.
Kah gönderdiğim ziyaretçi kitap aldı kah almadı.

Ama şu ana kadar sorun yaşamadım, yaşayacağımıda sanmıyorum. Çünkü kitapyurdunun mantığını çok iyi biliyorum. Adamlar şunu düşünüyor,"Eğer sitende kitap alacak ziyaretçi potansiyeli varsa beni kullan yoksa sadece tıklamayla parayı sadece kendin kazanacaksan bana bulaşma"

HA diyeceksiniz belki "Yaw Zahmaci, sankim 1 milyar alıyosun ayda kitapyurdu ortaklığından?" bende diyeceğim ki ayda en fazla 60-70 YTL aldığım oldu daha fazlasını aldım mı ? İnanın hayır almadım. Alanı tanıyomuyum,onuda tanımıyorum..

bakın buradada yazmışım hemen hemen aynı seyleri
http://forum.iyinet.com/internetten-para/41248-kitapyurdu-com-indirim-kodu.html

Neyse Reklamz yi ilk kullananlardan (Nokia olayından sonra Orkunla dalaşan) Zirzopu bilenlerden biri olarak bu yazıma ne değer verirsiniz bilmem ama, önce sponsorun bizden ne istediğini düşünelim...

Kitap yurdunu nasıl kullanmalıyım sorusuna cevabı vereyim kendimce;
1-Eğer siteniz belirli bi konuda yayın yapıyosa o zaman kitap yurduna kayıt olun. Oyun,Mp3,İddda,yasakpara siteleriniz varsa hiç girmeyin...
Örneğin, Sağlık, Edebiyat, İngilizce vs. gibi hakkında kitap bulunan (bulunabilecek) içeriğe sahip olan siteniz varsa o zaman bu sponsoru kullanın
2-Kitapyurdu Bannerını sitenizin her yerinde kullanmayın
3-Banner yerine sitenizde kucuk bir kitap bolumu oluşturun,Bu hem sitenize farklı bir içerik sağlayacak hem de (belki) bu sayede kazanç sağlayabilirsiniz..

Lafı biraz uzattım hoş görün,

benden bu kadar iyi çalışmalar

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış Hatırlamıyorsam KitapYurduna Siteni bildiren bir başvuru formu gonderiyorsun. Ve onlarda kabul ederlerse geri donuyorlar. O zaman onlar sitemi inceleyip uygun gorup beni kabul edip... iş para ödeme kısmına gelince mi anlıyorlar benim sitemin ziyaretcisinin onların işine gelmedigini. Kaldıki tık başına odeme secenegi ile uye olurken bana atıyorum %2 lik bir geri donuş olmazsa odeminizi yapmayız gibi bir uyarı yapmış mı?

Ya sadece satış ortaklı sistem kullanacaklar yada hic bu işe bulaşıp insanları dolandırmayacakar.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende kitap yurdu kullanıyorum(1 seneden fazladır kısıtlı olarak) :). Daha para almak nasip olmadı. Ancak olaya sade kitap satın almak gözüyle bakmayalım. Markalaşmak adıylada bakalım. sitelere verilen bannerlar yada script kodları. onlara hem pr olarak dönüyor, hemde marka olarak adlarını duyuruyorlar. Ne yani sade kitap satılsın diye mi ortak kabul ediyorlar???? Ben baş vurduğumda kurallar daha yumuşaktı. Geçen bir arkadaş baş vurdu 3 kitap satmadan tıklama ortaklığına geçilmiyormuş artık. Hata web masterlarda. Gooledan banlanan koyacak bir şey bulamayaınca bu gibi siteleri koyuyorlar.
Demekki çok talep varki adamlar şartları ağırlaştırıyorlar ?????

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla biriken paralar ile beleşe kitap aliyom ordan super oluyor
su anda 100 kusur ytl oldu kitap ihtiyaçlarımı karşılıyorum kısaca
bana da yetiyor

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi bu kadar lafın ardından "Niye böyle diyorsunuz?, ben 2002 den (sanırım) üyeyim ve şu ana kadar bu tür bir durum başıma gelmedi" dicem, hemen bana saldırılacak gibime geliyor...

Arkadaşlar Kitapyurdunu sanırım 4-5 yıldır kullanıyorum, su ana kadar hile yapmadım, hile yapanları kitapyurdunua bildirdim.
Kah gönderdiğim ziyaretçi kitap aldı kah almadı.

Ama şu ana kadar sorun yaşamadım, yaşayacağımıda sanmıyorum. Çünkü kitapyurdunun mantığını çok iyi biliyorum. Adamlar şunu düşünüyor,"Eğer sitende kitap alacak ziyaretçi potansiyeli varsa beni kullan yoksa sadece tıklamayla parayı sadece kendin kazanacaksan bana bulaşma"

HA diyeceksiniz belki "Yaw Zahmaci, sankim 1 milyar alıyosun ayda kitapyurdu ortaklığından?" bende diyeceğim ki ayda en fazla 60-70 YTL aldığım oldu daha fazlasını aldım mı ? İnanın hayır almadım. Alanı tanıyomuyum,onuda tanımıyorum..

bakın buradada yazmışım hemen hemen aynı seyleri
http://forum.iyinet.com/internetten-para/41248-kitapyurdu-com-indirim-kodu.html

Neyse Reklamz yi ilk kullananlardan (Nokia olayından sonra Orkunla dalaşan) Zirzopu bilenlerden biri olarak bu yazıma ne değer verirsiniz bilmem ama, önce sponsorun bizden ne istediğini düşünelim...

Kitap yurdunu nasıl kullanmalıyım sorusuna cevabı vereyim kendimce;
1-Eğer siteniz belirli bi konuda yayın yapıyosa o zaman kitap yurduna kayıt olun. Oyun,Mp3,İddda,yasakpara siteleriniz varsa hiç girmeyin...
Örneğin, Sağlık, Edebiyat, İngilizce vs. gibi hakkında kitap bulunan (bulunabilecek) içeriğe sahip olan siteniz varsa o zaman bu sponsoru kullanın
2-Kitapyurdu Bannerını sitenizin her yerinde kullanmayın
3-Banner yerine sitenizde kucuk bir kitap bolumu oluşturun,Bu hem sitenize farklı bir içerik sağlayacak hem de (belki) bu sayede kazanç sağlayabilirsiniz..

Lafı biraz uzattım hoş görün,

benden bu kadar iyi çalışmalar

Arkadaşım kitapyurduna para kazandırıp kazandırmamak beni ilgilendirmez! Ortaklık proğramına kayıt olurken, bize para kazandırmayan site sahiplerini satış ortaklığına geçiririz diye birşey yazmıyorlar! Yazsalar haklısın fakat öyle bir şey yok, o yüzden benim sitemden giden kullanıcıların onlara para kazandırıp kazandırmaması beni ilgilendirmez. Ben oraya tıklama usulü ile üye olduysam gönderdiğim tık kadar para almayı hedeflerim, buna göre yerleşimimi yaparım. Şimdiye kadar ben kitapyurdundan kitap almadım mı? Evet aldım. 12 ytl birikmişti ve kargo parasını benim üzerime yıkmak şartıyla gönderdiler kitabı ( kargo parasını da verseler para tam yetiyordu.)
Fakat hesapta biriken para yükseldikçe, bunların hile potansiyeli de doğru orantılı olarak artıyor. Neymiş efendim, "Satış komisyonlu ortaklığa geçirmişler..."
Geçirin geçirin...

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım kitapyurduna para kazandırıp kazandırmamak beni ilgilendirmez! Ortaklık proğramına kayıt olurken, bize para kazandırmayan site sahiplerini satış ortaklığına geçiririz diye birşey yazmıyorlar! Yazsalar haklısın fakat öyle bir şey yok, o yüzden benim sitemden giden kullanıcıların onlara para kazandırıp kazandırmaması beni ilgilendirmez. Ben oraya tıklama usulü ile üye olduysam gönderdiğim tık kadar para almayı hedeflerim, buna göre yerleşimimi yaparım. Şimdiye kadar ben kitapyurdundan kitap almadım mı? Evet aldım. 12 ytl birikmişti ve kargo parasını benim üzerime yıkmak şartıyla gönderdiler kitabı ( kargo parasını da verseler para tam yetiyordu.)
Fakat hesapta biriken para yükseldikçe, bunların hile potansiyeli de doğru orantılı olarak artıyor. Neymiş efendim, "Satış komisyonlu ortaklığa geçirmişler..."
Geçirin geçirin...

işte böyle düşününce, adamlarda seni atar,paranı vermez sende ülkede bir yere başvuramayınca paran elemanlarda kalır. Bu da onları pek ilgilendirmiyor...

İşte bu yüzden lütfen yazdığım yazıyı bir daha ve sakin sakin oku...
Ben elemanları savunmuyorum ki ? Ben sadece önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batıralım diyorum....

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte böyle düşününce, adamlarda seni atar,paranı vermez sende ülkede bir yere başvuramayınca paran elemanlarda kalır. Bu da onları pek ilgilendirmiyor...

İşte bu yüzden lütfen yazdığım yazıyı bir daha ve sakin sakin oku...
Ben elemanları savunmuyorum ki ? Ben sadece önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batıralım diyorum....

Arkadaşım benim onlara para kazandırıp kazandırtmamam beni hiçbir şekilde ilgilendirmez. Çünkü ortaklık başvurusunda öyle bir şart yoktur. Adı üstünde "tıklama usulû". Tıklamamı gönderirim ve paramı alırım beni bu ilgilendirirz(aynen ortaklık anlaşmasında gözüktüğü gibi).
Paramın kitapyurdunda kalması nasıl ilgilendirmez? Ortaklık kurallarına uymuyorlar başka ne söylenebilir...
Hainler, dolandırıcılar.. Başka birşey denmez.
Bakın haklı olduğum için e-postama cevap bile atmıyorlar. Tam yazılı haftama denk geldi.. Yoksa telefonla arayıp görüşme yaparım da.. Sallamak zorundayım dolandırıcıları!

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kitapyurdunun kuralları değiştirmesi hoş değil, eski üyeler eski şartları kabul ederek ve tıklama usulü kazanacaklarının vaadini alarak üye oldular.Şimdide satış komisyonuna geçtik diye mail atıyor.Bundan sonra üye olanlar için buşartlar uygulansa anlayacağım ama eski üyelere de birden bu şekilde davranılmamalı.
Ayrıca bence bu kitapyurdu için'de pek iyi olmayacak,birçok yayıncıyı kendinden soğutacak...

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence kuralları okuyun :)

kitapyurdu ortaklık sözleşmesi

- Tıklama komisyonlu ortaklıkta, ödenecek toplam komisyon tutarı, ortağımızdan gelen siparişlerin toplam tutarını aşamaz. Ödenecek komisyon tutarının, toplam sipariş tutarını aşması durumunda, ortağımızdan gelecek siparişlerin toplamı ödenecek komisyonu aşana kadar ortaklığa ait ödeme yapılmaz.*

*=14 Ocak 2005 tarihinde eklenmiştir.

birde burası var ve burası adamlara herhakkı tanıyor

kitapyurdu.com 1 ay önceden bildirmek şartıyla sözleşme koşullarını dilerse değiştirebilir. Yayın anlayışına uymayan sayfalarla ortaklık anlaşması yapmak zorunda değildir.

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım, kitapyurdu internet ortamından yayın yapan ve böylece para kazanan bir şirket.

Ve biz de internet ortamında yayın yapan insanlarız... Bir çok kişiye ulaşabiliriz! Kitapyurdunun reklamını ilerki günlerde çok güzel yapacağım, ve bu durumdan rahatsız olan arkadaşlar, eminim kampanyama çok güzel destek olacaklardır.

emin ol ben destek vermeyeceğim adamlar pek çok firma gibi kitap yurduda biz küçük web masterları yolunacak kaz gördüğü sürece olmayacağım

freekays

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kitapyurdu denemekte fayda var bakalım sonuç ne olacak bu kadar olumsuz düşünmeyin :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5