İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Klasör Koruma

psiko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Örneğin bir mp3 sitesi var ve turkcemp3 ve yabancimp3 diye 2 klasör var türkçeler turkcemp3 ün içinde yabacilar yabancimp3 ün içinde saklanıyor siteye giren biri www.siteadi.com/turkcemp3 yazdımı bütün tr mp3 klasörlerini görüyor ve hepsini birden indirebiliyor işte bunu önlemenin yolunu arıyorum htacess ile yapılıyormuş galiba ???

GizliKral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İçine index.html atarsın ve o html yede yönlendirme kodu koyarsın sitenin ana sayfasına yönlendirirsin.

psiko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5000 tane klasör varsa napıcan hepsine teker teker index.html mi atıcan...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyide anlamadığım iis te klasör görüntüleme izni vermediğin zaman, index.html gibi bir dosya olmadığında yasak uyarısı verip hiç bi şey göstermiyor, eminim apache de de vardır. niye bu özelliği kullanmıyorsunuz?

psiko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle birşey yok olsaydı heralde bütün klasörleri ve klasöre girincede dosyalaro göstermezdi ?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En kolay yolu klasör içine index.html dosyası atmak. Bütün dizinlere otomatik olarak index.html dosyası kopyalayan bir script yapılabilir ama sizin durumunuzu tam bilmiyorum.

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örnegin burada bir sürü dosyam var gir bakalım görebilicekmisin ?

http://www.sanalvadi.com/giris/

Sunucunda bir klasor 'de index.php index.html vs.. yoksa o klasoru görüntülemeyi ve Forbidden çıkarmayı tek ayarla durdurabilirsin.

ayrıca görmen için aslında girisde dosya var direk girince göremiyorsun ismini bilirsen aynen şöyle görürsün

http://www.sanalvadi.com/giris/ekart.swf

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
psiko' Alıntı:
Böyle birşey yok olsaydı heralde bütün klasörleri ve klasöre girincede dosyalaro göstermezdi ?

bilmiyorsan, insanların bildiklerine saygı duy. bak bakalım yukardaki ar.kadaşın verdiği örneğe oluyormuymuş olmuyormuymuş.

psiko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten saygım sonsuz eywallah fakat ilk mesajımı okuduysan htacess ile yapılıyor biliyorum fakat nasıl yapıldıını öğrenmek istiyorum yada başka yönetemle yapılıyorsa nasıl yapılıyor açıklayıcı bir şekilde anlatılmamışki ben sabahtan beri onu bekliyorum ve beklemeye dvm edicem...

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üzgünüm burdaydım ama başlığı görmedim dikkat etmemişim

ben herangi bir kodla yapmıyorum bu işi sunucumda plesk 'ten Access to system YASAK olarak seçiyorum ve böyle oluyor.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.htaccess ile alakası yok hostundan CHMOD ayarı yapacaksın. Win İse Klasor İzinlerini Ayarlayacaksın. Bunu Kullanıdığın Panelden Yapabilirsn

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess ile yapılmaz diyen arkadaşa hitaben gitsin bu mesaj;

modrewrite olayını bir incele, bilmiyorsan yapılmaz deme yanlis ornek oluyorsun.. sen bildigin yontemi oner bilmedigin yontem hakkında da konusma bilenler kafa geçmesin bari.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5