İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Klip izletmek yasalmıdır ?

LoRD_YenGeC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir site açtık,,sitede sadece klipleri izletiioruz,,şimdi bu site yasalmıdır?
şimdi bu sitede google reklamları yayınlayabilirmiyiz
bu iki sorunun cevabını bana verebilirmisiniz ?

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim anlamadığımkaset yapımcıları klipleri TV de oynatmak için para ödüyorsa klip izlete sitelerine neden karşı oluyorlarki. Bu onların hayrına oluyor bence.

G

Geveze.at

Misafir
WaffenSS' Alıntı:
Benim anlamadığımkaset yapımcıları klipleri TV de oynatmak için para ödüyorsa klip izlete sitelerine neden karşı oluyorlarki. Bu onların hayrına oluyor bence.
Kim demis onu?
Tv ler klipleri oynatmak icin para ödüyorlar

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır, sanatçılar kliplerini yayınlatmak için para ödüyorlar. hatta kraltv 20.000$ alıyor yanlış bilmiyorsam. bu yüzden bir çok sanatçı kral tv'yi sevmez.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
Kim demis onu?
Tv ler klipleri oynatmak icin para ödüyorlar

Aksine yapım şirketleri televizyonlara ödeme yapıyor klip oynatsın diye..

Aslında klip oynatmaya karşı değil yapım şirketleri ancakMu-Yap ı herkes biliyor. Burada çalışan insanlar düşünme kabiliyeti olmayan ve tekelleşmeye çalışan açgözlü insanlar olduğu için o da yasak..

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanatçıya göre değişir o Tarkan klip oynatmak için tv ye para mı vericek :)

H

HoBaa

Misafir
1-Klip İzletmek Yada İndirtmek Yasaktır.Yasal Değildir.Müyap dilerse mp3 Sitelerıne uyguladıgı sıstemı klip siteleri içinde uygulatabılır

2-Google adsense Klip Sitelerını kabul etmez.İllegal içerik olarak algılar.Dolayısı ile reklam yayınlasanız bıle ınceleme esnasında atılırsınız.

3-Evet sanatçı Klipleri oynatılması için Kanallara Ücret verilir.Şirket tarafından Kral tv ye orng: 20 bin dolar verilir.Ve bu klip 1 hafta yayınlatılır.Daha sonra Klıbın yayınlanması Kral tv nın ınsıfıyatıne kalmıstır(raytıng olayları vesaire)

4-Klipleri dOwnloada sunmak yada iZLETMEK yapımcı şirket yada sanatcıyı etkılemez.Benim müyapla bu konuda gorusmelerım Oldu.Müyap'a göçre bır yonden haklıyım.Evet Ben sanatcının ve kaset yapımcısının ıstedıgını yapıyorum.Onları tanıtıyor ve karsılıksız videokliplerini yayınlıyorum.Ancak KRAL TV kLIPLERI KLİPLERİ YAYINLAMAK ICIN ''MÜYAPLA SÖZLEŞMELİ BİR KURULUŞ.VE BUNUN ICIN KRAL TV MUYAPA BELIRLI YILLIK BIR UCRET ODEMIS DURUMDA.ve müyap dıyorkı

YA BİZİMLE BU SOZLEŞMEYI IMZALARSINIZ
YA YAYINLADIGINIZ HER KLIBIN YAPIMCI SIRKETINDEN IZIN ALIRSINIZ
YADA SİZİ BANLARIZ

kolay gelsin.

LoRD_YenGeC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında benim taktığım müyap fala değil,,onu bi şekilde hallederiz,,vız gelir tırıs gider,,

asıl sormak istediğim google reklamlarıydı o da yasakmış sanırım,,,
ama ben bu konuyla ilgili bi mail attım bakalım ne dicekler..

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.com inizmde yasak olmaz :)
ama gerçek dünyada yasak olabilir.

ayrıca sanatcılar klip başına para alırlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5