İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Klip yayınlamak yasak mı?

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hadi mp3 ü anladık yasak ya klip yayınlamak buda yasakmı sonuç olarak sanatçıya zararı yok

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımmm mesela bi eleman vardı digiturkden, maçları alıp yayınlıyordu en son sitesine şu ibareyi yazmıştı maçların ızınsız yayınlamasını nın ne demk olduğunu geçde olsa anladık herkesden ozur dılıyoruzzz. (elemana yuklu bır dava açıldı goruntu haklarının satılması ıle ılgılı)
ancak oalya genış bir çıdan bakınca digiturk para ile satıyordu bu hızmetı tıcari kaancını etkıleyebılecek bir etken, Klip için sanatcının bir şey yapması biraz zor gıbı gelıyor bana, ancak Tv kanalaları bu yonde bir dava açabilir orneğın Kral v basıt bir ornek klıp yayınlayarak ınanımaz paralar kazanıyor ticari çıkarlarını etkıledı dıye açabilir bunun dışında negatif bir şey gorunmuyor şimdilik :) ama her şey olabilir, kestirmke çok güç çunku herkes kurnaz olmuş kımın ne yapacağını kestırmek ımknasız...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bu klip olayı çok değişik. kimi sanatçının işine gelir. kimi sanatçıya zarar verir. çünkü sanatçılar bazen klip yayın hakları için kanallara ödeme yaparken, bazı sanatçılar kliplerini yayınlatabilmek para veriyor kanallara.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de klip zaten mp3ü de içine alıyor. yani hangi formatta olursa olsun şarkıyı içine alıyor. üstüne üstün görüntü de var. mp3ten çok daha tehlikeli.

klibiymiş mp3üymüş geçen senelerde kaç firmadan kaç kişiyle muhattab oldum artık bilmiyorum. daral geldi. ben de gizli kapaklı başka sitelerden yapıyorum.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
klip çok fazla maç gibi değil sonuç olarak kahvede bile maç için para ödeniyor ama klip zaten tvlerde beleş
bide mp3 ü içine alıyor ama zaten adam her şarkıya klip çekmiyorki

yerel kanallar klibe para vermeden yayınlıyor en azından bizim malatyadakiler öyle yapıyodu :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
klip yayaınalmak sanatcının işine gelir.. ama bu kliplere para verip yayaınalayanalrın işine gelmez :pP

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw iş klip işine gelip gelmez muhabbeti değil. sonuçta radyolarda müziğinin çalması da sanatçının işine gelir ama mp3 yasak sonuçta. aynı mantıkla görseli hali olan klip de yasak olur.

M

M@latyæsporlu

Misafir
yakese' Alıntı:
.....
yerel kanallar klibe para vermeden yayınlıyor en azından bizim malatyadakiler öyle yapıyodu :)

hala yapıyorlar... :) izinsiz çalıp çalıp yayınlıyorlar :)

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne radyoda müzik çalımı ne de tv lerde klip gösterimi hiçbiri izinsiz yapılamaz.

yapılıyorsa ve bu izinsiz ise şarkı (klip) sahibi kişi ya da şirket o kurumu sürüm sürüm süründürebilir. bunu yapmıyorlar diye böyle birşey yok anlamına gelmiyor. kimse kimsenin resmini dahi izinsiz kullanamaz.

L

Leonidas

Misafir
Konuyu güncelliyorum aklıma çok takıldı. Youtubedan alınan klipler kendi sitemizde yayınlamak yasakmı?

yasaksa ceza olarak sadece sitemi kapanır yoksa tazminat falan ödermiyiz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5