İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kobi Firma Listesi (Email&Firma Bilgileri)

S

serkanus

Misafir
Türkiyedeki yüzbinlerce kobiye ait sektörlere ayrıştırılmış olarak email listesi ve firma bilgileri CD şeklinde satılıktır.

CD Fiyatı : 25 YTL
Gönderim Şekli : Kargo (Tüm Kargo Firmaları)
Kargo ücreti alıcıya aittir

cd.jpg

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne güzel ne güzel Alalımda SPAM yapalım..

Ne diyeyim artık size ben.

S

serkanus

Misafir
spam yapman şart değil
belli bir sektöre yönelik bir kampanyan vardır, firman belli bir sektördedir bir birlik oluşturacaksındır bir kampanyan vardır onların da ilgisini çeker
herşeyi olumsuz açıdan düşünmeye gerek yok
ayrıca sadece email listesi değil aynı zamanda firmalara ait bilgiler de var direk olarak firmaya telefonla ulaşıp ordaki yetkiliyle görüşmek pazarlama yapmak vs.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
peki cd içinde ekli olan firmaların adreslerinin para ile satıldığını o firmalara bildirdinizmi? Yani kılyün a.ş. iletişim bilgilerini sattığınızdan haberdarmı? Yoksa bunun suç olduğunu biliyorsunuzdur zaten.

S

serkanus

Misafir
ben bu cd yi resmi bir web siteden aldım (adını söylemeye gerek yok)
bir web siteye üye firmalar bunlar, dolayısıyla kendi kayıt olup her türlü hak hukuk vs. kabul etmiş sayılıyorlar.

ben şunu demiyorum venom,
"bende 5 milyon türk email adresi var"
hayır.
bu direk olarak kobi sektöründeki firmalardır global ticarete açılmış veya açılmak isteyen bu tür kampanyalardan servislerden bilgi sahibi olmak isteyen firmalardır.
ben iyiniyetli kobiler ve kobilere hizmet veren firmalara pazarlamalarını kolaylaştırmak için bir yol gösteriyorum. yukarıda da anlattım.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Satılıp satılmaması biraz tartışmalı, çünkü ticaret odalarından bu bilgiyi ücreti karşılığında alabiliyorsunuz.

http://www.kobi.net/rehber07.htm gibi istanbul da birkaç kişinin oluşturduğu bu tarz cd ler var (geçen sene birisi adrese teslim 10 ytl. ye almıştı), tahtakale de 1-2 ytl ye satılıyor. Bilgilerin çoğu güncel değil, özellikle adres ve iletişim kurulacak kişi bilgileri.

S

serkanus

Misafir
iyi söz ettin
ticaret odaları artık üyelerinin cep numaralarını bile satıyor
telekomünikasyon firmaları da müşterilerine sms servisi veriyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben bu cd yi resmi bir web siteden aldım (adını söylemeye gerek yok)
bir web siteye üye firmalar bunlar, dolayısıyla kendi kayıt olup her türlü hak hukuk vs. kabul etmiş sayılıyorlar.

ben şunu demiyorum venom,
"bende 5 milyon türk email adresi var"
hayır.
bu direk olarak kobi sektöründeki firmalardır global ticarete açılmış veya açılmak isteyen bu tür kampanyalardan servislerden bilgi sahibi olmak isteyen firmalardır.
ben iyiniyetli kobiler ve kobilere hizmet veren firmalara pazarlamalarını kolaylaştırmak için bir yol gösteriyorum. yukarıda da anlattım.

o zaman marez satıyorsun?başka bi siteye ait olan bir cd ye atıyorum 100 lira verdin şimdi daha ucuza sen mi satıyosun?
özrün kabahatinden beter oluyor galiba :p

bu arada...
iyide ticaret odalarıda bir çok konuda onları koruyor ve onlar adına bir çok kararı alarak yasaları takip ediyorlar...yani hizmette veriyorlar bir nevi...bu cd yi satanlar ne hizmeti veriyor karşı tarafa?

S

serkanus

Misafir
kanunlar
internet
türkiye

üçleminde daha önce de baska baslıkta senle yazıştık :) o yüzden düşüncelerini haklı bulmakla birlikte önümüzdeki yıllarda daha aktif şekilde uygulanacağını söylemek isterim.

millet neler yapıyo sen taktın kafaya email cdsini
bu para beni zengin baskasını fakir etmez

tic. odalarını vs tartışmak istemiyorum neler döndüğünü daha cok araştırmalısın

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
araştırmama gerek yok peder bey ordan emekli :D

taktım kafaya çünkü başlık bunu gerektirdiği için.
Adres bişi diil telefon ederek adres alıyosun zaten ama maildeki durumun böyle olmadığını, tek tıkla yuzlerce kişiye çok rahat gönderilebildiğini benim kadar sende iyi biliyorsun. Bugün insanlara firma telefonları satıyorum desen çok bir işe yaramayacaktır. Ancak mailde öyle değil...masraf yok bişi yok...hergün bombala milleti ama hergün telefon açacak ...para yok millette ne yazıkki ;) ...
bu arada seninle alakalı bir durum yok...ben genel konuda böyle bir olaya karşı olduğum için okuyunca duyunca sinirim bozuluyor.çünkü nerden eklendiysem banada günde onlarca yok mobilyacılardan, yok tekstilcilerden yok emlakçılardan onlarca mail geliyor. Ama kime geri dönüş yapıp fırça attıysam bi daha mail atmadı.
Yani insanlar o cd içinde sadece mailleri kullanıyorlar, beleş, masrafsız diye...yoksa binlerce firmaya telefon açacak kadar para sahibi değil onları alanlar.Bir nevi kısa samsun taşıyıp zamanı gelince patlatmak gibi :p

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bu lafı bu forumda çok kullanıyorum ama inanın kullandığım zamanlar sanırım "cuk" oturuyor... Ha lafı yazmayı unuttum
Hem suçlu hem güçlü...

Birde bu konuya su deyim (veya atasözü nebileyim ben) sanırım iyi gidecek...

Minareyi çalan kılıfını hazırlar....

Atalarım sizler çok seviyorum. Ne güzel sözler demişsiniz....

S

serkanus

Misafir
umarım bir gün türkiyede spam yasaklanabilir bende sevmiyorum
benim anlattığım gibi yapılsa hiç bir sorun olmayacak ama insanlar 1milyon mail bulup gönderiyo babam gönderiyo.
ben ise sektörlere ayrıştırılmış dosyaları "alın ilgili sektöre kampanya yapın" veya "sizinle ilgili sektörde firmalara faydalı olacak cazip şeyler yapın" diyorum

araba da suç
araba almayın abi her gün insanlar ölüyo
deodorant sıkmayın
sigara içmeyin bu da suç

hepsi suç her gün yapıyosunuz ama

eğer kuralları çiğnerseniz

yasakcı zihniyetle ilerleme sağlayamazsınız diyorum ve artık bişey yazmicam
herkes bildiği yoldan gider

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu kavgaya donustu gibi ama bir soru sormustum arkadaslar bilen varmı yanitini..

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eleman birde ben one - rep verdim diye bana -rep vermiş.

Afferim spamcı arkadaşım sana.
Yineliyorum
Hem suçlu hem güçlü

insan utanır birde kılıf hazırlıyosun ya ne diyeyim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5