İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kodları otomatik düzeltme yardım

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar . kodları otomatik olarak değiştiren bir program biliyor musunuz. örnek vereceğim.

.jpg" width="1-100 arası" height="1-100 arası" ..

burada resmin yukarıya ve yana hizası yazıyor ve değişiyor her satırda . 1 ile 100 arasında değer değişiyor.. ve böyle bin tane satır var.. bu belgeyi arayıp bütün o 1-100 arası sayıları 0 (sıfır) yapabilicek bir program var mı ? örnek

.jpg" width="0" height="0"...

bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sayfanı frontpagede ac ctrl+f ye bas değiştir kısmına gel aranan : kısmına kodun eski halini yeni değer kısmına ise şimdiki halini yaz tümünü değiştir e bas hepsi bu kadar

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NotePad++ programını sf.net adresinden yükleyip değişiklik yapmak istediğin dosyaları aç.
Daha sonra değişecek kelimeleri yaz ve açık olan tüm dosyalarda değiştir seçeneğini kullan.

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar çok sağolun ilginiz için ama sanırım anlatamadım olayı . tekrar örnek veriyorum satırı

jpg" width="değişken değer" height="değişken değer" ..

aralarda değişken değerler var. ben bunu ne olarak aratacağım. her satırda değişiyor. ve çevirmek istediğim hali de şu .jpg" width="0" height="0"

yani şöyle olacak:
jpg" width="değişken değer" height="değişken değer" =>.jpg" width="0" height="0"

tek tek elle bu değerleri 0 yapmak saatlerimi alır. dediğim gibi bir sayfada binlerce var bu satırdan

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Preg Replace ile daha kolayca yapılabilir ama prosedür olarak aşağıdaki şekilde yaparsın

PHP:
<?PHP

$x = file('dosya_adi.html');

foreach ($x as $lines) {

$line = explode('width="',$lines);
$line = explode('"',$line[1]);
$width = $line[0];

$line = explode('height="',$lines);
$line = explode('"',$line[1]);
$height = $line[0];

$lines = str_replace("width=\"$width\"","width=\"0\"",$lines);
$lines = str_replace("height=\"$height\"","height=\"0\"",$lines);

$newfile .= $lines;
}

$f = fopen('yeni_dosya.html','w+');
fwrite($f,$newfile);
fclose($f);

?>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5