İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"->" kodu

erkin0007

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
if ($yukle->uploaded) { // Upload İşlemi Başarılı olursa aşağıdaki işlemleriyapacak

upload clasına bakıyordumda böyle bişey yazılmış şimdi -> kodunun clasdaki bir değişkeni yada fonksiyonu cagırmak için kullanldığını biliyorumda
this->$degisken şeklinde olması gerekmiyormu burda ne yapmış oluyoruz?

birde var $degisken; şeklinde bi ifade var burda var ne anlamda

MuendizZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
class içindeki bir fonksiyonda "this->$degisken" şeklinde bir kullanım olması mümkün değil. Çünkü biz asıl değişken olan $this in alt özelliği veya fonksiyonu olan bir nesneye ulaşmaya çalışıyoruz. bu yüzden doğrusu:"$this->degisken" şeklinde olmalı.

gelelim diğer soruna yani var'a, ben bunu daha önce hiç kullanmadım. ama burada böyle bir kullanımı olduğu söyleniyor. ben class larda yeni bir alt özellik(değişken) tanımlarken public, private veya protector gibi access specifier ları kullanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5