İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Konu Kopyaladığımda Virüs Var Uyarısı

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar başka bir siteden konu kopyaladığımda virüs var uyarısı alıyorum ama word excelden bişey yapıştırdığım zaman uyarı vermiyor yardımcı olurmusunuz ?

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Gizli kaynak kodu diye bir şey var kodlar arasına gizleniyor (hide) kodları koymadan önce not defterine yapıştır, not defterinde düzenledikten sonra sitede yayınla.

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım tam olarak anlayamadım biraz daha detaylı anlatabilirmisin acaba ?

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Kopyalamak istediğinin yazıyı seç not defterine yapıştır orada yazıda görmediğin yerler varsa sil siteye yapıştır. Eğer ondan değilse ya teman da ya da sitende iframe virüsü vardır.

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
not defterine yapıştırıp oradan siteye yapıştırdığım zaman sorun yok fakat direk siteye yapıştırdığım zaman hemen virüs var diye uyarı geliyor eğer sitede veya temada varsa ne yapmam gerekir ?

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Kodlar arasında gizli bir şey olabilir diyorum ya arkadaşım. Önce farklı bir tema da dene aynı şeyi veriyorsa kodlara bak eğer kodlarda sorun yoksa siteni incellettir hostuna.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Kusura bakmayın ama niye kopyalıyorsunuz? Anlaşılan bu site kopyalanmasını istemiyor emeklerinin.

yuKKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar başka bir siteden konu kopyaladığımda virüs var uyarısı alıyorum ama word excelden bişey yapıştırdığım zaman uyarı vermiyor yardımcı olurmusunuz ?
Muhtemelen Javascript ile yazılmıştir diye düşünüyorum Notepad++ yada baska gelismiş bir metin editörü olan...Editplus'a kopyala yukari da bir yerlerde sanırım amblemi "ok" olmasi lazım gizli karekterleri göster diye bir şey olacak...onu sec ...
işini görür umarım :)

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ELIS7.jpg

arkadaşlar ben sadece kopyaladığında var sanıyordum sorun ama sitem forum sitesi olduğu için bazı bölümlere girdiğimde yukarıdaki gibi hemen virüs uyarısı çıkmaya başlıyor.lütfen yardımcı olun ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İframe gibi duruyor. Önce bilgisayarı sonra siteyi temizlemek gerekecek.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
hangi resmi kaldırayım peki bilmiyorum ki ?

Tek tek bak hosttaki dosyalara, başka bir sitenin linkinin olduğu bir bölüm görürsen sil. Önce yedek al ama ;)

Bide 1-2 gün önceki yedeğe dönersen daha az uğraşmış olursun. Benimde başıma geldi benzer olay, Eif üstadım sağolsun halletmiştik. İyi bir antivirüs kullan, bilgisayarı tarat. Bide önemli şifrelerini değiştir, ne olur ne olmaz.

vegassurf diye bir sitenin linki olan virüs bulaşmıştı banada.

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İframe gibi duruyor. Önce bilgisayarı sonra siteyi temizlemek gerekecek.

bilgisayarı iyice temizlediğimi düşünüyorum ama başka yerdende bağlandığımda site aynı virüs hatasını veriyor.

Tek tek bak hosttaki dosyalara, başka bir sitenin linkinin olduğu bir bölüm görürsen sil. Önce yedek al ama ;)

Bide 1-2 gün önceki yedeğe dönersen daha az uğraşmış olursun. Benimde başıma geldi benzer olay, Eif üstadım sağolsun halletmiştik. İyi bir antivirüs kullan, bilgisayarı tarat. Bide önemli şifrelerini değiştir, ne olur ne olmaz.

vegassurf diye bir sitenin linki olan virüs bulaşmıştı banada.

ftp 'deki php dosyalarınamı gizlenmiş olabiliyor ilk bakılacak yer olarak yoksa hiç belli olmazmı bu tür virüzlerin girdiği yerler.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Ftp'de ki dosyalarınızı bilgisayarınıza indirip, anti virüs programı ile taratın, virüslü olan dosyaları anti virüs programı bulup silecektir daha sonra dosyaları geri Ftp'ye yüklersiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Başka bilgisayardan girme. Girdiğin bütün bilgisayarlara bulaştırısın. Kendi bilgisayarınızı temizlediysen filezilla kur. Ftp şifrelerini değiştir. Sonra siteye girip bu tür dosyaları check et:

index.html
index.php
index.shtml
index.htm
footer.php
header.php
admin.php
connect.php
login.php
logout.php
contact.php

bjkkenan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi bilgisayarıma geçtiğim zaman hepsini tek tek kontrol edicem umarım işe yarar yardımlarınız için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5