İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

konum nerde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
biraz önce Süper savcı görevden alındı adlı konum herangi bir açıklama yapılmadan silinmiştir. Kimin sildiğinin ve hangi kurala göre silindiğinin açıklanmasını rica ediyorum

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Konu siyasete gideceği için silinmiştir.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
:)
Konunun açıkça siyasete gideceği belli. Konu silinmeden önceki yorumumda bunu anlatmaya çalıştım.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@disconnect rumuzlu arkadaşımız gerekli açıklamayı yaptı. mathiaxbars bu tür konuları forum içerisinde kabul edemiyoruz maalesef. Siyasi tartışmalara girmememiz hepimizin faydasına. Lütfen bu tür konuları IYINET Forumlarına açmayınız.

Bilgilerinize.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Konu siyasete gideceği için silinmiştir.

güzel bir yaklaşım.WEBmaster forumunda güncel kısım siyaset için değil farklı herkese uygun konular TARTIŞMAYA yer vermeyen konular için olmalı...Sonuçta maksat siyaset gibi çatışma çıkarıcı bir ortam değil paylaşım ortamı oluşturmak.

Ayrıca bilgilendirme olarak - mesajın içeriği neydi nasıldı bilemiyorum - SAvcı bir üst SAVCI tarafından görevinden alınmış ADALET BAKANLIĞI tarafından değil...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
@disconnect rumuzlu arkadaşımız gerekli açıklamayı yaptı. mathiaxbars bu tür konuları forum içerisinde kabul edemiyoruz maalesef. Siyasi tartışmalara girmememiz hepimizin faydasına. Lütfen bu tür konuları IYINET Forumlarına açmayınız.

Bilgilerinize.

konunun neresi siyasetle ilgili açıklarsan sevinirim

konu başka üstleri tarafından görevden alınmı konu tepki amacıyla açılmıştır adam hukuk adamı adamı görevden alan hukuk adamı nerde siyaset var birisi açıkalsın lütfen

Ayrıca ben siyasete kayıcak birsürü konu burda sıralayabilirim şikayet etmeme rağmen kapatılmayan açık siyaset yapılan konular olmasına rağmen konum kapatılıyorsa artık iyinetin tarafsız yönetiminden kuşku duyarım

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
konunun neresi siyasetle ilgili açıklarsan sevinirim

konu başka üstleri tarafından görevden alınmı konu tepki amacıyla açılmıştır adam hukuk adamı adamı görevden alan hukuk adamı nerde siyaset var birisi açıkalsın lütfen

Ayrıca ben siyasete kayıcak birsürü konu burda sıralayabilirim şikayet etmeme rağmen kapatılmayan açık siyaset yapılan konular olmasına rağmen konum kapatılıyorsa artık iyinetin tarafsız yönetiminden kuşku duyarım

Mesajınızın devamına baksaydınız, Anlardınız. Parti adı geçen her konu siyasidir. Rapor ediniz. Gördüğümüz bir çok konuyu siliyoruz.

Bunda taraf mantığı aramak nedir ? anlamış değilim. Biz parti mensubu kişiler değiliz. Biz siyasetle ilgilenen kişilerde değiliniz. Biz IYINET Forumunu eşit şekilde yönetmek için kurulmuş bir yönetimiz. Lütfen cümlelerinize kurarken yönetimi suçlarmışcasına cümle kurmaktan sakınınız. Biz bu tür tavırlara karşıyız. Çamur at , izi kalsın mantalitesi bize terstir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında siyaset hayatımızın bir gerçeği sadece isteyenin üye olacağı bir siyaset bölümü oluşturulup orada bu tür mesajlara yer verilebilir, siyaset seven arkadaşlarda orada yazar çizer.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aslında siyaset hayatımızın bir gerçeği sadece isteyenin üye olacağı bir siyaset bölümü oluşturulup orada bu tür mesajlara yer verilebilir, siyaset seven arkadaşlarda orada yazar çizer.

Bu durum forum içerisinde olmaz. Çünkü ; Herkes ideolojisi savunur. Sonuç itibari ile yönetici bir mesaja müdehale ederken. Diğer insanın görüşüne haksızlık yapılıyor gibi algılanabilir.

Bu ve buna benzer nedenler türetilebilir. Yukarıda ki durum veya buna benzer durumlar insanları forumdan dahi soğutur. Bu yüzden belirttiğiniz alana sıcak bakmamaktayım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Mesajınızın devamına baksaydınız, Anlardınız. Parti adı geçen her konu siyasidir. Rapor ediniz. Gördüğümüz bir çok konuyu siliyoruz.

Bunda taraf mantığı aramak nedir ? anlamış değilim. Biz parti mensubu kişiler değiliz. Biz siyasetle ilgilenen kişilerde değiliniz. Biz IYINET Forumunu eşit şekilde yönetmek için kurulmuş bir yönetimiz. Lütfen cümlelerinize kurarken yönetimi suçlarmışcasına cümle kurmaktan sakınınız. Biz bu tür tavırlara karşıyız. Çamur at , izi kalsın mantalitesi bize terstir.

Konuyu siyasi olarak görüyorsanız o sizin bileceğiniz iştir forumdaki haberlerin %40 ı siyasete çekilebilir her konuyu siyasi içerikli mesaj var diye silecekmisiniz.Benim bildiğim konu içindeki kurala uymayan mesajlar silinir konu değil konuda herangi bir siyasi bir yazı veya resim gördünüzmü ?

Taraf arama mantığına gelince yine herzamanki gibi sabit bakış açılı biriyle bu kelimeyi tartışmıyacağım ama yinede taraf sadece siyasi görüşlere göre olmaz bunu bilin yeter.

Objektif bir tutum içinde olucaksa forum forumda takılalım olmıyacaksa kafasına göre birileri konuları silecek veya ceza vericekse forumda takılmamızın ve eski günlerine dönmesini ummamızın anlamı yok

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konuyu siyasi olarak görüyorsanız o sizin bileceğiniz iştir forumdaki haberlerin %40 ı siyasete çekilebilir her konuyu siyasi içerikli mesaj var diye silecekmisiniz.Benim bildiğim konu içindeki kurala uymayan mesajlar silinir konu değil konuda herangi bir siyasi bir yazı veya resim gördünüzmü ?

Taraf arama mantığına gelince yine herzamanki gibi sabit bakış açılı biriyle bu kelimeyi tartışmıyacağım ama yinede taraf sadece siyasi görüşlere göre olmaz bunu bilin yeter.

Objektif bir tutum içinde olucaksa forum forumda takılalım olmıyacaksa kafasına göre birileri konuları silecek veya ceza vericekse forumda takılmamızın ve eski günlerine dönmesini ummamızın anlamı yok

Foruma takılıp , takılmamak sizin tercihiniz. Siz yukarıda ki yakıştırmanızda forum yönetimini siyasi konularda taraf olma gibi bir yakıştırma yapmış bulunuyorsunuz. Siz aynı zamanda geçmişte bu forumu yöneten bir yönetici konumundaydınız.

Konuyu siyasi olarak gördüm ve sildim. Bu IYINET Forumlarının en basit kurallarından biridir. Bu kuralı bir çok kez tekrarladığımı düşünüyorum. Her kural ihlali yapan üyeye bildirim yapma zorunluluğumuz yoktur.

Size göre yaptığım hareket bireysel olabilir. Çünkü bu uyguladığım kural sizin işinize gelmemektedir. Gereksiz tartışma ortamı yaratarak , amaçsız diyaloglar kurmayınız.

Kurallarımız açık ve nettir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Foruma takılıp , takılmamak sizin tercihiniz.

Elvette benim terciğim ama forumu takılınabilir bir yer veya takılınılamaz yapmak senin tercihin olamaz

Siz yukarıda ki yakıştırmanızda forum yönetimini siyasi konularda taraf olma gibi bir yakıştırma yapmış bulunuyorsunuz. Siz aynı zamanda geçmişte bu forumu yöneten bir yönetici konumundaydınız.

yöneticiler siyasi bir taraf olmakla suçladığım hiç bir cümlem yok ben tarafsızlıkla suçladım arada çok çok büyük bir fark var üstede açıkladım aynı şeyi (anlamak ve anlamamak işte bütün mesele bu).

Önceki yönetici konumumda bu konuyla alakasını çözebilmiş değilim

Konuyu siyasi olarak gördüm ve sildim. Bu IYINET Forumlarının en basit kurallarından biridir. Bu kuralı bir çok kez tekrarladığımı düşünüyorum. Her kural ihlali yapan üyeye bildirim yapma zorunluluğumuz yoktur..

açtığım konuda herangi bir siyasi cümle anlam veya o yöne çekilebilecek bir bölüm varsa yaz buraya konuyu hemen kapatıyım ama sen diyorsanki alttaki mesajlar öle ben hemen bütün konuları o yöne çekebilirim hiçte zorlanmam ozaman bütün konuları kapatıcakmısın?

Size göre yaptığım hareket bireysel olabilir. Çünkü bu uyguladığım kural sizin işinize gelmemektedir. Gereksiz tartışma ortamı yaratarak , amaçsız diyaloglar kurmayınız.

Kurallarımız açık ve nettir.

Üstteki kalın bölümü özellikle açıklamanı istiyorum varsa ortada birşey açıkla herkez bilsin.

Sana göre bireysel olabilir sana göre amaçsızda olabilir ama bana göre değil o senin düşüncen

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Uzatmanın bir anlamı yok bence. Belki açılış amacında siyasi bir düşünce yoktur ama konunun gideceği yer bellidir.
Birileri savcının akp hükümeti tarafından görevden alındığını çünkü chp nin izmirde oyunu arttırdığını savcının chp li belediyeleri sindiremediğini söyleyecek. Diğerleri Baş savcı görevden almış çünkü bu özel yetkili savcı chp li belediyelere düşmanlık yapıyordu diyecek.
Olay sonunda chp ve akp arasında bir tartışmaya gidecek.

Geçtiğimiz yıllarda forumda yapılan siyasi tartışmaların forumu bölmeye doğru gittiğini herkes hatırlar umarım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
daha belirsiz bir konu olamaz ama ortada görevini yapan bir adam ve engellemeler var sadece buna tepki olarak açılmıştır siyasi yorum haricinde yorumu olan olamıyacaksa hiç yorum yapılmasın , her tepki siyasi yöne çekilebilir ozaman hiç konu açmayalım foruma.

Eğer normal bir konu siyasi tartışma oluyorsa mesajlar silinir üyelerde uyarılır löp diye konu silinmez

kaldıki okadar rapor ettiğim siyasi içerikli konular hala açık ve orta duruyorlar oda başka bir boyutu olayın

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende disconnecte katılıyorum, aslında mathiaxbars konuyu siyasi amaçlı açtığını sende biliyorsun başkalarıda(asla suç olarak görmüyorum yada yadırgamıyorum.), bu anlaşılamayacak birşey değil asıl tartışılması gereken ve tartışmaya açılması gereken forum kurallarıdır.
Yönetici forumun kuralı bu diyorsa yapacak başka birşeyde yok demektir, insanlar birbirlerine düşman olmasın diye böyle istiyoruz diyor ve bana göre yeterli bir sebep, zaten siyasi başlık açıldı diye ne sizin nede birbaşkasının siyasi görüşü değişmiyor burada demekki boşu boşunada birbirimizi kırmaya gerek yok :p
Örneğin ben mathiaxbars' ın çok uyumlu birisi olduğunu uzun zamandır gözlemleyebiliyorum her konuda, ama iş siyasete dönünce bildiğim mathiaxbars gidip yerine başkası geliyor sanki,bi bakıma iyide oluyor siyasi tartışmalara kapatılması forumun...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bende disconnecte katılıyorum, aslında mathiaxbars konuyu siyasi amaçlı açtığını sende biliyorsun başkalarıda(asla suç olarak görmüyorum yada yadırgamıyorum.), bu anlaşılamayacak birşey değil asıl tartışılması gereken ve tartışmaya açılması gereken forum kurallarıdır.
Yönetici forumun kuralı bu diyorsa yapacak başka birşeyde yok demektir, insanlar birbirlerine düşman olmasın diye böyle istiyoruz diyor ve bana göre yeterli bir sebep, zaten siyasi başlık açıldı diye ne sizin nede birbaşkasının siyasi görüşü değişmiyor burada demekki boşu boşunada birbirimizi kırmaya gerek yok :p
Örneğin ben mathiaxbars' ın çok uyumlu birisi olduğunu uzun zamandır gözlemleyebiliyorum her konuda, ama iş siyasete dönünce bildiğim mathiaxbars gidip yerine başkası geliyor sanki,bi bakıma iyide oluyor siyasi tartışmalara kapatılması forumun...

Konuyu okudunmu bilmiyorum ama siyasi bir amacım asla olmadı konuyu açarken, aslında siyasi bir yana çekilcek bir konuda değil , çok istiyenler yapabiliyor.Şimdiye kadar siyasi bir amaçla ne konu açtım nede açarım 3 yıldır forumdayım varsa bunun aksini kanıtlayan konu lütfen yazın.

Daha öncede dediğim gibi buraya ne haber yazılırsa yazılsın (yakınma haberleri) siyasi yöne çekilebilir böyle yapıldı diye konu uçurulmaz konuda açık ve net probaganda hatta ima bile varsa buyrun yazın ama görülmüyosa konumu geri istiyorum.Mod ken bile konuşarımın silinmişliği oldu ama gıkımı çıkarmadım , neden çünkü haklı olarak silindi.Burda ne hak ne hukuk görebiliyorum

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar çok "siyaset " içeren başlık varki bu forumda....
özellikle parti isimleri içeren bi ton bulabilirsiniz.
kimsenin tarafı yada taraftarı degilim AMA...
"foruma gelmemek yada gelmek sizin kararınız" (Cool tavırlar)
E siyaset başlığı görürsem silerim.. (azcık aba altından sopa göstermek..)
Forum Kurallarına uyunuz.(kesinlikle katılıyorum ama bu sadece tek taraflı olmamalı)

Şu tür başlıkların bile HALA forumda durduğu görülürse. insan önce çuvaldızı kendine sonra iğne batıracak başkalarını aramalı diye düşünüyorum.
bu örnek gibi daha çok örnek bulunabilir.
Bilginize....

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında ne kadar hata yapsalarda biraz durumu abartıyoruz.Sonuçta forumdan uzaklaştırma gibi bir durum yok başlık silinmiş.Yönetici gerekli açıklamayı yapar hatalı bir yazı varsa düzeltilip tekrar açar açan arkadaş.

Kıla tüye vs.. takılırsak hem bize sıkıntı hemde dışardan izleyenlere kötü imaj devam eder.Burda birçok kişi vardır özel hayatında her arkadaş ortamında siyaseti hararetli tartışan meraklı olan ama burada bu muhabbetlere girmeyen.O yüzden birşey kaybetmezsin mathiaxbars.Haklı olsanda boşver derim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
o kadar çok "siyaset " içeren başlık varki bu forumda....
özellikle parti isimleri içeren bi ton bulabilirsiniz.
kimsenin tarafı yada taraftarı degilim AMA...
"foruma gelmemek yada gelmek sizin kararınız" (Cool tavırlar)
E siyaset başlığı görürsem silerim.. (azcık aba altından sopa göstermek..)
Forum Kurallarına uyunuz.(kesinlikle katılıyorum ama bu sadece tek taraflı olmamalı)

Şu tür başlıkların bile HALA forumda durduğu görülürse. insan önce çuvaldızı kendine sonra iğne batıracak başkalarını aramalı diye düşünüyorum.
bu örnek gibi daha çok örnek bulunabilir.
Bilginize....

Lütfen bu başlıkları yukarıda örneklendirdiğiniz gibi tek tek raporlayınız. Biz elimizden geldiğince bu tür haberler silme gayreti içindeyiz. Ayrıca o başlık(örnek verdiğiniz) açıldığında konuyu açan arkadaşda moderatördü.

Kişilere karşı önyargım asla yoktur. Siyasi tabanlı mesajlara karşıyım ve siyasi içerik ve aşırı derecede çatışma yaşancak konular sezdigimde yetkimi kullanarak silmek&kitlemek en doğal hakkımdır.

Biz kafamıza göre iş yapan kesim değiliz,olmadıkda. Forum kuralları her üyemiz için forum içerisinde bağlayıcı unsurdur. Lütfen uyunuz,uymayanları rapor ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5