• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel

Konuşmanın tesiri yok, susmanın da...

qdin

0
Bilgiler
Katılım
10 Şubat 2006
Mesajlar
1,677
Reaction score
1
Puanları
0
Yaş
50
Şube
Ankara
215 Aydır Üye
Fuzuli “söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil” demiş ya, bazen cahil, bencil, düşüncesiz ve kendini bilmezlerin içinde buluveririz ya kendimizi, “ne işim var yahu benim bu insanlar arasında” deyip, kendi kendimizi yeriz ya…
Sonra zihin sarkacımız bir o yana, bir bu yana salınır susmak ve konuşmak arasında… Söyleyeceklerimiz ortam germekten öte gidemeyecek, hiçbir pozitif tesiri olmayacak ama içimizi de acayip rahatlatacaktır. Kendi kendimize kaldığımızda,” söyledim de ne oldu” muhasebesini yaparız ya…


Bazen içinde eğreti durduğumuza inandığımız o ortam, yıpranmış sinirlerimizin üstüne yakalar bizi ve sırası mı değimli diye kendimize danışmadan döküveririz ya aklımızdan geçen kelimeleri. Buz keser ortalık. Artık yapacak bir şey yoktur. Bu durumdan rahatsız olan muhataplar “patavatsız”, olmayanlar ise “dobra” payesini yapıştıracaktır. Söylenen ya da yapılanlar, öyle filmlerdeki gibi, dönüm noktası içeren sözler olmayacaktır. Sadece içimizdeki yanardağ patlamış, bizi rahatlatmış ama hiçbir işe yaramamıştır. Biz yanardağ patlatırken, ortamı çoktan buzulların soğukluğu kaplamıştır.

Sitare.
 

disconnect

0
İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
1 Şubat 2005
Mesajlar
3,367
Reaction score
5
Puanları
0
Yaş
47
227 Aydır Üye
Karşındakinin dinlemekten uzak olduğunu biliyorsan hiç kendini yormayacaksın.
Başkalarına tahammülü olmayan insanlarla birlikteysen uzak duracaksın.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst