İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Köpek eğitiminden anlayan

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
peki sadece elinde tasmayla gezen adamın köpeğimi tuvaletini yapıyor sokağa ? Günümüzdeki göçün fazlalığı nedeniyle olsa gerek artık sokaklarda insan pisliği bile dolu :D...Bu konuda suç sadece köpek sahiplerinin olmasa gerek.

Bu konuda suç sadece köpek sahiplerinindir!

Hayvanları severim, köyde bizim at, eşek, koyun, kedi, köpek... hepsinden var ve orası köy. Bizim bir ineğimiz öllmüştü doğum yaptıktan bir kaç hafta sonra, onun için epey ağlamıştım.
Getirsem güzel olurmu herhangi bir ineği ve değil apartmanda, bahçede beslesem? Her gün taze süt, mis gibi...

Eğitimini yaparsın, bakımını yaparsın ama çevreye de uyumlu olmalıdır beslediğin hayvan. Sorun bu...

İnsan pisliği de o insanların suçudur. Köprü altları, kuytu duvar dipleri vs görüyoruz.
Bugün pazar, bakın bakalım parka, parktaki insanların orda bulunma sebebi nedir?
Kedi besleyin, süs köpeği besleyin evinizde ama pitbull beslemeyin, at beslemeyin. Hayvanlar suçsuz ve sorumluluk sahiplerindedir...

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
peki sadece elinde tasmayla gezen adamın köpeğimi tuvaletini yapıyor sokağa ? Günümüzdeki göçün fazlalığı nedeniyle olsa gerek artık sokaklarda insan pisliği bile dolu :D...Bu konuda suç sadece köpek sahiplerinin olmasa gerek.
Vallaha nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ancak Eryaman Ankara'nın elit yerleri olarak geçiyor(geçmez olsun herkeste bir hava bir hava).Pek göç almıyor.Bir binada en az 2 tane kopek ya da evcil hayvan besliyen ev bulunmakta.Bahsettiğiniz mevzu Eryaman için geçerli değil.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu konuda suç sadece köpek sahiplerinindir!

Hayvanları severim, köyde bizim at, eşek, koyun, kedi, köpek... hepsinden var ve orası köy. Bizim bir ineğimiz öllmüştü doğum yaptıktan bir kaç hafta sonra, onun için epey ağlamıştım.
Getirsem güzel olurmu herhangi bir ineği ve değil apartmanda, bahçede beslesem? Her gün taze süt, mis gibi...

Eğitimini yaparsın, bakımını yaparsın ama çevreye de uyumlu olmalıdır beslediğin hayvan. Sorun bu...

İnsan pisliği de o insanların suçudur. Köprü altları, kuytu duvar dipleri vs görüyoruz.
Bugün pazar, bakın bakalım parka, parktaki insanların orda bulunma sebebi nedir?
Kedi besleyin, süs köpeği besleyin evinizde ama pitbull beslemeyin, at beslemeyin. Hayvanlar suçsuz ve sorumluluk sahiplerindedir...

at, eşek ve ineği köpek ya da kediyle bir arada tuttuğunuz için mantık ve değer terazinize hayran kaldım :D...dediğim gibi bu bakış açısıdır saçma sapan örnekler vermenin alemi yok ona bakarsanız insan kasası üstüne çakılmış hayvan beyinli yaratıklarında asıl yeri köy ancak yeri geliyor komşu olmak zorunda kalıyorsunuz. Benim dediğimle verdiğiniz örnek çok alakasız. En azından biri evcil hayvan olarak geçiyor diğerleri binek, yük, büyükbaş, küçükbaş vs diye sıfatlanıyor. Umarım aradaki farkı anlatabildim veya anlayabildiniz.

Vallaha nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ancak Eryaman Ankara'nın elit yerleri olarak geçiyor(geçmez olsun herkeste bir hava bir hava).Pek göç almıyor.Bir binada en az 2 tane kopek ya da evcil hayvan besliyen ev bulunmakta.Bahsettiğiniz mevzu Eryaman için geçerli değil.
Eryaman ya da suadiye değil zaten konu. Lokal olarak algılamamak gerekli. Genel bir problem varsa, bunun yasası, kuralı semte göre çıkmıyor. Caddebostan'da köpekler sokağa pisliyor ve bu suçsa Ağrı caddelerine pislediği zamanda suç! Göztepe parkında köpeklerin tuvaletlerini yapmaları ya da tasmasız gezmeleri için etrafı kapalı alanlar mevcuttur, ancak ondan daha pahalı bir semt olan Ulusta böyle bir hizmet bulunmamaktadır. Ayrıca bir önceki mesajınızda eryamanda sokaklarda pislik görmek istemiyorum diyor ancak sonrakinde burası güzel bir semt böyle şeyler yok diyorsunuz??..nasıl olcak :D

Kaldı ki benim demek istediğimi anlayamadınız her ikinizde sanırım...
Elindeki tasmayla gezen birine sinir olan bir zeka varsa eğer bu zekanın biraz daha gelişip sokaktaki başıboş köpekleride düşünmesi ve buna göre sadece suçu köpek sahiplerine kesmemesi gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Fakat ne yazıkki diğer arkadaş inekten falan bahsedince fikir birliği oluşturmak istediğim zekaları iyi düşünmem gerektiğini hissettim...
Neyse, size katılmıyor olsamda tamamen fikrinize saygı duyarak konuya yazdıklarımın pişmalığı içindeyim.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evde yada apartmanda kocaman bir doberman, pitbull fln besleniyorsa, horozumuzda olsa tam çiftlik, ne güzel diye mi düşünmeliyim?
Çimlere basmayınız yazılan yerlerde kocaman kocaman köpek pislikleri görünce, ahh bak hayvansever bir arkadaşın marifeti, ne cici mi demem gerek?
Yada akşamları parka gittiğimde, bir grup köpekseverin saldığı bilimum çeşitte azgın köpeği (pitbull, doberman, cart curt) görünce ay ne sevimli şeyler diyerek ordan yavaşça ikilemek yerine yürüyüş ve spor mu yapabilmeliyim?
Caddede akşam bir yere acele acele giderken aniden önüne çıkan it azmanı bir yaratıkla karşılaşıp ödüm şeyime karışınca, bu güzel duyguyu yaşattığı için sahibine teşekkür mü etmeliyim?
Ve bakımı zor gelince, sevimliliği ve ona olan ihtiyaç sona erince sokağa salınan köpeklerin haline boşver mi demeliyim.

İstisnalar kaideyi bozmaz demeyin, kaideler de istisnalardan oluşur.

Tabi at gözlüğü ile okuyarak ancak dediklerimden bu dersi çıkarabilirdiniz.

Spam yapan webmaster'lar var diye, Webmaster'lık yapan herkes spamci oluyor bu dediğinize göre.

Ayrıca (pitbull, doberman, cart curt) dediğiniz köpeklerinde satılmasına karşıyım. Tabi tehlikeli hayvanlar.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Tabi at gözlüğü ile okuyarak ancak dediklerimden bu dersi çıkarabilirdiniz.

Spam yapan webmaster'lar var diye, Webmaster'lık yapan herkes spamci oluyor bu dediğinize göre.

Ayrıca (pitbull, doberman, cart curt) dediğiniz köpeklerinde satılmasına karşıyım. Tabi tehlikeli hayvanlar.

At (ilk evcilleştirilen hayvanlardan bir tanesi), eşek , inek evcil hayvandır ama evde değil ahırda ağılda beslenen hayvandır. Demek istediğim de bu zaten, (pitbull, doberman, cart curt) dediğim hayvanlar (kısmen labaratuvar ucubesi) da evcildir ve sıfatı bekçi köpeği vesairedir. Bahçede filan tutulur. Onlar ev içinde beslenmemelidir, yasaktır, inekle özdeşleştirmem bu yüzden...

Birincisi, süs köpeği var, havlamayan ısırmayan köpekler var, ankara kedisi, van kedisi, kuşlar, tavşanlar var onlara ses çıkarmıyorum, imkanım olsa evde ben de bir evcil ve evde bakılabilen hayvan beslemek isterim ama bakamam, vaktim olmaz ilgilenmeye.

İkincisi köpeğinize çiş/kaka yaptırmak için belediyenin size ve köpeğinize illa bir köşe yapmasına gerek yok. Alırsınız elinize bir mini kürek + poşet, toplarsınız evcil ve evde beslenebilen hayavanınızın artıklarını, olması gereken budur. Ve köpekller ısıramasın diye kafalarına bir zamazingo takılıyor, onu da takmalısınız. Hiç kimse sizin köpeğiniz gezerken korkmamalı, tasmasız gezdirmek istiyorsanız en azından haftada yarım gün güzdüz şehir dışına götürmelisiniz, nasıl ki çocuğunuzu parka götürüyorsunuz, bu da öyle olmalıdır. Senin evcil olan ama evde beslenmesi uygun olmayan köpeğin tasmasız dolaşacak diye ben yolumu değiştiremem ve benim özgürlüğümü kısıtlayamazsınız.

Evcil hayvanla evde daha doğrusu apartman dairesinde beslenen hayvanı karıştırmayalım... Birbirimizi yanlış anlamayalım...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
pitbull ve doberman in ailelere/sahislara satilmasina ben de karsiyim. Kapali alanlarin korunmasi isleminde sirketler tarafindan kullanilabilirler.
Bu kopeklerin davranislari her ne kadar egitime bagli olsa bile, risk cok yuksek.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
konu dışı/ çok uzun yazmayın okurken yoruluyorum...

köpek alacaksanız temmuz ayında aşılı 45 günlük golden temin edebilirim.
ücret: 350-400$ yaklaşık...
(anne baba saf ırk- kendi köpeğimden)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
konu dışı/ çok uzun yazmayın okurken yoruluyorum...

köpek alacaksanız temmuz ayında aşılı 45 günlük golden temin edebilirim.
ücret: 350-400$ yaklaşık...
(anne baba saf ırk- kendi köpeğimden)

Golden cok iyi bir arkadas.
saf Irk icin Fiyat uygun.
Dogunca, Anne babanin ve yavrunun resimlerini eklermisin.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Golden cok iyi bir arkadas.
saf Irk icin Fiyat uygun.
Dogunca, Anne babanin ve yavrunun resimlerini eklermisin.

satış olacağından resimleri, aşı karnelerini felan ekleyeceğim zaten...

(not: goldenlarda macar ve ingiliz olarak 2 ırk saf olarak geçiyor. <Bilginize>)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi