İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kopya siteleri protesto edelim.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ben ortalıkta kimse yokken bir phpBB Türkiye açmışım, benden sonra açanlar benim fikrimi çalmış oluyor o zaman. Bırakın fikrimi site başlığımı bile çaldılar.

İlk mesajda arkadaşı anlıyoruz, orijinal fikir üretin demek istiyor. Ben ürettim orijinal bir fikir, günlerimi, gecelerimi verdim, elime hiçbir geçmedi.

Benden çok çok küçük, çocuk yaştakiler, 3-5 toplama içerik, bir adsense benden 100-1000 kat fazla kazandı. Bu durumda hangimiz daha zeki oluyoruz? Oturup birşey üreten mi, yoksa klonlayan/ taklit eden mi?

Belki ben kullanamadım yeteneğimi!

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Arkadaşlar bırakın çalan çalsın bizene demi ne olacak zaten dürüstüz hepimiz mesela bir taraftan nacizane çalıyoruz bir tarafta http://www.bedavamp3ler.eu/ siteleri açıyoruz sonra mywedding arkadaşımız ve grupları hak hukukdan bahsediyorlar sonra mp3 seven arkadaşlar giriyor php ögreniyor. yok arkadaşlar yok olurmu çalın hatta çalmak bir yana yıkın yakın gelin burada ahkam kesin.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ocak Juzy Ödemeleri Hk. 2007-03-03 21:17 Mywedding gdin

Mywedding iyice şizofreni olmuş bana -rep vermesinin sebebide şimdi qdin yapmışlar :) ne haliniz varsa görünya şaşmızsınız siz Grupçuluk böyle olmaz daha da fazla abanın :)

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada -rep veren arkadaşlara sesleniyorum. Gocunduğunuz içinmi yoksa gruplaştığınız içinmi bilemiyorum ama beni destekleyen insanlarda var -rep leriniz bir türlü kırmızılaştıramadı :) 10 kişi olumlu 4 kişi olumsuz vermiş o 4 kişi sizsiniz. umarim grubunuz dagilir burasi huzur bulur..

Herkezi bana Rep Vermeye davet ediyorum :) Yaşasın hakların özgürlüğü!!

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
+ Rep'imi verdim, .htaccess hakkında bana gösterdiğim sabır ve yardım severlikten dolayı ;)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu arada -rep veren arkadaşlara sesleniyorum. Gocunduğunuz içinmi yoksa gruplaştığınız içinmi bilemiyorum ama beni destekleyen insanlarda var -rep leriniz bir türlü kırmızılaştıramadı :) 10 kişi olumlu 4 kişi olumsuz vermiş o 4 kişi sizsiniz. umarim grubunuz dagilir burasi huzur bulur..

popüler olmaya çalışırken lütfen beni dahil etme bu yoluna ok. benim üstüme oyun oynayarak bir yere gelemezsiniz. bir önceki mesajında söylediğin gibi üye olmadan da beni takip etmişsin.

ama popülerlik yolunda bu izlediğin yanlış bir yol. senin fikrininin veya qdin'in fikrinin bana karşı zerre kadar umursama teşkil etmiyor.

beyenmiyorsanız girmezsiniz olur biter. başkasının hakkını çaldığımızı düşünüyorsanız gidin birde o başkasına sorun kendisi için problem çıkarıyor mu çıkarmıyor mu.

burası özgür bir ülke ve özgür bir forum dilersen benim sitemi protesto et dilersen başkasının. senin gözünde "hırsız" mıyım? zerre kadar umurumda değil.

@qdin: inan sana degil kastim, cahille muhabbeti kestim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hakların özgürlüğü ne demek?

M

MasterTR

Misafir
sen bunlara kopyami diyorsun.. hicbiyeri benzemiyor ki :p

ne adamin fikrini calmi$lar ne tasarimini nede framelerini.. sadece birazcik esinlenmi$ler buda en dogal haklari ;)

gun gelir orjinal bi proje cikarirlar (hic zannetmiyorum) i$te o calindiginda senin ne demek istedigini anlarlar..

$imdilik bo$ver gurup olmu$ 3-5 ki$i kar$i ciksin. kendileride caldiklarinin farkindalar ama oturup sifirdan yazdigi icin calmami$ oluyor. bo$versene!...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

bence okdar emin olma çok cabuk kızarabilirsin istense.Ama bi konuda haklsıın biraz çabuk tepki görüyo yeniler:) onlarda inadına dandik konu açıyo ama

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nacizanebilgi.com a direk çamur açma amaçlı açılmış bir konu.Bilip bilmeden karalamaya çalışmalar.
Bence bu tip şeyler iyiye yorumlanmalı.Bu tip çamur atmalar,sadece çamur atılan şeylere taraftar toplar(konudanda göründüğü gibi)Buda olumlu sanırım caesar için.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
nacizanebilgi.com a direk çamur açma amaçlı açılmış bir konu.Bilip bilmeden karalamaya çalışmalar.
Bence bu tip şeyler iyiye yorumlanmalı.Bu tip çamur atmalar,sadece çamur atılan şeylere taraftar toplar(konudanda göründüğü gibi)Buda olumlu sanırım caesar için.

olsun ginede eğitim şart:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
(Başlığın art niyetsiz açıldığı iyimserliğinde düşünerek) Başlığı açan kişi sanırım derdini tam anlatamamış. Daha önce bunu yine yazmıştım, bir sürü ekart, forum, arkadaşlık, arama motoru, link sitesi, kariyer sitesi yapabilirsiniz. Fakat bazı fikirler, bazı şeyler vardır ki, onların kopyasını yapmak hoş olmaz bunlara da farklı değil "özgün" denir, herkes veya her proje özgün olmaz fakat farklı olabilir. Bu kapsamda şu anda aklıma gelen ekşi sözlük, itiraf.com, milliondolarpage projeleri özgün projelerdir ve bunların takliti hoş olmuyor bence. Zaten günlük yaşamda da özgün projelerin çoğu bir marka koruma kapsamına girmiştir.

Birisi foruma 2 ay önce Caesar niki ile üye olmak istediğinde düştüğü durum, özgün projeleri, markaları taklit edenlerin düştüğü durum ile aynıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5