İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kostüm hata(404) sayfası ile sahte linkler ve SEO

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda kimler neler biliyor acaba.Google bu tip linklere ne tepki veriyor.Uygulamada canı yanan yok gibi.Hatta bu forumda kullanıyor sanırım.Değilmi?
Nadiren bazı yerlerde hatalı gibi bahsedilmiş.Ama genel bir kanı yok.Sadece şu var
Google siteharitasını tanıtılırken sitede hataların (404) olumlu (200) olarak döndürülmesi durumunu belirterek site haritasını doğrulamıyor.
Onuda tüm kostüm haata sayfaları içinmi yapıyor yoksa bilinçsiz yapılanlara mı bilemiyorum. Zira yapılması gereken ziyaretçiyi çirki 404 sayfasından kurtarıp kendimize özgü sayfamıza yönlendirdikten sonra 404 ten yönlendirmemiz yüzünden 200 e dönüşen statü kodunu tekrar 404 e çevirmek.Sanırım bir çok kullanan bunu yapmadığından çiftyüzlü sayfalar gibi nednlerle goggle sayfalarını siliyor notlarını aşağı çekiyor indekslerini siliyor...
Konu hakkında edindiğim bilgiler böyle .. Ancak yeni izlenimlerdir ve hataya açıktır.Herkes bildiğini tecrübe ettiğini gördüğünü yazarsa harika olur,en ideal yolu buluruz.
Saygılar...

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazının sonuna geldiğimde kostüm ün ne olduğunu anladım :D

Google 404 kodunu aldıktan sonra senin sayfayı nereye yönlendirdiğin önemli değildir.404 ü görünce işlemi bitirir sayfa yoktur ibaresini işler.
Eğer çok miktarda 404 iletisi alırsa bu defa spam sayfa zannedip diğer sayfalarınıda silmeye başlar.

Mümkün mertebe 404 üretmiyorsun sorun problem kalmıyor

nebula

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apache 404 sayfasında (hata sayfası) bellirli caseler ile header("HTTP/1.1 200 OK"); gönderirsen google bu durumu fark edemez.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir yanlışınızı düzeltmek isterim.

Googlenin farketMEmesi değil farketmesi doğru.
Google 404 kodunu aldıktan sonra senin sayfayı nereye yönlendirdiğin önemli değildir.404 ü görünce işlemi bitirir sayfa yoktur ibaresini işler.
ikinci olarak sayfa 404 kostüm sayfanıza ulaşınca bu 404 ü algılayamaz artık.Zira sonuçta bir sayfaya ulaşmışsır.
Bunlar doğrultusunda olan sayfalar için yani seo için yapılan çalışmalarda 200 gönderiyoruz ki gerek oyk zaten o linkle google bir sayfaya ulaştığından bu 200 demek oluyor ancak diğer olmayan sayfalarda 404 ü el ile üretmek gerekiyor yoksa birsürü olamayan sayfa varmış gibi bir 404.aspx veya 404.php veya hatasayfam.html vs gibi tek ibr sayfaya gideceğinden 404 hatasını özlettirir gogle
.

Mümkün mertebe 404 üretmiyorsun sorun problem kalmıyor
yanlış bir bilgi yani.

evet yeni bilgiler ve paylaşımlar bekliyorum.
saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5