İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kozmetik E-Ticaret

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Büyük şehirlerde yaşayan ve kozmetik işiyle uğraşan arkadaşlar aramızda mevcut mu?
Kozmetik ürünleri için e-ticaret sitesi açmayı planlıyorum ve bu alanda büyük yatırımlar hedefliyorum.Tabi bu ürünlerin satışı için şimdilik hali hazırda bu işi yapan(yurt içine dağıtım yapan) bir firmayla anlaşma yapmalıyım.
Yada olabilirliği tartışabiliriz, görüşlerinizi bekliyorum.

A

avoncum

Misafir
ben bu işle uğraşıyorum her konuda yardımcı olabilirm hem site konusunda hemde satış firmaları hakkında

insideman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,
kozmetik üzerine e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorum ürünlerin teminini nasıl ve ne şekilde yapmamız gerekiyor..toptan alım yapmak şart mı? ürün satışına göre adet olarak temin imkanımız var mı? sizinle bayilik tarzında çalışmamız mümkün mü? teşekkürler kolay gelsin

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence bu işi kurumsal tabanda araştırmalısınız. Toptancı ve firmalar ile görüşme yaparak. E-ticaret projelerini uzun süre incelemiş biri olaraktan reklam seçeneği üzerinde çok durur ve çeşitli kampanyalar yaparsanız sosyal sitelerde (yonja,facebook) anca tutunabilirsiniz. Veya bölgesel site açıp yerel reklamlarlada deneme yapabilirsiniz.

Bu yatırım şekli uzun süreli bir iştir. A girişimcisi B işletmesini açtığında en az 2 yıl zarar gözüyle bakar. Bunun için gerekli yatırımı elinde(nakit olarak) bulundurur. Bence bu alanda ki e-ticaret sitelerininde bundan farkı yoktur.

A

avoncum

Misafir
arkadaşlar birincisi şehir içi çevreniz varsa şehir içi satmayı düşünün internetten site açmak ve tutmasını beklemek biraz uzun sürebiliyor çünkü güzel bir reklam yapmanız lazım kampanyalar yapmanız lazım.
yüzde 25 karla satış yapıyorsunuz ve bi arkadaş sormuş toptan mal almak zorundamıyız diye hayır öyle bir zorunluluk yok isterseniz aldığınız sipariş kadar sipariş verebilirsiniz isterseniz maddi durumunuz müsaitse daha fazla ürün alıp birisi bişey istediğinde hem göstererek daha iyi satış yaparsınız hemde ürünlerin elinizde heran bulunması sizin için avantaj olmuş olur. ilgilenenler özel mesaj ile mail veya msn adresini yazsınlar online her konuda yardımcı olurum

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
arkadaşlar birincisi şehir içi çevreniz varsa şehir içi satmayı düşünün internetten site açmak ve tutmasını beklemek biraz uzun sürebiliyor çünkü güzel bir reklam yapmanız lazım kampanyalar yapmanız lazım.
yüzde 25 karla satış yapıyorsunuz ve bi arkadaş sormuş toptan mal almak zorundamıyız diye hayır öyle bir zorunluluk yok isterseniz aldığınız sipariş kadar sipariş verebilirsiniz isterseniz maddi durumunuz müsaitse daha fazla ürün alıp birisi bişey istediğinde hem göstererek daha iyi satış yaparsınız hemde ürünlerin elinizde heran bulunması sizin için avantaj olmuş olur. ilgilenenler özel mesaj ile mail veya msn adresini yazsınlar online her konuda yardımcı olurum

Unuttunuz herhalde burasi webmaster forumu, selim61 de kozmetik işini web ortaminda yapmak istedigi icin konuyu buraya açmış.. Yani bunun aksi bir önerinin ona faydası olmaz diye düşünüyorum.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Unuttunuz herhalde burasi webmaster forumu, selim61 de kozmetik işini web ortaminda yapmak istedigi icin konuyu buraya açmış.. Yani bunun aksi bir önerinin ona faydası olmaz diye düşünüyorum.
Çok yaşa hemi,
yazışmak istesem hali hazırda büyük kozmetik şirketleri ile mail yoluyla yazışırdım.Benim burdan istememin nedeni bu işlerin(az çok tahmin ediyorum işleyişini) olabilirliliği:
Ör: Ben sitem üzerinden bana gelen sparişi arayıp sizden müşterimin adresine göndermenizi isteyemem.Ben api ile çalışırım.Kozmetik şirketinde havuzum olur belirli bir ücret yatırırım.Müşteri bana spariş verir, arka planda da benim sistemim size spariş verir.ürün kargoyla gider.En basit bu sistemi bana sağlayacak var mı? (Foruma yazdım çünkü bir kozmetik şirketine yazsam anlaşılamayabilir)

A

avoncum

Misafir
anladığım kadarıyla yazayım sende onayla veya biraz daha açıkla.

site açacaksın ama ürünleri sen kendin elinde bulundurmayacaksın diyelimki tüm ürünler bende var sipariş aldığında bana daha önce aktardığın paradan düşerek senin aldığın siparişleri verdiğin kargo bilgileri doğrultusunda müşteriye ben yollayacağım.doğrumu anlamışım???

eğer böyle ise ve büyük kozmetik şirketiyle ben uğraşamam benim devamlı siparişlerimi karşılayacak bir toptancı olsun bana yeter diyorsan ben sağlayabilirim.

dediğin gibi havuz hesabı yaratırız ve bir miktar para yatırırsın aldığın siparişler doğrultusunda tüm siparişlerin müşterilerine ulaştırılır.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Distribitörlerle çalışcaksan genelde 1 tanesi birden çok markayla anlaşmalı ve 7-8 raf mal almanı istiyolar, yaklaşık 200-300bin $ lık mal bunlar

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Büyük şehirlerde yaşayan ve kozmetik işiyle uğraşan arkadaşlar aramızda mevcut mu?
Kozmetik ürünleri için e-ticaret sitesi açmayı planlıyorum ve bu alanda büyük yatırımlar hedefliyorum.Tabi bu ürünlerin satışı için şimdilik hali hazırda bu işi yapan(yurt içine dağıtım yapan) bir firmayla anlaşma yapmalıyım.

merkezi yerlerde kozmetik ürünlerini ucuza satan mağazalar mevcut. bunların çoğunda kaliteli markalar bulunmakta. bildiğim kadarıyla stok fazlalarını eritmek için hepsi çok ucuz satışlar yapmakta. onlardan biriyle anlaşsan. siz bana ne kadar verebilirsiniz diye sorarsan çoğu yardımcı olacaktır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Distribitörlerle çalışcaksan genelde 1 tanesi birden çok markayla anlaşmalı ve 7-8 raf mal almanı istiyolar, yaklaşık 200-300bin $ lık mal bunlar
Yaw suyunu çıkardınız, karadeniz bölge bayiliği almıyorum.200-300bin $ lık malı karadeniz bölge bayisi almıyor, baştan yüklü teminat gösteriyor o kadar.200-300bin $ a peşin bu piyasada kimsenin mal alacağını sanmıyorum, ölü yatırım olur.

A

avoncum

Misafir
selim abi ben cevap yazdım ama hala o mesajıma cevap yazmadın.
o arkadaş baya bi sallamış en çok satış yapan toptancı bi satıcı bile 200-300bin dolarlık mal almaz. 300 bin doların ne kadar ettiğini bilmiyor sanırım 300 ytl değil eski parayla 360milyar para yapıyor.

benim son yazdığım mesaja cevap bekliyorum

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
selim abi ben cevap yazdım ama hala o mesajıma cevap yazmadın.
o arkadaş baya bi sallamış en çok satış yapan toptancı bi satıcı bile 200-300bin dolarlık mal almaz. 300 bin doların ne kadar ettiğini bilmiyor sanırım 300 ytl değil eski parayla 360milyar para yapıyor.

benim son yazdığım mesaja cevap bekliyorum

Arayış halindeyim, önceliğim resmi firmalar alıcı fatura, iade garantisi,... ister.Bende ürün,resim,açıklama ve fiyatları çekebileceğim bir xml servisi istiyorum.Oturup tek tek yazacak kadar sabırlı ve boş zamanlı değilim.Bu tür şeyleri karşılayacak bir firma lazım.

A

avoncum

Misafir
istersen özelden msn adresi verdim ekle konuşalım.senin ilacın bende ama burdan tam anlaşamadık :)

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işi yaptım zamanında..Eczacı akrabam vardı ondan siprarişleri depodan istetiyordum sonrasında kargo ile gönderiyordum falan..Ama bana çok yorucu geldi ve de reklam işlerleriyle uğraşmak biraz külfetli geldi.Üstelik sürekli promosyonlar yapmak ve de sanal pos makinalarını siteye kurmak ölüüm..O zamanlar garantinin sanal posu 1000$dı sanırım.Galiba en ucuzu vakıfbank idi.Ama ücreti teslimde ayarlarsan onu bilemem...

Fakat bir tanıdıgım (eşi doktor) bu işi cok iyi kıvırıyor.Ayda 30 milyarlık cirosu var sanırım.Fakat sitesi baya yaşlı :)

Böle karışık bişiler işte...Vaktinizin ve belli bir sermayenizin olması gerekir diye düşünüyorum.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Öncelikle kozmetik ürünleri internetten almak ne kadar mantıklı diye normal kullanıcı olarak düşünmek lazım (mesela son kullanım tarihi) Kozmetik bir ürünün ilk kullanımı genellikle arkadaş tavsiyesi ile olmakta diye düşünmekteyim, kozmetik bir ürün almak için markete vs. yere giden bir kişi ihtiyacı haricinde ikinci üçüncü bir üründe alabilir, koklayabilir, sürebilir, kullanabilir deneme numunesinden yararlanabilir.

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryid=21001

buradan baktığımızda 3 ytl. ye de ürün var 300 ytl. ye de, 3 ytl. lik bir ürünü satın alıp kimse kargo parası ödemez, öte yandan 100-200 ytl. verecek olan erkek veya kadının gelir durumu oldukça iyi demektir, bu kişilerde tercihini ünlü mağazalardan, kozmetik marketlerinden zaten kredi kartı ile taksitlendirilmiş olarak almaktadır.

Kısaca internetten kozmetik ürün satmak ne kadar mantıklı bu düşünülmeli, mümkünse online alışveriş sitelerinin istatistik bilgilerini öğrenip kozmetik ürünlerin payı nedir diye bakmak lazım. Benim, kozmetik ürün için şu andaki düşüncem olumsuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5