İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kredi kartı aidatından müjdeli haber

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Antalya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir banka tarafından tüketiciden tahsil edilen yıllık kart aidat bedelinin, haksız olduğuna ve bedelin tüketiciye iade edilmesine karar verdi.

Gülsen Güvenç, bir banka şubesinden aldığı kartına, yıllık üyelik aidatı adı altında 30 YTL borç eklendiğini belirterek, haksız olduğu ve paranın kendisine iadesi talebiyle Antalya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvurdu. Şikayeti inceleyen heyet, “Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez” hükmü uyarınca şikayetlinin eyleminin gerek bu yasa, gerekse tüketici yasasının ilgili maddesinde ifadesini bulan düzenlemeye aykırı olduğunu belirtti. Heyet, tüketicinin talebinin kabulüne, haksız şart mahiyetinde tüketiciden tahsil edilen 30 YTL yıllık kart aidat bedelinin şikayetliden tahsil edilerek tüketiciye verilmesine, itirazı kabil olmak üzere oy birliği ile karar verdi.

devamı : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/5896671.asp?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
30 ytl geri alınıyor alınmasınada sonra banka ile olan diyolog kötüleşiyor. kredi kartı limit arttırımı, kredi talebi gibi konularda onlarda gereken işlemi yapıyor, daha doğrusu işlem yapmıyor uzatıyor sallıyor önemsemiyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Davaya gerek yok, telefon açıp tamam 30 ytl'nizi vereceğim, bu aydan itibaren kartlarımı iptal ettirmek istiyorum dediğinizde, 30 ytl'yi hesabınıza geri ekliyorlar direk. Hatta call center görevlisi bayansa bir öpücük atmadığı kalıyor kartı iptal etmeyin diye. Bir benzer uygulama vakt-i evvelinde Digiturk'umu kapatmak istediğimde, neden kapatıyorsunuz size 1 sene bedava futbol verelim diye de vuku bulmuştu.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Ben bu çifte standart olayından sıtkımı sıyırdım hanımım arıyor devlet mumuru kendisi hemen 30 ytl yi iade ediyorlar ben arıyorum bin dereden su artık dedim lanet olsun 2 3 kartımı iptal ettirdim artık her bankadan 1 kart kullanıyorum hepsi aynı 30 ytl için 50 ytl telefon masrafı gidiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5