İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kredi kartı olmadan online ödeme yapma (WebMoney)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
formal pasaport almak için ne kimliğe ne de ikmametgah adresi belgesine ihtiyac vardır. sadece pasaport menusunden giriş yapıp tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi formal pasaport yapar. kimlik veya ikametgah belgesine hiç bir zaman gerek kalmaz. initial pasaport almak isterseniz kimlik ve gerekli belgeleri vermeniz gerekiyor. lütfen yanlış bilgilendirmeyelim insanları.

Merhabalar,

Burada düzeltmem gereken noktalar var. Bir kişi WebMoney'e kayıt yaptığı anda Alias pasaport sahibi olur. Bu pasaport tipi yüklemeler ve purse'den purse'ye para transferlerinde kısıtlandırılmıştır. Para çekmek ise tamamen geçersizdir. Para çekme ve limitleri yükseltmek istiyorsak daha üst seviyedeki pasaportlara başvurmalıyız. Başvurmak için sizinde dediğiniz gibi passport.wmtransfer.com servisini kullanırız ve buraya gerekli bilgilerimizi gireriz. Daha sonra pasaportunuz Formal Passport olarak görünür fakat, Formal Passport'un size sunduğu yetkileri henüz almış olmazsınız. Formal Pasaportunuzun verified yani pasaport servisi tarafından onaylanması gerekir.

Bunun için de Kimlik ya da TC Pasaportunuz (Ehliyet kabul edilmiyor) ve adresinizi belirten adınıza gelen bir faturayı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Zaten bu iki belgeyi istemeyen hiç bir e-cüzdan yoktur. Bu yasal gereklilik.

Ama tabii Alias pasaportunuz ile birlikte sadece WebMoney'e limitleriniz doğrultusunda küçük miktarlar yükleyebilir ve ürün ya da hizmet alımında kullanabilirsiniz. Fakat para çekemezsiniz bu pasaport tipi ile.

Aslına bakarsanız sistem oldukça mantıklı. Kimseyi zorlamak yok. Fazla limit ve para çekmek istiyorsan Kimlik ve faturayı taratır yüklersiniz. Ki zaten bu iki belge ile bildiğimiz gibi hiç bir şey iddia edilemez. Bu sadece yasaların gerektirdiği acaba para aklama durumu var mı tespit etmek içindir.

marqha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben bir çok müşterimi formal pasaportlu yaptım. Limitlerini istediğim kadar yükselttim ve kimseye de kimlik veya belge göndermeden yaptım. Ayrıca bu yaptığım işlemleri 1 senedir tüm müşterilerime yapıyorum.
Yani işin gerçeği belge yollamak sadece ve sadece para çekmek için işinize yarar başka bir işe yaramaz.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bir çok müşterimi formal pasaportlu yaptım. Limitlerini istediğim kadar yükselttim ve kimseye de kimlik veya belge göndermeden yaptım. Ayrıca bu yaptığım işlemleri 1 senedir tüm müşterilerime yapıyorum.
Yani işin gerçeği belge yollamak sadece ve sadece para çekmek için işinize yarar başka bir işe yaramaz.

Merhaba tekrar,

Bence en mantıklısı tartışmamak. Verdiğim link yükleme yapma için kullanılan sistemin bir kademesidir ve burada hangi pasaporta ne kadar yükleme yapılır onu gösterir. Farkındaysanız direkt olarak WebMoney'nin resmi sitesinden alınmıştır.

https://top-up.webmoney.ru/Order.aspx?ps=20

WebMoney hesabı olmayanlar için limtleri aynen yazıyorum:

Alias passport (Yukarıda anlattığım ilk kayıt esnasındaki pasaporttur): Access Denied (Erişim yok/ yani yükleme yapılamaz. Sadece TurkPay ATM lerinden belli miktarlarda yapabilirsiniz.)

Formal Pasaport: (with verified/ yani yukarıda anlattığım gibi doğrulaması yapılmış olan. Yani doğrulaması yapılmayan pasaport için Alias passport şartları geçerlidir.) Limitler: Günlük 5000 WMZ(USD), Haftalık 7000 WMZ (USD), Aylık 10000 WMZ(USD).

Initial Passport: Günlük 7000 WMZ, Haftalık 10000 WMZ, Aylık 15000 WMZ

Personal Passport: 10000 WMZ günlük, 15000 WMZ haftalık, 20000 WMZ aylık

Bu yukarıdakiler yükleme limitleridir. Ancak bir nokta önemlidir. Formal Passport alsanız dahi, BL (Business Level) niz düşük ise yukarıdaki limitlerden daha az bir limite sahip olursunuz. BL seviyeniz WebMoney'de işlem yaptıkça yükselir. Zamanla işlem yaptıkça yukarıdaki pasaportlar için belirlenen limitlere yükselirseniz. Yami Formal pasaport aldıysanız baştaki llimitleriniz günlük 600 WMZ den başlar. Daha sonra BL arttıkça WebMoney Finans departmanı sizin limitlerinizi yükseltir ve günlük 5000'e kadar zamanla çıkarsınız. Daha fazla limit için diğer pasaport tiplerine çıkmanız gerekir.

Sanırım yeterince açıklayıcı olmuştur. Bu arada yardım almak istiyorsanız [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Burada size her konuda destek veren Türklerden oluşan bir ekipleri bulunmakta. Her işleminizi adım adım size video ve görseller ile anlatıyorlar.

marqha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sizin bilgileriniz doğrudur web money e para gönderme çekme de dediğiniz limitler vardır.
benim anlatmak istediğim web money hesabından diğer web money hesabına olan limitlerdir.

marqha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunlar web moneyden para çekme ve yükleme limitleri.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://wiki.wmtransfer.com/projects/webmoney/wiki/WebMoney_Keeper_Mini_financial_restrictions

Buradaki limitler bir webmoney hesabından başka bir webmoney hesabına gönderme yapılırken olan limitler mi?

Bu gördükleriniz arkadaşında belirttiği gibi para çekme ve yükleme limitleri ancak bir ayrıntı var. Bu limitler eğer sisteme telefon numaranızı onaylatmamışsanız kısıtlanmış sınırlanmış limitlerdir. Yani normal limitlerden daha düşüktür.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

WebMoney Türkiye'de para yükleme yöntemlerini geliştirdi. 2 yeni yöntem eklendi.

1) GScash fiş (voucher) kodları: Süper bir sistem olmuş. Çeşitli yöntemler ile GScash voucher kodları alıyorsunuz. 10-20-30..100-1000 TL-USD ya da Euro değerlerinde voucher kodları var. Daha sonra top-up.webmoney.ru adresine gidiyorsunuz. Burada GScash ile yüklemeyi seçiyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda voucher kodunu giriyorsunuz. Voucher kodu 100 USD değerinde ve siz 50 USD yüklemek istiyorsanız yüklenecek miktara 50 yazıyorsunuz. İşlemi onayladıktan 2 saniye sonra yüklemeniz yapılıyor ve 50 USD kaldığı için yeni bir voucher kodu size hemen veriliyor. Daha sonra bu 50 USD voucher kodunu istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Peki nerelerden alabiliyoruz bu voucher kodları?

- PTT ofislerinden
- 1200 tane anlaşmalı oldukları KIOSK tipi ATMlerden.
- Mobil ödeme yöntemi ile
- Yaklaşık 17.000 internet kafeden
- Kredi kartı ile ödeme

Sitelerine girip inceleyebilirsiniz: http://www.gamesilk.com/products.php?category_id=1497

2) TAFT Telekom bayilerinden yapabiliyorsunuz. TAFT bir fatura tahsilat kurumu. 383 tane şubesinden artık gidip WebMoney yükleyebiliyoruz. Parayı verdiğimiz anda yükleme WebMoney cüzdanımıza geçiyor. Bekleme yok.

Yükleme seçenekleri ile ilgili resmi Skype adresleri: webmoneyalsat

Bu arada komisyonlar da artık oldukça düzgün hale getirilmiş: %4-5 olarak belirlenmiş. Kuru ise güncel kurdan başlatıyorlar. Ek bir miktar eklemiyorlar.

tr-bilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.webmoneyalsat.com

Geçen gün yeni bir yükleme yöntemlerini gördüm. Bir site açmışlar ve site üzerinden talep oluşturarak WMZ alabilir ya da WMZnizi bozdurabilirsiniz. Siteleri: www.webmoneyalsat.com

Ayrıca Skype üzerinden de talepleri toplayan bir ekipleri var. Skype adresleri: ...............................

Şu anda komisyon oranları oldukça iyileştirilmiş. Ve son duyurularında WMZ bozdurmada komisyon ugulamadıklarını belirtmişler.

Ben denemek için 100 WMZ kadar aldım ve kurları şu anda en iyi oran gibi görünüyor. Umarım yakın zamanda WebMoney kurları daha da aşağıya çeker. Yeni gelişmeler olursa buradan paylaşırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5