İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kriweb.com - Yorumsuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
22.05.2007 14:14 tarihinde ilk siparişimi verdiğim ve bugüne kadar 1071.08 YTL (846,06$) ödediğim kriweb.com'a bugün telefon açtım domainlarime bağlı hostların kapatılmasını ve hepsinin beyaz.org a yönlendirilmesini istedim (domain başına 5$) istediler.

Yorumu sizlere bırakıyorum arkadaşlar....

plaka41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostlara yıllık ödeme yaptıysan vede kapatılmasını istediğinde sana hostların parasını geri ödemeyeceklerini biliyosan kullanıcı panelinden domainlerinin dnslerini kendin istedigin sunucuya yönlendirebilirsin. bunun için hostların kapatılmasını beklemene gerek yok. ama demek istedigin domainleri beyaz.org'a taşımak (transfer) ise para istemekde haklılar farklı firmalara domain transferi ücretli oluyor.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hostlara yıllık ödeme yaptıysan vede kapatılmasını istediğinde sana hostların parasını geri ödemeyeceklerini biliyosan kullanıcı panelinden domainlerinin dnslerini kendin istedigin sunucuya yönlendirebilirsin. bunun için hostların kapatılmasını beklemene gerek yok. ama demek istedigin domainleri beyaz.org'a taşımak (transfer) ise para istemekde haklılar farklı firmalara domain transferi ücretli oluyor.

Firma yetkilisimisiniz ? İlginç yaklaşmışsınız duruma sanki site yetkilisi gibi.

Benim belirtmek istediğim durum ise yukarıda bahsettiğiniz transfer hakkında. Transfer ücretini yukarıda adı geçen servis sağlayıcı değil , Transfer yapılacak yer tahsil eder.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu tür özel ve hesapta olmayan hizmetler için extra ücret çıkartmaları normal.Her müşterisi 1 yönlendirme istese hangi ekip altından kalkabilir? Bende 2 yıldır LT ye 3000$ ödedim, bu kendilerinden apache ye bir modul ekletmelerini istemem anlamına gelmiyor.
Yardırganacak bir durum değil ben normal karşılıyorum.

Makawork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Etik olarak hos bi davranis degil ama calisma politikasi bu yonde olan bazi firmalar mevcut.

TNT-Design

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainlerinizi TRANSFER (başka bir firmaya taşıcaksanız), domain başına ücret istemeleri gayet normal.. ama domainlerinizi başka sunucuya yönlendirecekseniz bunu kendinizde domain panelinizden yapabilirsiniz.. buna ücret istenmez.

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır ya domainlerim hostlarım felan hepsi orada kalacak,
metamorfoz.net mesela hostu kapatılacak daha sonra metamorfoz.net e giren her kullanıcı beyaz.org a yönlendirilecek.

TNT-Design

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onu kendi Host Kontrol Panelinden halledebilirsin..
Kontrol Panelini Belirtirsen yardımcı olurum.
Plesk, cPanel....

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamlar kontrol paneli vermiyor :) kendi yazdıkları sistemden yönetiyosun.
Daha doğrusu bişey yapamıyosun

TNT-Design

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm ozaman kötü işte.. İllaki yönlendirmek istiyorum diyorsa. Domain başı 5$ ı gözden çıkaracaksın:(

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kimse sizin domaininizi başka bir yere yönlendirmek zorunda değil.
Tek tek girip sizin domainlerinizle uğraşmakla kaybedecekleri zamanın değeri 5 dolar mış demekki çok normal.

Birazda onların yerine koyun kendinizi.

Verdiğiniz ücretle bunun bir alakası yok.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kriweb 'i Şahsen tanırım. Gerçekten işlerini layıkı ile yapan birkaç şirketten bir tanesi.

Kriweb kendi server kontrol panellerini yazabilecek kadar deneyim ve bilgi sahibi bir firmadır. 100$ 'a server kiralayıp üstüne bir plesk kuran şahıslarla karşılaştırmamak gerekir.

Soruna benim de bakış açım, kriweb yönlendirmeler için para aldığını sitelerinde de yazdığına göre, siz onlardan bu siteleri tescil ederken , hosting kullanırken bu ücretleri de bildiğinize varsayabiliriz. Sonuçta bu ücretleri gizleyip de bir anda size ücret isteme durumunda değil bu şirket.

Kaldı ki her yönlendirme için belli bir süre emek gerektireceğini de düşünürsek. Kendilerinde binlerce hosting olduğunu da varsayarsak 5$ uygun bir fiyat. Uygun olmayan ise benim karşılaştığım ücret. Adını söylemek istemediğim bir şirket trasfer için benden 75$ + kdv istedi. Ne için biliyormusunuz ? sadece onlinenic 'te hesaplar arası trasfer için. 5$ deseler neyse. 3 hafta her gün aradım. telefon faturasını sormayın.

Kriweb çalışmalrını başarıyla sürdüren bir firmadır.

Saygılarımla,
Hikmet GÜNGÖR

Not : Kriweble alakam yoktur. Daha önce bir iki kez çalıştık. Ancak kendi serverlarımı aldığımdan artık çalışmıyorum kendileri ile.

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır ya domainlerim hostlarım felan hepsi orada kalacak,
metamorfoz.net mesela hostu kapatılacak daha sonra metamorfoz.net e giren her kullanıcı beyaz.org a yönlendirilecek.

iyide siz bunu kendi yönetim panelinden yapabiliyorsunuz ve çokta kolay az dikkatlwe bakınız..
Kriweb kendi host yönetim sistemini kullanıyor Pleks,Helm vs.. değil. Yaklaşık 8 yıldır çalışıyorum birkaç özel site orda ve çok memnunum ek ücret konusu bence hakları ama vermenize gerek yok yönetim panelinden yapabilirsin..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Kimse sizin domaininizi başka bir yere yönlendirmek zorunda değil.
Tek tek girip sizin domainlerinizle uğraşmakla kaybedecekleri zamanın değeri 5 dolar mış demekki çok normal.

Birazda onların yerine koyun kendinizi.

Verdiğiniz ücretle bunun bir alakası yok.
hasan konuyu okumadan konuya balıklama daldığın belli bak adam ne diyor burada
Adamlar kontrol paneli vermiyor :) kendi yazdıkları sistemden yönetiyosun.
Daha doğrusu bişey yapamıyosun

panel falan yokki adamın onunde mecbur firma yapacak bu işlemleri zaden adamın onunde panel olsa gelip buraya konu acmaz değilmi ama ;)

fulhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönlenmeyi index dosyası ile meta tag lerden refreshleyerek istediğiniz siteye yönlendirebilisiniz. Hostları kapamaları sizin için daha cıkmaz bır yol olur.

kolay gelsın

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hasan konuyu okumadan konuya balıklama daldığın belli bak adam ne diyor burada

panel falan yokki adamın onunde mecbur firma yapacak bu işlemleri zaden adamın onunde panel olsa gelip buraya konu acmaz değilmi ama ;)

Hiç bir konuyu okumadan cevap yazmam.
Balıklama dalma sözünü de çok kaba buluyorum.

Panelin olmadığından memnun değil mi bu arkadaş ? 1000ytl ödemiş şimdimi aklına gelmiş ?

Basit bir yönlendirme dosyası atmak çok mu zor ?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
panel olsun ya da olmasın, konu domainle ilgili. Hostsuz yönlendirmede dns management hizmeti kapsamına girer, buda ekstra ücrete tabiidir. Yurtdışındaki bir çok alan adı firması, kayıt sonrasında dns hizmetini her alan adı için ücretsiz verirken, bazıları ekstra ücret talep eder. İstenilen ücrette gayet normal, fazla değil.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba
bunun yerine hostunuzuda kapatmayın netten açık yonlendirme kodu alıp index sayfanızı o koda göre yapın girenler direk olarak dilediğin sayfaya girer ve kod arka planda çalışır kimse kod ile bu işi yaptığını kolay kolay anlamaz.

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende yaklaşık 4 senedir kriweble çalışıyorum. 3-4 tane serverimiz kriweb dc lerinde herhangi bir sorun yaşamadık. bence 5 dolar pekte üzerine düşülmesi gereken bir ücret değil. istemeleride normal gibime geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5