İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

küçük bi soru bilene +rep

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim biraz emek harcadığım ve google ın sevmesini beklediğim bi sitem vardı.Ancak 1 aydan beri açık olmasına rağmen sadece ana sayfa indexlendi ve 15 gündür de böyle sanbox konusundada pek bi fikrim olmadığı için yeni açılan bi site direk sandbox a alınabilirmi , alınan site indexlenmesi konusunda biraz yavaş mı davranılır.(bide http://www.searchenginegenie.com/sandbox-checker.htm bu site gibi yerlerin güvenirliği nekadar bu verileri neye göre veriyo falan) yarışmacılara başarılar diliyorum,katılanlarada teşekkür ediyorum:)

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sandbox a düştüğünü senden iyi kimse anlayamaz. 1 aylık site'de hiç indexlenmeden sandbox a düşmez. Yani senin biraz çalışman gerekiyor. Botu bekleme sen bota git.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim tecrübelerime göre; özgün içeriği olan ve belli periyodlarla güncellenen hiçbir sitem sandbox'a girmemiştir. İçeriği özgün olmayan, benzerleri bulunan ve güncellenmeyen sitelerimse cumburlop dalmıştır. O yüzden emek harcadığım siteler sandbox a girerse diye hiç endişelenmedim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim tecrübelerime göre; özgün içeriği olan ve belli periyodlarla güncellenen hiçbir sitem sandbox'a girmemiştir. İçeriği özgün olmayan, benzerleri bulunan ve güncellenmeyen sitelerimse cumburlop dalmıştır. O yüzden emek harcadığım siteler sandbox a girerse diye hiç endişelenmedim.

evet sorunda orda bende şimdiye kadar hiç bi siteyi sandboxda fazla tutmadım ancak bu site 2 günde bir güncelleniyo ama daha ana sayfadan öteye gidemedi .Peki indexlenmek için ne önerirsiniz sizin deneyimlerinizide duymak isterim

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yine tecrübelerime göre(bu bulanık bir konu olduğu için her seferinde bunu belirtme ihtiyacı hissediyorum :) ) sitenin birkaç sağlam backlink alması ve webmaster tools dan sitemap yollanması benim en verim adlığım yöntemler. Ilk aşamada sitenizin konusuna uygun bir kaç sağlam ve outlink i uçmamış sayfadan (seo sitesi için iwebtool, yazılım sitesi için text link fiyat uygun yıllanmış yazılım siteleri, uygun fiyatlı paid-directory lerin PR'lı konunuzla alakalı sayfaları gibi) birkaç text-link satın almanız emek harcadığınız bir siteyse uzun vadede ödediğiniz paraları fazlasıyla amorti ede, ve son olarak bol bol dua :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yine tecrübelerime göre(bu bulanık bir konu olduğu için her seferinde bunu belirtme ihtiyacı hissediyorum ) sitenin birkaç sağlam backlink alması ve webmaster tools dan sitemap yollanması benim en verim adlığım yöntemler. Ilk aşamada sitenizin konusuna uygun bir kaç sağlam ve outlink i uçmamış sayfadan (seo sitesi için iwebtool, yazılım sitesi için text link fiyat uygun yıllanmış yazılım siteleri, uygun fiyatlı paid-directory lerin PR'lı konunuzla alakalı sayfaları gibi) birkaç text-link satın almanız emek harcadığınız bir siteyse uzun vadede ödediğiniz paraları fazlasıyla amorti ede, ve son olarak bol bol dua
+repini verdim (hepsini yapmıştım ama:D)

okudum okummammı nerdeyse bütün forumu ezberliyecem:)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
mathiaxbars
user_online.gif
özelinde

ps: nickini kopyalıyacaktım :p

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun. eğer aramalardada çıkmıyorsa Kısa süreli sand box tasın kanımca aynısı bana da olmuştu. sade ana sayfa cache lenmişti ve 2,5 ay civarı hiç bir aramada çıkmadı. google adwords e cüzi miktarda reklam verdim bir haftada düzeldi. Normal şartlarda yni kurduğum bir site bir haftayı bulmadan cacheleniyor ve aramalarda çıkıyor.
Benim sitemin oraya alınmasının nedeni örümceğin sitede olmayan bir çok url bulmasıydı (186 adet veri tabanı kaynaklı) tabi reklam vermeden önce onları da temizledim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Geçmiş olsun. eğer aramalardada çıkmıyorsa Kısa süreli sand box tasın kanımca aynısı bana da olmuştu. sade ana sayfa cache lenmişti ve 2,5 ay civarı hiç bir aramada çıkmadı. google adwords e cüzi miktarda reklam verdim bir haftada düzeldi. Normal şartlarda yni kurduğum bir site bir haftayı bulmadan cacheleniyor ve aramalarda çıkıyor.
Benim sitemin oraya alınmasının nedeni örümceğin sitede olmayan bir çok url bulmasıydı (186 adet veri tabanı kaynaklı) tabi reklam vermeden önce onları da temizledim.

son dediğin olayı pek anlamadım onu nasıl anladın

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yani sitesinde ölü linkler bulunduğunu bu ölü linkleri temizlediğini söylüyor arkadaş,
misal www.sitecik.com/index.html sayfasında www.sitecik.com/birturicerik.html sayfasına link vermiş fakat böyle bir sayfa yok, bu durumda google bu sayfayı gezmeye çalışıyor fakat bulamadığı için o site için - bir puan oluyor...
Tam olarak bunun sandbox nedeni olacağını düşünmesemde içeriğine ve ziyaretçilerine göre değişebilir... Bu ölü bağlantıları kaldırarak kurtulduğunu söylüyor..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu url leri google web master tools tan bulup temizledim. başka bir sebebi yoktu sand boxa girmesinin. urller db den üretildiği için hangisinin olup olmadığını bilmiyordum.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benimde çok uğraştığım temiz bir sitemde sadece 1 sayfa indexlendi dikkat ettim bu olaya siteyi açalı 2 ay oldu ve sadece ana sayfa indexleniyor daha önce başıma hiç gelmemişti tahminimce google kaynaklı bir problem var yaklaşık 2 aydır

Ve tecrübelerim derki:
Google a reklam verirseniz indexleme konusunda biraz kayırıyor sitenizi bahsettiğim tek sayfa indexlenen sitem içinde reklam verdim (sitemap yapmamıştım ayrıca sitemap te yaptım) bekliyorum bi soraki bot ziyaretini bakalım ne olacak

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
site map i google a kaydettimde güncelleme işini beceremedim:) 2 günde bir sayfa ekliyorum site map i güncellemesem olurmuki

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5