İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük Bir İpucu

T

trgy

Misafir
Merhaba arkadaşlar belki bilmeyenler olabilir diye düşündüm ve konuyu o yüzden açtım. Google aramalarında açtığı konuda istediği kelimede üst sıralara çıkmak isteyen arkadaşlar için ufak bir ipucu vereceğim. 2 örnek vererek açıklıyorum. Dikkatli okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

Diyelim ki bir konu açtık konumuzun adı Alerji Nedir. Konuya 2 şekilde başlayarak devam edelim.

1.başlangıç
Çoğu insanda olan alerji herkesin öğrenmesi gereken bir terimdir....

2.başlangıç
Alerji nedir deyince benim aklıma bahar ve çiçek polenleri geliyor.....

Yukarıda verdiğim örneklerden 2. verdiğim örnek sizi etkili duruma getirecek örnektir. Nedeni ise google indexlediği zaman bir sayfayı ilk olarak descriptiona bakar daha sonra içeriğe geçer. Herkes de bilir ki ilk görüşme her zaman önemlidir. Çoğu kişinin yaptığı ise konu başında istediği kelime ile başlamayıp konunun ortalarında o kelimeyi tekrar tekrar yazmak oluyor. Bu yapılan dayanlış değil fakat hızlı olmanızı engelleyebilir.

Bu verdiğim örnek özellikle online dizi siteleri için ve de maç özeti maç yayını yapan siteler için etkilidir.

Dipnot: Yazım hatası ve cümle bozuklukları için özür dilerim. Anlamadığınız nokta olursa lütfen belirtiniz.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Genelde description kullanmam. Belirli şeyler yazıldığı için bazı arama sonuçlarında sayfayı kısıtlıyor ve sanki aranan kelime sayfamızda yokmuş gibi google arama sonucundaki orta bölümde gözükmüyor. Sadece belirli bir konu ile alakalı ise description kullanılabilir ama sayfamız ve içindeki linkler bir çok farklı konu ile alakalı ise kullanılmaması daha faydalı diye düşünüyorum.

burock3699

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek isteniyor ki ya da ben diyorum ki ;

Google'den gelebilecek olan aramalara yazınızda yer verin.

"Alerji nedir?" diye aratacak biri için yazınızda "Alerji Nedir" sözcük grubunu geçirin.

T

trgy

Misafir
" Nedir ? " sorusunun geçiyor olmasının, herhangi bir tılsımı söz konusu mudur ?

Onu örnek verdim bu başka bir konu da olabilirdi. "arka sokaklar izle" gibi.

Demek isteniyor ki ya da ben diyorum ki ;

Google'den gelebilecek olan aramalara yazınızda yer verin.

"Alerji nedir?" diye aratacak biri için yazınızda "Alerji Nedir" sözcük grubunu geçirin.

Hayı demek istediğim o değil konunuzu bir an önce istediğiniz kelime ile eşleştirebilmek için ilk başlangıca konu başlığı ile başlayın.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
"h1" başlık, "h2" başlığın alt açıklaması, "h3" önemli paragraf şeklinde sayfada taglarsanız çok iyi verim alırsınız.

Örnek :
HTML:
<h1>Seo Nedir?</h1>
<h2>Seo hakkında bilgiler edinebileceğiniz makale...</h2>
<h3>Seo nedir, nelere dikkat edilmelidir, seonun faydaları ve Google'ın seoya bakış açısı hakkındaki bilgileri size bu makalemde anlatmaya çalışacağım. Seo hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce seo nediri açıklamak daha etkili olacaktır.</h3>
<p class="makaledetay">...................</p>

O

Orion

Misafir
"h1" başlık, "h2" başlığın alt açıklaması, "h3" önemli paragraf şeklinde sayfada taglarsanız çok iyi verim alırsınız.

Örnek :
HTML:
<h1>Seo Nedir?</h1>
<h2>Seo hakkında bilgiler edinebileceğiniz makale...</h2>
<h3>Seo nedir, nelere dikkat edilmelidir, seonun faydaları ve Google'ın seoya bakış açısı hakkındaki bilgileri size bu makalemde anlatmaya çalışacağım. Seo hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce seo nediri açıklamak daha etkili olacaktır.</h3>
<p class="makaledetay">...................</p>

sağol daha kapsamlı olmuş.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar belki bilmeyenler olabilir diye düşündüm ve konuyu o yüzden açtım. Google aramalarında açtığı konuda istediği kelimede üst sıralara çıkmak isteyen arkadaşlar için ufak bir ipucu vereceğim. 2 örnek vererek açıklıyorum. Dikkatli okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

Diyelim ki bir konu açtık konumuzun adı Alerji Nedir. Konuya 2 şekilde başlayarak devam edelim.

1.başlangıç
Çoğu insanda olan alerji herkesin öğrenmesi gereken bir terimdir....

2.başlangıç
Alerji nedir deyince benim aklıma bahar ve çiçek polenleri geliyor.....

Yukarıda verdiğim örneklerden 2. verdiğim örnek sizi etkili duruma getirecek örnektir. Nedeni ise google indexlediği zaman bir sayfayı ilk olarak descriptiona bakar daha sonra içeriğe geçer. Herkes de bilir ki ilk görüşme her zaman önemlidir. Çoğu kişinin yaptığı ise konu başında istediği kelime ile başlamayıp konunun ortalarında o kelimeyi tekrar tekrar yazmak oluyor. Bu yapılan dayanlış değil fakat hızlı olmanızı engelleyebilir.

Bu verdiğim örnek özellikle online dizi siteleri için ve de maç özeti maç yayını yapan siteler için etkilidir.

Dipnot: Yazım hatası ve cümle bozuklukları için özür dilerim. Anlamadığınız nokta olursa lütfen belirtiniz.

TEsekkurler, guzel aciklamissin

Onu örnek verdim bu başka bir konu da olabilirdi. "arka sokaklar izle" gibi.

Hayı demek istediğim o değil konunuzu bir an önce istediğiniz kelime ile eşleştirebilmek için ilk başlangıca konu başlığı ile başlayın.

Bu ornek icin cok tesekkurler, kullanacagim en kisa suredE..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5