İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük bir öneri

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aklıma takılan bir durum söz konusu bu durum şöyledir;

yeni gelen üyelerimiz 10. mesajında ya "satılık site" konusunu açıyor yada "satılık domain" konusunu açıyor. geçenlerde r10 da birtakım arkadaşlar "burası webmaster forumu iyinet ise yanlızca bişeyler satabileceğin yada alabileceğin bir forumdur paylaşım yoktur" tadında bir kaç şey söylemişlerdi. şu anda buna katılmamak elde değil gibi.

arkadaşlar herkes birşeyler paylaşmayı bıraktı ve onu satıyorum bunu satıyorum tarzı sadece ticari amaca yönelik konular açar oldu (özellikle yeni üyeler sizedir bu serzeniş).

durum böyle olunca bugüne kadar kullanıcılara bir çok konuda yardımcı olan ben bile PHP bölümünde kimsenin sorununu önemsemez oldum. Neden mi? çünkü herkes sadece kendisini düşünüyor yada armut pişt ağzıma düş mantalitesi ile hazır kod bekliyor.

burası webmaster forumu 3 kuruşluk domainlerinizi nasıl 5 kuruşa kakalarsınız forumu değil. burada bir çok şey öğrenebilirsiniz. (yazılım ya da tasarım adına).

lütfen aklınızı başınıza alınız ve ne öğrenebilirim acaba şeklinde bunu düşünün gördüğüm kadarı ile forumun %80 i boş hayaller (misal: adsenseden 10 binler kazanacam oh miss) peşinde koştuğu için ne bir üniversite okumuş nede okumak için bir çaba gösteriyor.

e durum vaziyet bu şekilde olduğuna göre, 3 kuruşluk domainizi bırakın panelinizde kalsın, nasıl birşeyler öğrenip 2 yıl sonra bir tasarım yada yazılım şirketinde aktif rol alabilirim şeklinde düşünmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

sadece kendisini düşünen adama ve nasıl cebimi hızlıca doldurabilirim mantalitesinde olan adama ne benden nede bu forumdan bir fayda yok bunu anlayın.

ha yokmu aramızda çok kazananlar evet var ama bu insanlar zamanında bu işi öğrenmek adına pek çok vakit harcamış insanlardır.

bu dediklerimi dilerseniz bir kulağınızdan girsin diğerinden çıksın yada umurunuzda olsun. her 2 koşulda da ne ben kazanacağım ne de kaybedeceğim...

burada kazanacak biri varsa oda sizsiniz onun için ucuz uğraşları bırakın kendinizi kurtarmaya calışın.

bu iyinet yöneticilerine yönelik bir mesaj değildir. bu forum kullanıcılarına yönelik nacizane fikirlerimdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5