İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük kıza MSN tecavüzü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes kendi kafasına göre fikir beyan etmiş.. güzelde..

"15 yaşındaki kız hiçbişeyden anlamaz, 15 yaşındaki kız daha çocuktur diyen adam bu ülkede yaşamıyor demektir. Yada hiç dışarı çıkıp etrafındaki insanlara bakmıyor demektir"

Dünyanın çivisi çıktı arkadaşlar.. cinsel istismar yaşları çok düştü. ve bu tür olaylar kızın kendi rızası ile oluyor genelde kimse masal anlatmasın. haa erkek tabikide suçlu kızı bir şekilde kelime oyunlarıyla kandırmıştır. Her iki insanda suç işlemiştir.

Ama hukuki olarak derseniz Erkek her halukarda suçludur..

Geçen gün burgerking de oturuyordum. iki tane liseli kız (15 yaşlarında) arka tarafımda aralarında muhabbet ediyordu. kulak misafiri oldum birisi diğerine geçen gün erkek arkadaşıyla sınıfta yalnız kaldığını anlatıyordu diğeride hayretler içinde dinliyordu. ayrıntıya girmiyorum. durum böyle...

Dünya gitgite kötüye gidiyor Allah sonumuzu hayır etsin..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkadaşlar lütfen üstteki mesajları okumadan anlamadan fikirlerinizi herkese diretmeye çalışmayın.
Önceki mesajımda; "Kızın tecavüze uğradı kontrollerde kesinleşmeden dava açılamazdı(!)" demişim.
Tecavüz = Zor Kullanarak Irzına Geçmek. Daha neyin savaşını veriyorsunuz anlamadım.
Kızların geneli belki ahlâki değerlerini yitirmiş olarak yorumlanabilir.
Ama ahlâktan bahsedenlerin de bu ahlâksız kızları dikizlemesi pek ahlâklı bir davranış değil. ;)

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Türkiyede değil heryerde aynı bir olaydır.. Burdaki yorum yazan ve konuyu okuyanların çoğu bazı şeylerden haberdar.. Ne kadar bunu yapan kişiye kızsakta bunun arka tarafındakilerde önemli.

Örnek verelim: Bu kız tanımadığı adamlarla konuşmasa ve evine gitmese bu olay olurmuydu.. Tamam kız küçük olunca istediğini yapabilir diye bir kavram mı var.. Zaten burda kızın suçlu olduğu belliki ailesine hemen söylemedi. Gizlice ne işler yaptığı belli.

Olay aralık ayında oluyor kız yeni anlatıyor ailesine.. Daha belki savcı msn konuşmaları telefon konuşmalarını isteyecek..

Ama şu kafadan kurtulunmalı kucuk kızlarla ilişkiye girilsin demiyorum ama bunlar ne suç işlerlerse işlesinler ceza yok diye her önüne geleni yapamazlar.. Türkiyede kac milyon kişi var.. Adam gibi durursan evinde oturursan kimse sana gelip tecavüz edemez..

Bu olay cocuk uygun-değilnundada çok kızdım..Milleti yakaladılar attılar.18 yaş altı hepsi çocuk uygun-değilsu oldu..Güzel bir davranış Allah razı olsunda be kardeşim o videoları görüntüleri , resimler çeken işine geldimi küçük işine geldimi büyük olan kız çocuklarına neden birşey söylenmiyor halen kafam karışık..

ZirveTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bide şöyle diyin
kız belki ilk deneyimini yaşamak istedi sonrada pişman oldu tecavüz masalını uydurdu :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bide şöyle diyin
kız belki ilk deneyimini yaşamak istedi sonrada pişman oldu tecavüz masalını uydurdu :)

bu mesajıda siz attınız

bence kızın rızası ile olan bişey bu 15 yaş çokta çocukların salak oldugu bir yaş degil şahsen ben olsam bunları düşünüp gitmezdim kız kendi rızası ile ilişkiye giriyor sonrada korkup bu masalı okuyor olabilir eh nede olsa o azgınlıkla yaptı bişey kızlık gidincede korktu benim düşünmcem bu !

hiç bi fark yok arasında , niye aynı şeyi tekrarlıyorsunuz anlamadım (söyliyecek başka bişeyinizmi yok)

Ayrıca kimi haklı cıkarmaya çalışıyorsunuz anlamadım nefusa boşuna konuşmuyor i yasalarda boşuna konuşmuyor 18 yaşından küçük kızlarla cinsel ilişki yaşayanlar suç işlemiştir isterse kendi rızasıyla olsun bi şikayete bakar 4-5 yıl yatması için (kız yalan söylüyorsa) . Ayrıca konuda olayda çok farklı kız tecavüze uğramış... umarım busefer anlatabilmişimdir:)

ZirveTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sadece düşüncemi söyledim kimseyi haklı çıkarmaya çalışmaya yokki :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bu mesajıda siz attınız

hiç bi fark yok arasında , niye aynı şeyi tekrarlıyorsunuz anlamadım (söyliyecek başka bişeyinizmi yok)

Ayrıca kimi haklı cıkarmaya çalışıyorsunuz anlamadım nefusa boşuna konuşmuyor i yasalarda boşuna konuşmuyor 18 yaşından küçük kızlarla cinsel ilişki yaşayanlar suç işlemiştir isterse kendi rızasıyla olsun bi şikayete bakar 4-5 yıl yatması için (kız yalan söylüyorsa) . Ayrıca konuda olayda çok farklı kız tecavüze uğramış... umarım busefer anlatabilmişimdir:)

Ben adamlara tecavüz söz konusu olmasa dava açılamaz diyorum anlamıyolar ki. Doğruluk veya yanlışlık sınaması yapmadan yazıyolar işte. Daha fazla kimseye lâf anlatmaya kasamıycam :)

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
15 yaşındaki insan küçük müçük değildir.Lise 1 sınıfa gelmiştir.Lise 1 başlayan çoğu kızda etek kısaltma,makyaj vs. modası başlıyor(nedenini bilmemekle beraber çevremde gördüklerimi anlatıyorum).

Eteğini çekecek kadar beynini kullanan insan oraya gittiğindede neler olacagını biliyordur diyorum(bu kız yukarda soylediklerimi belki yapmamıştır)

Ha erkeğin suçu yok mu derseniz elbette var.Ama suçu sadece erkeğe yuklemememiz lazım.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben adamlara tecavüz söz konusu olmasa dava açılamaz diyorum anlamıyolar ki. Doğruluk veya yanlışlık sınaması yapmadan yazıyolar işte. Daha fazla kimseye lâf anlatmaya kasamıycam :)

sanki olayın içindesinde kesin yorum yapıyosun. demogoji yapmayalım. asıl kendi doğrularını diretmek buna denir..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyide kabul edilmiş birşeyi savunmak başka sadece sizin yorumunuz olan birşeyi savunmak başkadır ayrımı anlamak lazım

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
18 yaşından küçükler çocuk sayıldığından kanunlar önünde öncelikli korunurlar , cinayet işleyenede tecavüze tacize uğrayanda aynı kanunla korunur , bunlar küçük değil demek sadece şark kurnazlığıdır

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda işin hukuki boyutunu tartışmıyoruz zaten hukuki boyutuna bakarsan erkek her halukarda suçludur.. Hukuki boyutuna mahkeme karar verecektir bizler değil...

bizim yaptığımız yorumlar işin gerçek yüzüdür... tekrar ediyorum hala anlamamakta direnen sizsiniz hukuki boyutuna mahkemelerimiz karar verecektir.

Kontrollerin olması o işin o şekilde olduğu anlamını vermez burası Türkiye arkadaşlar...Ayrıca burada kimseyi savunmuyoruz herkes yorum yapıyor.. umarım daha fazla uzatılmaz..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim yaptığımız yorumlar işin gerçek yüzüdür...
Hangi gerçek yüzünden bahsediyorsunuz siz? Olay olurken orada mıydınız? Sadece gazete haberlerine dayanarak bir kızı namussuz ilan etmenin neresi gerçek yüz oluyor? Madem ahlak bekçiliği yapıyoruz; neden "suizan" kavramı size bir şey ifade etmiyor? Neredeyse kıza "haketmiş, cezasını bulmuş" yaklaşımında yorumlar yapıyorsunuz; söyler misiniz; Tanrı bile insanları cezalandırmak için ölmesini beklerken siz hangi hakla, hangi cüretle bir insanın ahlak anlayışını sorgulamaya kalkışabiliyorsunuz? Burada ahlak dersi vermeye kalkışanların hiç mi kız arkadaşı yok?

Evet; belki de gerçekten siz haklısınızdır ve ortada ciddi bir ahlaksızlık örneği bulunabilir. Ben buna bir şey diyemem; zira sahiden de devir artık eskisi gibi değil. Buraya kadar hemfikiriz lakin ne olursa olsun; içyüzü tam olarak bilinmeyen bir olayda suizanda bulunup bir kızı namussuz ilan etmek ahlaken doğru değildir. Ve bir kız bir erkeğin evine gitti diye de namussuz olmaz. (Tabi burada yaş faktörü de apayrı bir konu ama size göre 15 yeterince büyük olduğundan buna değinmiyorum artık)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam bu ne şiddet bu ne celal.. ahlak bekçiliği yapmıyo burada kimse sapıttırmayın konuyu.. biz sadece yorum yapıyoruz böylede olabilir diyoruz böyledir kesin böyledir demeye kimsenin hakkı yok. bir konu açılmış herkes fikrini beyan ediyor böylede olabilir diyor objektif olarak bakıyoruz. yazıları tekrar gözden geçirin kendinize gelin noluyo size arkadaşlar?

Hangi gerçek yüzünden bahsediyorsunuz siz? Olay olurken orada mıydınız? Sadece gazete haberlerine dayanarak bir kızı namussuz ilan etmenin neresi gerçek yüz oluyor? Madem ahlak bekçiliği yapıyoruz; neden "suizan" kavramı size bir şey ifade etmiyor? Neredeyse kıza "haketmiş, cezasını bulmuş" yaklaşımında yorumlar yapıyorsunuz; söyler misiniz; Tanrı bile insanları cezalandırmak için ölmesini beklerken siz hangi hakla, hangi cüretle bir insanın ahlak anlayışını sorgulamaya kalkışabiliyorsunuz? Burada ahlak dersi vermeye kalkışanların hiç mi kız arkadaşı yok?

Evet; belki de gerçekten siz haklısınızdır ve ortada ciddi bir ahlaksızlık örneği bulunabilir. Ben buna bir şey diyemem; zira sahiden de devir artık eskisi gibi değil. Buraya kadar hemfikiriz lakin ne olursa olsun; içyüzü tam olarak bilinmeyen bir olayda suizanda bulunup bir kızı namussuz ilan etmek ahlaken doğru değildir. Ve bir kız bir erkeğin evine gitti diye de namussuz olmaz. (Tabi burada yaş faktörü de apayrı bir konu ama size göre 15 yeterince büyük olduğundan buna değinmiyorum artık)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasalar işin gerçek yüzü değilmidir zaten farklı yaklaşımların doğru olabileceğinimi savunuyorsunuz?

ya yapmayın lütfen Türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz. ortada görgü tanığı olmasa bile çok basit bir şekilde görgü tanığı ayarlanabiliyor..
Her verilen karar doğru bir kararmı? Hukuk a güveniyoruz tamam bunda hemfikiriz ama insanlara güvenmiyoruz. Sorun burada...

Tekrar belirtiyorum buradaki yorumlar sadece birvarsayımdır. kesin doğru olduğunu söylemek bize düşmez içinde olan insan bilir.. HEr gazetede okudğunuz haber kesin doğrudur diyorsanız dünyaya at gözlüğü ile bakıyorsunuz..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse, tartışmaya tabi ki gerek yok. Zira ne olayın mağduru biziz, ne de cezasını çekecek olan.
@lovemove
evet, haklısınız, biraz fazla celallenmişim; lakin 1-2 kişi hariç herkesin kıza yüklenmesi dolayısıyla gerildim biraz. Zira gerçekten neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorken "tecavüz" gibi çok ağır bir vaka ile ilgili mağduru hesaba katmadan çeşitli tahminler yürütmek nedense ağır geldi. Tabi ki herkes benim gibi düşünmek zorunda değil.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
sanki olayın içindesinde kesin yorum yapıyosun. demogoji yapmayalım. asıl kendi doğrularını diretmek buna denir..

Doğruları bilmek için olay içinde bulunmak lâzım. Bazı arkadaşlar kendi rızasıyla yapmıştır diyo. Bende diyorum ki kendi rızasıyla olsa kontrollerde tecavüz çıkmaz. Tecavüz çıkmasa tecavüz diye dava açılamaz. Davanın adı farklı olur. Neresini anlamadı bu arkadaşlar ve halâ nasıl kendi rızasıyla yapmış diyebiliyolar aklım almıyor.
Başka mesaj yazmıycam başlık altına, cidden bu kadar ayrıntılı açıklama yapmama rağmen anlamıyolarsa muhattabım olamazlar zaten.
Allah akıl fikir versin ne diyim.

kral_007

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi rızasıyla yapmıştır demek nasıl bir düşüncedir arkadaşlar. Olayı bilmeden kendi rızasıyla yaptığını düşünmek, iddia etmek iftiradan başka birşey değildir. Kaldıki kendi rızasıyla bile olsa bu bir suçtur. Bazı arkadaşlar her kıza aynı kefeye koymuşlar. Suçlu bellidir ve cezasını çekecektir.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15 yaşındaki cocugun internetle ne alakası olabilir ki msn filan bide özellikle kızsa ve alilesinin bilgisayar ile alakası yoksa ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5