İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük Webmasterler.

HoffnungTR

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
evet böyle bir sorun var. Bende yaşımdan dolayı birşey yapamıyorum gerçi çok da küçük değilim ama 17 yaşındayım diyince müşteri alay ediyor. Anlam veremiyorum banzen Ağacın beli yaş iken bükülür diye bir söz var Hiçmi Duymadılar ? Ve ben birde bu işin okulunda okuyorum Ozaman bu yaşta bu bölümü okumayalım büyüyünce okuruz atık diyesim gelior böyle insanları görünce . Ben inanıyorumki internette ben webmasterim diyen kişilerin bir kısmına ben taş çıkartırım. şimdi soruyorum. bu meslekte önemli olan yaşmı , eğitimmi ?

hemato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bazıları vardır , seninle tartışır ve daha söyleyecek birşeyi olmadığında.
Çoluk , çocuklamı uğraşacam gibisinden şeyler söyler . Ve seni sinir eder.
Küçük webmasterların sorunları bitmez Emir'cim :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Emir34 = Ergen peep // peep = Bilibip

ve Eif'imin dediklerine ilaveten;
Kendinizi yaşınızla değil, bilginizle ispatlamalısınız.
Kendinizi ispatlamanız da zaman alır, deneyim kazandırır.
Ne kadar çok bilirseniz bilin, deneyiminiz yoksa yaşınıza rağmen çocuk kalırsınız.

Zamanla oturtursunuz projelerinizi. Bir kızdan 2 günde soğumak gibi, bir projeden de 3 vakitte soğursunuz.

Yaşınız küçük, siz hala birilerinin sorumluluğu altındasınız; yaptıklarınız ne kadar iyi olsa da kolay kolay güvenemez kimse size (yaşı büyüklere güvendik de ne oldu demeyin!)... Zamanla olur ancak.

Tutun ve kopartın, bu kadar basit ...

:)

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Emir34 = Ergen peep // peep = Bilibip

ve Eif'imin dediklerine ilaveten;
Kendinizi yaşınızla değil, bilginizle ispatlamalısınız.
Kendinizi ispatlamanız da zaman alır, deneyim kazandırır.
Ne kadar çok bilirseniz bilin, deneyiminiz yoksa yaşınıza rağmen çocuk kalırsınız.

Zamanla oturtursunuz projelerinizi. Bir kızdan 2 günde soğumak gibi, bir projeden de 3 vakitte soğursunuz.

Yaşınız küçük, siz hala birilerinin sorumluluğu altındasınız; yaptıklarınız ne kadar iyi olsa da kolay kolay güvenemez kimse size (yaşı büyüklere güvendik de ne oldu demeyin!)... Zamanla olur ancak.

Tutun ve kopartın, bu kadar basit ...

:)

2 Günde soğumak. Arebesk konusunu hatırlıyordursun dediğin oldu ufak ters bişey demişti :D hemen bitmişti. :D
İspatlamaya çalışıyorumda hep karşıma engeller çıkıyor. Ama sabredeceğim ve böyle şeyleri yenicem.

Not: Peep geri dön artık!

Relampago

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar :) Tam benlık bir konu olmuş bu bende birkaç birşey söyleyeyim.

Yaşım 15 sayılır daha yeni girdim.Hep bilgisayara meraklı olmuşumdur 7 yaşımdan önce annem eve bilgisayar getirirdi muhasebeciydi evde çalışırdı arada bende oyun oynardım sonra yeni bilgisayar aldık başından kalkmaz oldum :D

Site nasıl kurulur merak ederdim,birgün bir free host alıp zar zor MyBB kurdum öğrenmeye çalıştım bayağı kurcaladım.Şu an Mybb.com.tr'de destek ekibindeyim :) kendi sitemide açtım 4 ay önce (forumortami.net) bunların dışında sürekli istekler geliyor mybb hakkında olsun photoshop hakkında olsun.Ancak bazıları aynen dediğiniz gibi küçük görüyor,bazıları derken çoğu yani.Bu acaip sinir olduğum bir olay ve canımı çok sıkan bir olay.Neyse çok uzatmayayım :)

Yatılı okula başlamasaydım dahada ilerleyecektim ancak şimdi yazdan yaza kendımı geliştirmek zorunda kalacağım. :)

Her neyse :) Tüm arkadaşlarıma başarılar,iyi günler :)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
küçük görmek derken sadece yaşı kastediyorsun dimi?
illa ki küçük yaşın sorunları olacaktır. webmasterlıkta bu oluşumundan beridir var. bu yargıyı kırabilecek bir wm forumu olacağını zannetmiyorum.
Emir, takma kafana kardeşim, yaş sorun olabilir ama biz senin ne olduğunu biliyoruz. Bak okullar yaklaşıyor. dikkatli olman lazım, herşey iyinet değil, adamakıllı derslerine çalış, öence meslek al eline, sürünme benim gibi... eğer web işleri ile uğraşmak istiyorsan ve bu işi gerçekten seviyorsan üniversiteyi bu yönde oku. ama unutma bu meslek adamı zayıflatır. ruhen ve bedenen, ayrıca çok masraflı bi meslek bu webmastercılık. paran varsa sende varsın. Unutma.
Tabiki de küçük yaşı kastediyorum yoksa onların bizi diğer anlamda küçük görmeleri hadlerine değil :p

depresan abimiz haklıdır derslerimize öncelik vermeliyiz.Çünkü sen derslerine çalışmayıp ben webmaster olucam diye uğraşırsan istediğin yeri kazanamazsın ve sonra hayat boyu , kazanamadığın okul senin için sorun teşkil eder ve amele bir webmaster olabilirsiniz.Küçük webmasterlar dersler konusunda beni örnek alsınlar,e-okul notlarımı gösterip artistlik taslamak istemem :tili

NOT:16 yaşındayım,bu sene lise 2 ye geçicem...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
2 Günde soğumak. Arebesk konusunu hatırlıyordursun dediğin oldu ufak ters bişey demişti :D hemen bitmişti. :D
İspatlamaya çalışıyorumda hep karşıma engeller çıkıyor. Ama sabredeceğim ve böyle şeyleri yenicem.

Not: Peep geri dön artık!

not1: Değmesin ellerimiz konusu galiba
not2: Yaşın küçük, o yüzden soğudun, olayı kontrol edemedin.
not3: Pek çok gıcıklığıma rağmen, olgun insan Eif; olayları kontrol etmesini becerebildi. Sıradan biri olsa, başlamazdı bile ...

Yasal olarak sorumluluk sahibi olun da insanlar sizi muhatap alabilip, problem çıktığında sizinle çözebilsinler, babanızı annenizi değil. Belki sizde sorun olmaz ama çoğunluk 11-15 yaş arası da çocuktur; istisnalar kaideyi bozmaz.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Merhabalar Tam benlık bir konu olmuş bu bende birkaç birşey söyleyeyim.

Yaşım 15 sayılır daha yeni girdim.Hep bilgisayara meraklı olmuşumdur 7 yaşımdan önce annem eve bilgisayar getirirdi muhasebeciydi evde çalışırdı arada bende oyun oynardım sonra yeni bilgisayar aldık başından kalkmaz oldum

Site nasıl kurulur merak ederdim,birgün bir free host alıp zar zor MyBB kurdum öğrenmeye çalıştım bayağı kurcaladım.Şu an Mybb.com.tr'de destek ekibindeyim kendi sitemide açtım 4 ay önce (forumortami.net) bunların dışında sürekli istekler geliyor mybb hakkında olsun photoshop hakkında olsun.Ancak bazıları aynen dediğiniz gibi küçük görüyor,bazıları derken çoğu yani.Bu acaip sinir olduğum bir olay ve canımı çok sıkan bir olay.Neyse çok uzatmayayım

Yatılı okula başlamasaydım dahada ilerleyecektim ancak şimdi yazdan yaza kendımı geliştirmek zorunda kalacağım.

Her neyse Tüm arkadaşlarıma başarılar,iyi günler

Sende azimlisin benim gibi o zaman.:) Ben aslında sabretmeyi hiç bilmem ama hep azimliyimdir.

Ekleme:
not1: Değmesin ellerimiz konusu galiba
not2: Yaşın küçük, o yüzden soğudun, olayı kontrol edemedin.
not3: Pek çok gıcıklığıma rağmen, olgun insan Eif; olayları kontrol etmesini becerebildi. Sıradan biri olsa, başlamazdı bile ...

Yasal olarak sorumluluk sahibi olun da insanlar sizi muhatap alabilip, problem çıktığında sizinle çözebilsinler, babanızı annenizi değil. Belki sizde sorun olmaz ama çoğunluk 11-15 yaş arası da çocuktur; istisnalar kaideyi bozmaz.

Evet o konuydu.. Aynen bozmaz.:)

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Temel olarak bu mesaja katılıyorum hislerime tercüman oldu :)

NOT: Konudaki resim saç yapısı bakımından richie rich 'e benziyor :D

H

halilarici

Misafir
Emir kardeşime katılıyorum.Nedense bizi yaşımız küçük olduğu için çoğu kişi küçümsüyor.Benimde mesela bir kaç yere Flash Tasarım yapıyorum.Aklı başında insanlar küçümsemek gibi birşey yapmıyor.Küçümseyenlerde bu makaleyi dikkate olarak küçümsemeseler daha iyi olur.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Bu konu kafaya takılacak bir konu değil ki.Eğer yaş yüzünden insanları kötüleyecek birini görürsem veya onla çalışıyorsam , çok kısa ama etkili bir cevabım var.Bay bay :)

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bu konu kafaya takılacak bir konu değil ki.Eğer yaş yüzünden insanları kötüleyecek birini görürsem veya onla çalışıyorsam , çok kısa ama etkili bir cevabım var.Bay bay

Ben şöyle söyliyim.
Themaniac filan bilir. Atacım sende biliyorsun onaylı üye başvursu için ne kadar düşünmüştük değilmi kardeşim ? Sadece yaşımız küçük diye bir şey yapmaya bile çekiniyoruz.. Zaten bunalmıştım yaş probleminden biliyorsun Ata şimdi birde mod olmayı nasıl istediğimi ve neler yaptığımıda biliyorsun.. Herşeyi senle yaptığım için. Mod adayı olmak içinde yaş sınırı koyulmuş bir arkadaş şöyle bir şey yazmıştı;

25-30 yaşında biri yerine 15 yaşındaki birisi bu işin hakkını daha iyi verecekse,yönetim bunu göz önünde bulundurmalıdır!
Ne kadar doğru diyor ama herkesin gözünde malesef yaş problemi var.. Bilgi önemli değil.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben ilk sitemi ücretsiz bir phpbb forum dağitan yabanci bir siteden almıştım hatırlamıyorum ismini mahalledeki arkadaşlarla giriyorduk siteye konu fln açıyorduk muhabbet ediyorduk güzel günlerdi sonra kendimi biraz daha geliştirdim free bir host bulup phpbb kurdum kendime tema fln yaptim ( başka bir temayi editleyerek :) )

Konumuza dönelim bundan 4-5 ay öncesine bende kadar bu durumlarla karşı karşıya kalıyordum hala yapanlarda oluyor arada sen daha çocuksun git oyun felan oyna diyorlardi ama bazıları vardı helal olsun bu yaşta bunları yapıyorsun dıyorlardı en çok sevdiğim şey sen çocuksun diyenlerin 2 gün sonra yanima gelip yardim istemeleriydi :) birde şundan uyuz olurum bir sistemi kurarsın tamamen sorunsuz teslim edersin adam kurcalarken bozar ve soylemez kendinim bozuduğu gelir soylenir işte çocuğun yaptiği sisteme bak böyle olur falan filan neyse çok uzatmayayım yaşımda 17 bu arada

Tüm arkadaşlarıma başarılar,iyi günler

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
İnternet ile 12 yaşımda tanıştım. 2007 de bir tane bedava site açtım ve şu anda hala açık duruyor (hitleri haftada 300-400 felandı). Sonra Mart 2010' da artık gerçek bir site açmak istedim ve Mart 2010'dan bu güne 3 tane web sitem oldu ve şu anda 2 tanesi aktif. Bu işleri seviyorum ve gelecektede devam ettirmek istiyorum.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Ben şöyle söyliyim.
Themaniac filan bilir. Atacım sende biliyorsun onaylı üye başvursu için ne kadar düşünmüştük değilmi kardeşim ? Sadece yaşımız küçük diye bir şey yapmaya bile çekiniyoruz.. Zaten bunalmıştım yaş probleminden biliyorsun Ata şimdi birde mod olmayı nasıl istediğimi ve neler yaptığımıda biliyorsun.. Herşeyi senle yaptığım için. Mod adayı olmak içinde yaş sınırı koyulmuş bir arkadaş şöyle bir şey yazmıştı;

25-30 yaşında biri yerine 15 yaşındaki birisi bu işin hakkını daha iyi verecekse,yönetim bunu göz önünde bulundurmalıdır!
Ne kadar doğru diyor ama herkesin gözünde malesef yaş problemi var.. Bilgi önemli değil.
Bu yaş konusu sıkça tartışılacak gibi görünüyor.
Emir haksız da değil hani ama neyse söylenecek pek fazla bir şey düşmüyor bu konuda malesef bize...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5