İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kullandığım dizüstü bilgisayar ve özellikleri

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes kullandığı marka ve modeli tek başlık altında toplarsa , yeni alacak ya da değiştirecek olan arkadaşlar daha kolay ve gerçekçi karar verirler.

Benq Joybook R55

CPU Intel® Core™ Duo Precessor T2400 (1.83 GHZ 667MHZ)
İşletim Sistemi Genuine Windows® XP Home (Türkçe)
Grafik Çipi NVIDIA® GeForce® Go 7400
NVIDIA® TurboCache™256 MB
Bellek 1GB DDRII (533 MHz)
Hard Disk 80GB (5400rpm-SATA)
Optik Sürücü 8X DVD-Dual
Ekran Boyutu 15.4" Ultra Parlak Geniş Ekran - 16 ms. Dünyanın En Hızlı Notebook Paneli
Çözünürlük WXGA (1280x 800)
daha detaylı bilgi : http://www.benq.com.tr/products/joybook/?product=789

Yorum : Mükemmel parlak bir ekranı var , oyun oynamak tabiki çok güzel ve sorunsuz. Ram yeterli. Hard disk yeterli. Tekik olarak bekleneni veren bir model. Ama özellikle ekranın parlaklığı dikkat çekici. Dizüstü bilgisayarların ekranları bidiğiniz gibi genelde dik açılardan bakmazsanız karanlık gözükür. Ama bu bilgisayarda durum farklı. Bu yönden tavsiye ederim. Şarj olayından bahsetmek yersiz , kullanımınıza göre şarj süresi değişiyor. Giriş ve çıkış üniteleri yeterli.

Yan ekipmanlar : Mouse problemi için kalbosuz optik mouse önerimdir. Skype için bluetooth kulaklık kullanıyorum ( bkz. http://www.estore.com.tr//product.a...bid=&mscssid=PDFPCR3M1TN78KFE4N4QX2W1L61L5DKE ) tabi bu biraz pahalı. Ancak tahmin ettiğim kadar fazla kullanmıyorum. Bunların yanında 2 GB bir da Kingston USB güzel bir yardımcı olur. Dvd aktarmak için güzel bir yöntem.

Fiyatlar :
Joybook R55 : 2000 YTL ( yaklaşık )
Jabra Bluetooth Kulaklık : 130 YTL ( yaklaşık )
2GB Kingston USB : 120 YTL ( yaklaşık )
Mouse : eski mouse :)

( Fiyatlar bayinet fiyatlarıdır anlayan anlar :))

Genel olarak dizüstü bilgisayarlar hakkında biraz yorum yapmak gerekirse şunu söylemeliyim ki ülkemizde genel olarak tamamen yanlış amaçlar için kullanılıyor. Çoğu kişi tanıyroum ki dizüstü bilgisayarlarından sadece msn'e giriyor ya da birkaç oyun oynuyor. Büyük hata. Verilen paraya yazık. Eğer büyük ihtiyacınız yoksa almayın derim. Kesinlikle 2-3 milyar harcamaya değmez. Kesinlikle verdiğiniz paraya üzülürsünüz. Ancak zorunlu durumlarda tavsiye ediyorum. İnterneti iş olarak görüyor , sürekli içerik güncellemeniz ya da birşeyleri takip etmeniz gerekiyorsa , almanızı öneririm.

Fazla uzatmak istemiyorum , konunun gelişimine göre yorumlar yaparız.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MSI S271 (siyah)
AMD® Turion™ 64 X2 processor TL-50 (1.60 GHz)
Main Memory 1GB DDR2/533 SO-DIMM ram
Display 12.1" WXGA Widescreen Glare Type TFT display
PC Cards Slot Express Card x 1
Card Reader MMC/SD/MS/MS Pro 4-in-1 Card Reader
Hard Disk Drive 80GB Hard Drive (5400RPM)
Optical Drive Built-in Super-Multi Drive (supports DVD RAM)
LAN/Modem Built-in 10/100/1000 Mbps Ethernet LAN and modem Module
Wireless LAN Built-in 802.11 b/g wireless & bluetooth connection

daha geniş bilgi -> http://www.msicomputer.com/NB/product_spec.asp?model=S271

fiyat : 1215 usd + kdv'ye satın aldım bayi fiyatı olarak.
Yorumlar:
-PCMCIA type2 slot olmaması çok üzücü, hatta bir anlık boşluğuma gelip avea kampanyasından kart aldım ve kartı kullanamadım boşta duruyor.
-küçük ve hafif olması taşınabilirliğini arttırıyor, ev ofis tatil vs çok pratik
-fiyat olarak eşdeğerlerinden çok daha ekonomik
-temmuz başından beri kullanıyorm herhangi bir sorun ile karşılaşmadım inşalah da karşılaşmam.

afiet

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ACER ASPIRE 5602WLMi CORE DUO

# CPU Intel Core Duo T2300 (2 MB L2 cache, 1.66GHz, 667 MHz)
# Ekran 15.4" WXGA TFT CRYSTALBRITE, 1280 x 800 16ms tepki süresi
# İşletim sistemi Windows XP Home TR
# Bellek 512MB DDR2 MAX: 4GB
# Sabit Disk 100 GB
# Ekran Kartı Intel® 945GM, Intel® (GMA) 950 maks: 224 MB paylaşımlı
# Optik DVD Double Layer DVD+RW
# Ağırlık 2.95
# Ethernet 10/100 Ethernet
# Wireless Intel® PRO/Wireless 3945 802.11a/b/g
# Bluetooth -
# Kart Okuyucu 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
# Diğer "Intel® 945GM Express yongaseti, Acer Video Konferans, Ses ve Video destekli Internet Protokol (VVoIP) ile Acer OrbiCam Entegre 1.3MP
# CMOS kamera 225° ergonomik dönüş, 6-hücreli batarya, PC Card slot (Type II), 3 x USB 2.0, Harici VGA port, Kulaklık/Hoparlör/line-in jak,
# Ethernet, Modem port, Yazılımlar: Acer Empowering Technology, Acer GridVista, Acer Arcade, Acer Launch Manager, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerProducer, NTI CD-Maker

Fiyat : 1299+KDV

Yorum : ürünü diğerlerinden ayıran en büyük özelliğin core duo(çift işlemci) olması,fiyatı uygun ve parlak ekran.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5