İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kullanım süresi/sayısı belirleme

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
sitenin benzer içeriklerinden sadece 10 tanesini okusun gibi bişeyi nasıl yapabiliriz

mesela şarkı sözleri olayı; sozler.php dosyasından okuyacak. ama ben sadece 5-10 tane sözü okuyabilmesini istiyorum.

limitleme olayını basit bi cerez olayı gibi düşünüyorum. ama js ile fazla aram yok. php ile ayarlanabilir ama ben basit olmasını istiyorum.

yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cookie ile çok basit olur zaten söz okuma yerine bi çerez atarsın onu sayar en başınada büyükse ibaresini koyarsın olur biter.

if Request.Cookies("siteadi")("sarkiadet") > 10 then
response.write "Limiti doldurmuşsun hemşerim."
else
Request.Cookies("siteadi")("sarkiadet") = Request.Cookies("siteadi")("sarkiadet") + 1
Response.Cookies("siteadi").Expires = Date() + 1

SAYFA

end if

Bu şekilde günde 10 şarkı okutabilirsin...
Aynısını db ye de atabilirsin gün sonunda db yi sıfırlarsın daha sağlam olur...

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet asp kodlama php ile benze ben mantığı vericektim ama elim değmişken kodlamayıda yapıverdim gerçi şimdi bakınca hatası olduğunu gördüm

Response.Cookies("siteadi").Expires = Date() + 1

satırı en başta olacak :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5