İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kural İhlalimi yapiyorum Bu durumda ne yapmam Gerekiyor.

O

osman1971

Misafir
Merhaba arkadaşlar.

2-3 gündür okuduklarimdan kafama takilan bir kaç soru var.sizler bu işe yıllarınızı vermişiniz tecrube olarak bana yardım etmenizi rica ediyorum.

Benim bir sitem var. Bu sitede Bilgisayar dersler Office dersleri Java Asp Vs.. Bircok ders var..Site girişinde Turkce ve İngilizce Seceneği mevcut. isteyen turkce okuyabiliyor isteyende İngilizce bölümüne girip dersleri ingilizce okuyor.

Bu bir kural ihlalimidir? Budurum kural ihlali ise ne yapmam gerekir?
Adsense hesabımdan değiştirebileceğim bir dil seceneğimmi var? Google mail atip durumumu aciklamam mi lazim.

Kısacasi sizin üstün bilgilerinizle bu durumdan kurtulmak istiyorum. Ama ingilizce olan Sayfalarıda bir kenera atmak istemiyorum tabiki.

Ayrı bir web sayfasi acip ingilizce bölümü oradami yayınlamalıyım?
Orada yayınlarsam adsense hesabımı kullanabilirmiyim? Vs.. Vs.. sorular.

Şimdiden cok teşekkürler..

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden kural ihlali olsun aynı domain altında istediğin pathe google reklamını koyabilirsin hatta başka domainler altında da koyabilirsin için rahat olsun.

O

osman1971

Misafir
Ama adsenseye kayıt olurken dil seceneğinde turkceyi belirttim.GoogleBot sisteme girince ingilizce Seceneğinide gorecek.. Cunkü o bölümde reklamlar hep ingilizce. Fazla bir kazanc söz konusu değil. günde 3-4 dolar filan oluyor zaten.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbir sorun yok.
İngilizce sayfalarda adsense yayinlanmaz diye bir kural cikmadi henüz :)

Sanırım kafana takılan mevzu şu,
Hesap başvuru sirasinda site dili olarak TR secmiş olabilirsin, fakat sitenin ayni zamanda ingilizce versiyonu olabilir. Kodlari oldugu gibi sitene koyuyorsun.. Eğer sitenin meta tag'lari ve title, içerik vb bilgileri ingilizce olarak düzenlemiş isen o sayfdalardaki reklamlarda ingilizce cikar otomatik olarak.

Sonuç: Sorun yok, rahat rahat uyuyabilirsin.. :)

O

osman1971

Misafir
SiteRehber.com' Alıntı:
Hiçbir sorun yok.
İngilizce sayfalarda adsense yayinlanmaz diye bir kural cikmadi henüz :)

Sanırım kafana takılan mevzu şu,
Hesap başvuru sirasinda site dili olarak TR secmiş olabilirsin, fakat sitenin ayni zamanda ingilizce versiyonu olabilir. Kodlari oldugu gibi sitene koyuyorsun.. Eğer sitenin meta tag'lari ve title, içerik vb bilgileri ingilizce olarak düzenlemiş isen o sayfdalardaki reklamlarda ingilizce cikar otomatik olarak.

Sonuç: Sorun yok, rahat rahat uyuyabilirsin.. :)

Cok tesekkür ederim Cevap veren tüm arkadaşlara.

G

Gencadam

Misafir
Kim uydurdu bu dil olayını arkadaşlar Allah aşkına? Adsense'de, seçtiğiniz dille veya tek bir dille site yapacaksınız diye birşey yazmıyor. Dünyada başka dille site yapamaz mı yani kimse? Yapsa da Adsense kodu koyamaz mı? Kurallardaki yasakları çiğnemeyin yeterli, istediğin dille site yaparsın osman arkadaşım, kodları da koyarsın tabii. İstersen Afrika dilinde bile yap, ama reklam çıkar mı bilmem :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5