İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kural İhlalinden Sonra Banlanma Süresi

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ayın 11'nde hesap kapatıldıysa, o gün mü kural ihlali olmuştur?
Genelde ayın 11-18'i arası hesaplar kapatılıyor deniyor. İhlal olduğu gün mü kapatıyor yoksa bu tarihler arasında toplu mu dalıyor? :)

Tecrübesi olan varsa hesap kapatıldıktan en fazla/en az ne kadar önce kural ihlali yaptığını veya gördüğünü yazabilir mi?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dediğin Gibi O Gün Toplu Şekilde Gözden Geçirilme Sonuçları Değerlendiriliyor.
Yoksa Emin Ol Ki Herkes Anlaşıp 18inde kurar ihlali Yapmıyor.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekliyim o zaman;
- Farklı tarihlerde hesabı kapanan var mı?
- Uyarılar değişik tarihte oluyor.(bot diyeceksiniz büyük ihtimalle)

Klasik, geçersiz tıklama yüzünden banlandım, öğrenmek istediğim 2 şubatta yerleşimden uyarı almıştım. Bu tarihten 1-2 önce geçersiz tıklama oldu -salaklık yaptım, birine yanlışlıkla söyledim siteyi- bir kullanıcı tarafından yaklaşık 10-15 reklama tıklanmış, ondan sonra yerleşim için uyarı geldi.

Sorumun amacı buydu, yani onunla mı alakalı?
Çok tıklandı, şüphe çekti, bot geldi, yerleşimden uyarı verdi. 1,5 ay sonra kapatıldı mı? Olan oldu ama onunla alakalı olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bir Buçuk Aylık Sürede Tekrar Geçersiz Tıklanma izlenimi Almış Demekki Bot.
Genelde Dediğin Gibi Oluyor. Yerleşim Uyarısı Verip - Geçersiz Tıklama Devam Ederse - Daha Sonra Banlıyorlar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet incelemeye alınmış ve kapatılmış olabilir. hile yapar yapmaz kapatmıyorlar zaten.
9 ocakta bayram öncesi hediye vermişti bana.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Küçük bir ekleme yapıyım, saldırıyı kastetmedim.
Tanıdık biri ben böyle böyle yaptım dedi, neyse cevabımı yazmıyım. :)
Yani o tarihten sonra, o kullanıcı tarafından tıklanmadı.
Bilgim dahilinde olmayan başka bir iş mi yoksa bu mu demek istedim. Ya da üst üste geldi dediğin gibi devamı niteliğinde oldu.
Neyse bundan sonra şu koruma kodunu koyalım da kazara banlanmayalım, banlatmak isteyen zaten banlatır.
Bu ay çok kötü geçicek, önümüze bakalım. :)
Sağolun...

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ birileri tarafindan da cok gosterim yapilip adsense hesaplari kapatabiliyorlar. cunki aynip ayni kulanicilar ayni tiklar oldugundan kapanabiliyor. google hala bunun onlemini almadi bence inceleme yapilmadan da banlama oluyor 11-18 diye bir sey yok.
Yani 10 tık ile her hesap kapanır sonucu çıkıyor bu durumda. Hiçbir hesabın kalmaması lazım bu durumda.
Sadece o kişinin tıklamasıyla mı kapandığı hakkında bilgi sahibi olmak için zaman üzerinden soruyu sordum.
1,5 ay önceki olay mı yoksa daha sonra mı?
11-18 genel dedim, ödemeden önce banlanıyor insanlar genelde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5