İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kurtlar Vadisi geri dönüyor(nisanda)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Orada yazılanlar izlemlerimin genellemesidir. Kişiye ya da kuruluşa yönelik değildir. İnsanlar bilmeselerdi soru sormazlardı demişsin sormasınlar o zaman umurumda mı sanıyorsun. Bilgi paylaştıkça çoğalır evet ama birde şu vardır bilgi güçtür paylaşırsan gücünden olursun.

İnsanların düşüncelerini takan bir insan değilim ya da farklı düşüncelere göre hareket eden bir insan değilim. Gerçek anlamda konuştuğum ve yardım ettiğim kişi sayısıda parmakla sayılır ve beni yanlızca onlar tanır. Ben bir şeye hiddetleniyorsan ben bir şeye bu böyle diyorsam nedense bir şekilde doğrulanıyor. Doğrulanması içinde pek fazla zaman geçmesi gerekmiyor. Keşke doğru çıkmasa keşke yanılsam. Keşke...

Ama bundan 10 yıl önce internet yoktu ama bilgisayar vardı. Bilgisayar her zaman olacak ama internetin ömrü pek fazla değil. Çünkü tamamen özgür bir dünya, devletler özgürlüğü pek fazla sevmezler. Onun için internetin şu andaki bu büyülü dünyasına kendinizi fazla kaptırmayın.

Bunu nasihat olarak alın. Caesar'dan değil bu sektörün içinde olan bir bilgisayar mühendisinden nasihat olarak alın.

Kimse sana saygı duymaz demişsin duymasın, zaten iki üç uygun-değilcunun çomağı olup sitelerde para dağıtan insanlara aşırı saygı duyulan bir ortamdayız. Bunuda sizin kafanıza @tiva çok sokmaya çalıştı ama aldırış eden olmadı neden? para çok tatlı? şeref önemli mi? salla şerefi para varken? böyle insanlar bana zerre kadar saygı beslemesin zaten. onların saygısına ihtiyacım yok, hatta soludukları oksijene lanet olsun.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yüzyıllardır süregelen tarihimizde bir çok alim ve bilim adamı yetişti.Onların bir şeyler anlatma, insanlara öğüt verme şekillerine bakarsan ne kadar mütevazi olduklarını göreceksin.
"İnsanlar başak gibidirler,doldukça başları eğilir"

İnsan ne kadar çok bilgili ve saygıdeğer bir insan ise, o kadar mütevazidir.Son postundaki gibi güzel ve yumuşak bir dil ile insanlara bir şeyler anlatırsan, insanlar saygı duyar kabullenirler.

Ve caesar bilmeli ki, her insan okuyacak her insan güzel meslek sahibi olacak diye bir şeyde yoktur.Modern dünya ülkelerinde insanlar küçük yaşlardan hangi dalda yetenekli iseler o dallara yönlendirilip, o dalda meslek sahibi olmaları sağlanıyor.TÜrkiyede ise bu çok kısıtlı.İnsanlar için elle tutulur çok az meslek var.Ve illa okumaya teşvik ediliyorlar.

Zeka türleri çok çeşitlidir.Bir insan ne kadar başarılı ve zeki olursa olsun,ticaret zekası yoksa örneğin bir işte bir çok şeyi berbat edebilir.İnsanlar bazı şeyleri geç anlayabilir veya başka şekilde anlayabilir.Albert Einstein bile 9 yaşında konuşmaya başlamıştır.

Benden sana sadece bir kardeş olarak tavsiye,insanlara yaklaşımında ne kadar kibar olursan o kadar çok insan kazanırsın.Amacın insanlara iyilik yapmak ise..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Amacım kimseye iyilik yapmak veya iyiliğini düşünmek değildir. çünkü bu bana düşmez. bir insanın iyiliğini düşünen tek varlık kendisidir. daha sonra annesi ve babasıdır. kaldıki onlar bile çok fazla müdahale edemez. bir insan sigara kullanıyorsa kimse sigarayı onun ağzına zorla sokmamıştır.

Ben sadece yol göstermeye çalışırım. Bu konuda da ortaya bir laf attım bir çok kişi üstüne alındı demekki doğru yere gitmiş laf bu yüzden mutluyum amacıma ulaşmışım.

Evet haklısın herkes okumaz birisi okur mühendis olur diyeri okumaz amele olur belki? değil mi?

ama siz körpecik gençlersiniz amele olmayı haketmiyorsunuz.

Konumuza da dönecek olursak?

Şu kurtlar vadisine ayırdığınız vakti, foruma ayırdığınız vakti? saat 01:30 17 yaşındayım diyorsun eminim ya yarın okulun yada dershanen vardır ve öss ye gireceksin. şu anda 10 adet soru çözüyor ya da bir yaprak test çözüyor olsaydın bunun sana yararı olacaktı.

Ama çözmüyorsun çözmeyincede bu benim işime yarıyor? Nasıl mı yarıyor. Bilgisayar mühendislerinin sayısı az oluyor. Nadir insanlardan birisi oluyoruz.

Ben odtu bilg. mühendisiyim. Herkes bilir öss sınavları tüm odtü bilg. müh. öğrencileri tekrardan öss ye girip aynı bölümü odtü bilg. müh. tercihi yaparlar.

Bunun amacı yeni ogrenci gelmesine engel olmaktır. Böylelikle az öğrenci mezun olacak ve nadir insanlar aralarında yer alacaklardır.

Siz şu saatte testlere vermeniz gereken hatta uyumanız gereken zamanı forumda geçirirseniz, Bizi nadir yapmaktan başka birşeye yaramaz bu

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim savunduğumu sanırım aktaramadım.
Yapmadığımı nereden biliyorsun? Ben televizyon bile izlemem.Çünkü ondan zevk almam.Hayatımda oturup izlediğim tek dizi idi örneğin kurtlar vadisi.
Haftada bir kez yayınlanıp izlenmesi, gayet sosyal bir haktır.Kimsenin ÖSS sine veya işinede engel olmaz.

Kimisi okuyup mühendis olur kimisi okumaz amele olur demişsin.Bu çok yanlış bir bakış açısı değil mi sence? Her okumayan amele mi olur?
Rahmetli Sarkıp Sabancı kaç üniversite bitirmiştir?
Bill Gates kaç üniversite bitirmiştir?

Benim amacımda zaten bilgisayar mühendisi olmak.Benim savunduğum ben değilim.Benim savunduğum diğer insanlar.Okul hayatı her insanın başarılı olmayabilir.Ama bu büyük insanlar olmayacaklarını göstermez.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Okumamış Sabancı olmuş diyer tarafta okumamış amele olmuş. Kendinizi kaptırmayın Türkiyede %98 lik kesin amele olurken %2 lik kesin sabancı olmuş.

Okumayan adama kız vermiyorlar hem.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer gerçekçi olursak okumayan adama değil,zengin olmayana kız vermiyorlar.

Doğrusuna gelirsek, doğru olan karakteri gelişmiş, iyi insana kız verilmesidir.Kim olursa olsun insan olması önemli.Herkes bir gün ölecek.Dünyadan kayboluverecek.Herkes unutulacak,unutulduğu bile unutulacak.Tek geride kalan insanların gönüllerinde bıraktığı güzel hatıralar,iyilikler olacak.

Benim param için benim bitirdiğim üniversiteler için bana verecekleri kızdan umudum yok benim.Ben sevdiğim insanı almaya giderken bana soracakları ilk şey manevi sorular ve araştıracakları ilk şey karakteristik özelliklerim olmalı.

Hiç bir insan boş değildir.Sadece içini boşaltmıştır.Doldurmak ise iyilik güzelliklerle olur.Tazikli su ile bidonu dolduramazsınız.Düzenli ve yavaş doldurabilirsiniz.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insanlar önceliklerini doğru belirlemeliler. ÖSS'ye hazırlanan bir gencin saatlerini forum başında yada televizyon başında geçirmesi doğru degildir tabiki.
@ceaser
senin de uzun bir zaman forumda yazdığını görüyorum. Eğer çok boş vaktin varsa, seninde zamanını daha faydalı işlerde değerlendirmeni tavsiye ederim. Ben gerçekten çok kısıtlı olan zamanımın içerisinden 1 günümü TEGV'e ayırdım mesela.
Gördüğüm kadarıyla körpecik gençlere bir şey öğretmeye çok heveslisin. Seni de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına bekleriz. Gönüllü Öğretmelik yaparak bu tecrübelerini genç arkadaşlarımıza iletirsin.

Not : bunla ilgili konu açmıştım ama pek ilgi görmedi. Eğitim konusunda gönüllü arkadaşlara çok ihtiyac var. ilgilenenler için : www.tegv.org

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim umrumda mı bu? zerre kadar umrumda değil. Evim var arabam var, sen aç kalsan beni ilgilendirir mi? zerre kadar ilgilendirmez dönüp arkamı bile bakmam, bakmazlar, kimse umursamaz.

forum daki ilk msjlarında bunun gibi bir cümle kurmuştun 3000$ maaşla çalışıyorum falan demiştin.Farkediyorum ki ne zaman biri söylediklerini yanlış bulsa ne zaman köşeye sıkışsan aldığın maaşdan,evinden arabadan ,okullundan falan bahsediyosun

1.si okulu hiç etiket yapma burda bir sürü ünili var
2.inan bizi ilgilendirmiyor maaşın araban yatın katın
3.bilgine saygı duyuyorum ama bırakta bilgili olduğunu biz söyleyelim sen söylediğinde büyüklüğünü değil ezikliğini göstermiş olursun (şu maaş,ev,araba,okulda aynı)
4.o dns değil DNA olucak

bir arkadaş tavsiyesi olarak algıla bunları

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sezar yine canın sıkılmış patlatmışsın bombaları.

mantığın ya da demek istediklerin son derece güzel ama deme tarzın ve olaya girişin doğru değil. bu bir.
bir kere kimse 'dns kaç nükleik asitten oluşur' bilmek zorunda değil. bu iki. ben akademisyenim bir fikrim yok bu konu hakkında. olması da gerekmez zaten, benim alanım farklıdır ben alanımı en iyi derecede bilmekle yükümlüyümdür. ama herkes 1 - 'bir' şeyi en iyi şekilde bilmek zorundadır. yüksek öğrenim amaçlarından biri de budur zaten.
diziler konusuna gelince önce ülkemizin sosyo-kültürel yapısını iyi değerlendirmek gerekir. bunu gerekirse uzun uzun tartışırız. ama insanlar x diziyi seyrediyor diye 'cahil' gibi kelimeler kullanmak son derece hatalı ve zararlıdır. dizi izlemek ve dolayısıyla üniversiteye girememek mantığında doğru değil. elbette insanlar saçma sapan programlar yerine belgeseller seyretsin, ya da daha doğrusu elbette tv seyretmek yerine kitap okusun.. bunu hepimiz istiyoruz. ya da kitap okusun yeterki, yanında da ne seyrediyorsa seyretsin..

şu an bir forumdayız, akademisyen olmama rağmen beni sizlerden ayıran bir taraf, daha doğrusu üstün bir tarafım var mı? yok. çünkü bu benim işim değil!
sen bilgisayar müh. isen bu senin işin. sen işini en iyi şekilde yap. ve kimseden kendini üstün ya da zengin görme cehaletine kapılma. bu foruma sıkça eski bir milletvekilinin girdiğini biliyor musun? senin mantığınla ne o, ne de ben buradaki insanları ciddiye almadığım üzerine yazılar yazmamız gerekir.
bu hobidir hala birçok insan için, her tür insan girebilir forumlara. benim ne işim var burada diye sorarsan, ben bir siteden maaşımdan fazla para kazanabildiğimi keşfettim çünkü.
boş vakitlerimde bir tane fazla kitap okuyacağıma buraya girmek durumunda kalıyorum. benden birçokşey götürüyor bu vakit kaybı şüphesiz. bunlardır ki sebep ülkemizden bilim adına fazla birşey çıkmıyor. çünkü beni buraya girmeye zorluyor ülke şartları.. herkes korsana karşıyım diyor. ben değilim! çünkü ben gidip normal kitapçıdan kitap alırsam aç kalırım. 30 ytl lik kitabı 3 ytl ye almak varken ve bana ayda 30 kitap alabilirsin sana verdiğim maaşla deniyorsa ve ben ayda 20 civarı kitap okuyorsam, önce bu sistemde devrimler gerekir...

ama son olarak birşeyler eklemek isterim; internetten 'günlük' gelen para birçok insanı cezbetmektedir. üniversite okumakta olup maalesef bu sebepten bırakmayı bile düşünenler var! bu kesinlikle saçmalıktır. bu paralara aldanmayın arkadaşlar, sizi yarı yolda bırakırsa elinizde 'adam gibi' birşey kalmaz! ama bunu anlamak muhtemelen kısa sürede de olmaz. bunların sonuçlarını da ayrıca tartışırız..

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söylediklerin ve düşüncelerin güzel olabilir ama bunu aktarma uslubun yanlış.
Genellemende yanlış.
Diğer insanlardan kendini üstün görmende yanlış.

Sen beni nereden tanıyacaksın ki? Ben 17 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanıyorum.Benim hangi üniversiteye gireceğimi,okuyup okumayacağımı,geleceğimi nereden biliyorsunda bana cahil muamelesi yapabiliyorsun?
Ben ilkokulda sınıf atlatılmış,bir çok yerde büyük başarılara imza atmış bir insanım.Ama bunu kalkıp insanlarla konuşmuyorum veya insanlara hitap ederken kendimi onlardan üstün görmüyorum.
Mesajlarında hep kendini üstün görme ve kibirlilik var.

Doğru söylüyorsun.Okumayıp ayda bir googledan parayı beklemek kötü ama aranızda benim gibi öğrencilik hayatında ayda 500 $ para kazananlarda var.Bunu okumamış bir yetişkin için düşündüğünde kötü bir durum ama benim gibi öğrenciler için düşündüğünde harika bir durum.

Lütfen insanlara hitaplarında ve konuşmalarında dikkat et.Öfke saçarak insanlara bişeyler anlatmaya kalkarsan sana saygı duymazlar yaşın kaç olursa olsun.Unutmayalım ki tecrübe yaş ile değil, yaşanılanlarla kazanılır.

Zamanında sana bilginden ötürü sorular sormuşumdur veya sormuşlardır.
Böyle kibirli biri olduğunu bilsem/bilselerdi sormazlardı emin ol.Benimle kendini kıyaslaman için benim senin şu anki yaşına gelmemi beklemen gerekir.O zaman aramızdaki uçurumu anlarsın.
İyi geceler

forum daki ilk msjlarında bunun gibi bir cümle kurmuştun 3000$ maaşla çalışıyorum falan demiştin.Farkediyorum ki ne zaman biri söylediklerini yanlış bulsa ne zaman köşeye sıkışsan aldığın maaşdan,evinden arabadan ,okullundan falan bahsediyosun

3.bilgine saygı duyuyorum ama bırakta bilgili olduğunu biz söyleyelim sen söylediğinde büyüklüğünü değil ezikliğini göstermiş olursun (şu maaş,ev,araba,okulda aynı)
4.o dns değil DNA olucak

iste soylenecek seyler soylenmis derin manali ve anlamli sozler....fazla soze gerek yok + rep

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

4.o dns değil DNA olucak

siz ondan o anlamı çıkarmışsınız, o sizin iq nuz birisi mesaj atmış "doğru söylüyorsun herkes dost gibi görünsede kötü zamanda bir kişi göremedim yanımda herkes kendisini düşünüyor diye" bu adam en doğruyu anlamış buda onun iq su. ne diyim fazla söze gerek yok. nasilsa genel özelliğiniz istediginiz yere çekeceksiniz.

anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Sen orada verilmek istenen mesajı aldın mı? Önemli olan o. Hayır yani, gider tüm mesajlarını araştırır, hatalarını tek tek; üşenmeden burada yazarım. O kadar zor bir şey değil.

Yanıyorum yanıyorum da, o kadar şey yazılıyor. "adam haklı galiba, susayım ben" diyeceğinize gelip burada adamın yazım yanlışlarını, anlatım bozukluklarını çıkartıyorsunuz.

Ayrıca, sinemaya gitmeyin denmiyor. Sinemaya da gidin, kafeye de gidin. Ama KV tarzı dizilere ayıracağınız saatleri daha faydalı işlere harcayın. Kurtlar Vadisi size ne kazandırıyor? Ama bir yerde haklısınız, sahte delikanlıların sayısı tavan yaptı bu aralar. Sahte milliyetçileri hiç saymıyorum. Diziyi izleyip jenerik geçerken kuru sıkıyla balkonda böğüren kaç tane ayı gördüm. Doğal şeyler bunlar. Ha dersiniz ki ben o balkondaki ayıları görmeyi seviyorum, o da benim belgeselim: haklısın diyerekten uzaklaşırım. :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben verilen mesajla ilgili bir şey mi yazmışım?

Sanırım kendi tarzınla karıştırdın:
http://forum.iyinet.com/yeni-sitele...z-kisimlari-kesip-atalim-mi-2.html#post381623

Kaldı ki ben senin bir yazına quote yapmadım sen neden bana cevap verme ihtiyacı hissediyorsun onu da anlamadım. Talimat falan mı geldi?

Adamın yazım yanlışlarını alıntı yapıp sonuna da "cahil kalmayın" diye yazısını refere ediyorsun. Ayar vermeye çalışıyorsun, gelip sana cevap veriyorum. Bu seferde "danışıklı dövüş" mü var diyorsun. Gel de laf anlat şimdi. O mesajı kimin attığı önemli değil. Önemli olan, orada bir mesaj verilmeye çalışılıyor. 2 kelime yanlış yazılmış, eğri yazılmış bunlar önemli değil. Kızdığım nokta buydu.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basit yazım yanlışına atfedilen bir durum yok orada, imla üzerinden bel altı çalışmalar benim tarzım değildir. o topic'i baştan sona okursan ayar verme amacını kimin güttüğünü sanırım anlarsın. Bunu PM atıp söylemeyip ortaya yazman da senin ayar verme teşebbüslerin herhalde. Kaldı ki her konunun muhattabı kendi cevap yazabilir isterse, bir fikrin varsa paylaşırsın, ona bir yorum yaparsam da bana quote yapıp istediğin cevabı verirsin, bu avukatlık durumu biraz komik oluyor. Gereksiz polemikler bunlar..

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caesar insanlara aptal muamelesi yapıyorsun hep postlarında.Kurtlar vadisini izleyen herkes özenti midir? Nereden biliyorsun bu insanların bilimle uğraşmadığını veya ben neyim? niçin yaşıyorum? sorularını kendilerine sormadıklarını?
Direk boş insan damgası basacak kadar boş musun?

Ne demişler insan herkesi kendi gibi bilir...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnsan tepeden bakar, insanları aşağılarsa insanlarda onun yanlışlarını yüzüne vurur. Bundan doğal ne var ki? her mesajında insanları aşağılayan adam ezik adamdır. Ezikliğini de egosunu tatmin ederek gidermeye çalışıyordur.

Ne yani biz KV izleyerek boş zaman geçiriyoruz da sizler sinemaya veya cafe ye gidince yararlı iş mi yapmış oluyorsunuz? sinemanın eğlendirmekten başka ne yararı var? ya peki kurtlar vadisinden bizde aynı zevlki alıyoruz, şimdi hangisi daha yararlı oluyor?

ya da KV izleyeceğinize yararlı işler yapın diyenler 24 saat yararlı işler mi yapıyorlar? Mesela bu konuya mesaj atıp boşa zaman harcayacağınıza gidip daha yararlı iş yapabilirsiniz. Öyle ya KV yararsız ve boşa zaman harcamaksa, onun hakkında burada konuşmakta yararsız. Gidin doğru yerde kullanın zamanınızı, ve o çok olan aklınızı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5