İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kurtlar Vadisi Hakkındaki Kendimce Gerçekler

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Herne şekilde olursa olsun SANSÜR'e her zaman karşıyım. Ama şunuda düşünmeden edemiyorum.

Kurtlarvadisi.com u bu aralar sürekli ziyaret edip inceliyorum. Amaçları bu sansüre karşı insanları kışkırtmak, kışkırtmaktan baz bilinçlendirmek diyelim.

Anlamadığım bir nokta var. Eğer bu yazpımcı olan firmayı para hırsı bu kadar bürümemiş olsaydı.

Direk sayfalarına alın bu 2. bölüm sıkıyorsa interneti sansürleryin şeklinde google'a 2. bölümlerini koysalardı eminimki milyonlar izleyecekti. Ve herkese -para için saçma senaryo yapıyorlar- diğenlere bile bu kapak olacaktı!

Peki neden hala bunu yapmıyorlar. RTÜK'e verecekleri en güzel cevap sizce de bu olmazmıydı?

Bu konu hakkında gerçekten yorumlarınızı merak ediyorum. Madem Türkiye'nin sorunlarına bu kadar özveri gösteriyorlar. Neden hala 2. bölümü internette yayınlamıyorlar?

Birazcıkta kendilerini eleştirsinler artık. Yayınlamıyorlarsa bunun tek nedeni paradır. SANSÜRLENDİKLERİ gün TV de bangır bangır bizi engelleyemezsiniz gerekirse İNTERNETTE yayın yaparız demesini biliyorlardı.

İnşallah bu düşündüklerimi yaparlarda bu bana kapak olur ama bunu yapmazlarsa kurtlarvadisi artık ağzı ile kuş tutsa hem benim hemde benim gibi düşünen bir çok kişi için yalan ve dolan'a sahip bir dizi olmaktan kurtulamayacaktır.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ayrıca forumlarına
Merhaba SANSÜRCÜ zihniyete her aman HAYIR demeye hazır olsakta birazda kendimizi eleştirmenin zamanı geldi.

Madem bu şekilde bir SANSÜR uygulandı bu diziye; bence yayın ekibi 2. bölüm'ü google ye atıp kurtlarvadisi.com adresi üzerinden "Alın bu 2. bölüm bunuda sansürleyin" dese idi bu RTÜK'e çok güzel bir cevap olacaktı.

Sabır ile bunu yapacakları günü bekledim, ama insanları kışkırtmaktan bakşa birşey yapılmadı.

Soruyorum size? İnternette yayınlansa idi KurtlarVadisi ekibi hiç bir şekilde PARA KAZANAMAYACAKTI. ve bunun için yayınlanmadı.

Neden bu PARA hırsı. Bunu yaparak bu SANSÜRCÜ zihniyete cevap vermenin zamanı gelmedimi.

Günlerdir bunun yapılmasını bekliyorum. Ve umudum azalıyor. Bu şekilde devam ederse ben ve benim gibi düşünenler için Kurtlar Vadisi para hırsı olan ve bu para hırsı için kişileri kışkırtabilen bir diziden ileriye gidemeyecek.

Lütfen artık ÖZGÜR DÜNYADA internette 2. bölümü yayınlayın ve SANSÜRCÜ zihniyete gerekli cevabı izlenme rekorlarıyla verin.

şeklinde bir mesaj gönderdim ve "onay bekleniyor daha onaylanmamış" şeklinde bir mesaj aldım.

Bakalım onaylayacaklarmı? onaylamazlar ise bu sansürcü zihniyetten hiç bir farkları olmadığını kanıtlayacaklardır.

edit: mesajı yayınladılar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Neden bu kadar erken böyle birşeyi yapsınlar ki.
Bu adamlar bizden daha fazla bu işi düşünüyorlardır. Adamların işi zaten bu. Bildiğin gibi kan uykusuyla kimsenin beklemediği bir çalım attılar. Benzer uygulamaları yine yapabilirler. Bu adamlar bu kadar zeki olmasaydı zaten bu dizi bu kadar tutmazdı.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben RTÜK korkusu daha düşük bir kanalda yayınlanabileceğini sanıyorum, ulusal kanal, kanaltürk vs. gibi. Nihayetinde yasadışı olan bir içeriği olmadığı sürece "dolaylı tahrik" ancak yargının hüküm verebileceği bir karar. Internette hemen yayınlamalarını da beklemiyorum, sonuçta bunu yapan adamların esas amacı paradır, ki böyle olması da doğaldır, hayır kurumu veya toplumu bilinçlendirme derneği değiller, anlattıklarının doğru olup olmadığı da özneldir, kendi yorumlarını anlatıyorlar ki sinema(ve türevleri) de özneldir, nesnel olma gibi bir yükümlülüğü de yoktur. RTÜK bunu siyasi nedenlerle yasakladığı için onlar da siyasi öne sürümlere cevap veriyorlar açıklamalarında, eğer temel sebebi ticari olsa ticari yönden daha detaylı bir açıklama yaparlardı kanımca. Hiçbir ticari kuruluş(panafilm dahil) bütün kapılar kapanmadan milyonlarca dolarlık getirisi olan bir ürünü bedava dağıtmaz, şu an neler döndüğünü bilmiyoruz. Birgün bütün alternatifler tükenirse yayınlamamaları için de bir sebep olacağını da düşünmüyorum. Unutmayalım ki internette yayınlanırsa hiçbir zaman ulusal bir kanalın ulaşacağı kitlelere ulaşamıyor toplamda. Ben yanlış bulmuyorum tavırlarını.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Üzücü ama konu sahibi haklı...
Eğer bir konunun mihmandarıysanız platform farketmez bunu mutlaka ama mutlaka hayata geçirmek durumundasınız. Hele ki bu konu ülkemizi ilgilendiren Bölücülük , PKK karşıtı ve bu konuda bilinçlenmeyi gerektiren bir konu ise...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Herne şekilde olursa olsun SANSÜR'e her zaman karşıyım. Ama şunuda düşünmeden edemiyorum.

Kurtlarvadisi.com u bu aralar sürekli ziyaret edip inceliyorum. Amaçları bu sansüre karşı insanları kışkırtmak, kışkırtmaktan baz bilinçlendirmek diyelim.

Anlamadığım bir nokta var. Eğer bu yazpımcı olan firmayı para hırsı bu kadar bürümemiş olsaydı.

Direk sayfalarına alın bu 2. bölüm sıkıyorsa interneti sansürleryin şeklinde google'a 2. bölümlerini koysalardı eminimki milyonlar izleyecekti. Ve herkese -para için saçma senaryo yapıyorlar- diğenlere bile bu kapak olacaktı!

Peki neden hala bunu yapmıyorlar. RTÜK'e verecekleri en güzel cevap sizce de bu olmazmıydı?

Bu konu hakkında gerçekten yorumlarınızı merak ediyorum. Madem Türkiye'nin sorunlarına bu kadar özveri gösteriyorlar. Neden hala 2. bölümü internette yayınlamıyorlar?

Birazcıkta kendilerini eleştirsinler artık. Yayınlamıyorlarsa bunun tek nedeni paradır. SANSÜRLENDİKLERİ gün TV de bangır bangır bizi engelleyemezsiniz gerekirse İNTERNETTE yayın yaparız demesini biliyorlardı.

İnşallah bu düşündüklerimi yaparlarda bu bana kapak olur ama bunu yapmazlarsa kurtlarvadisi artık ağzı ile kuş tutsa hem benim hemde benim gibi düşünen bir çok kişi için yalan ve dolan'a sahip bir dizi olmaktan kurtulamayacaktır.

öyle kolay değil show tv ile ve reklam şirketleriyle yapılmış milyonlarca dolarlık reklam anlaşmaları var, oyunculara ödenen binlerce dolar, amerikadan gelen ışık, kamera ekibine ödemeler var. en önemlisi kanl ve pana arasında yapılış anlaşmalar var. kafana esti mi downloada sunamazsın bölümü, hepsiyle anlaşmak lazım ve zaman alacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5