İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kutuya yazılanlar sadece o oturum için kaydedilecek ve silinecek.

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba beyler..

ben php ile yaptığım uygulamada şöyle bişey kullanmak istiyorum.. Örneğin kullanıcı giriş yaptı. içerikte bi textbox var. oraya yazıp gönder dediğinde, kullanıcının o anlık oturumunda bu bilgi saklansın istiyorum.

Yani adınız olsun bu kutunun adı. kullanıcı Ahmet yazıp enterladığında, yeni sayfada önce Ahmet print edilecek. sonra kutuya Mehmet derse Ahmetin altına Mehmet eklenerek gelecek yeni sayfa. çıkış yapıp gittiğinde de bu bilgiler silinecek gidecek. En mantıklı ve genel yöntemi nedir bunun? Js ile falan? (aklıma php ile yapmak geliyor ama güvenlik açığı oluşturabilir diye denemiyorum)

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Php de bu kadar basit bir uygulamayla ne gibi güvenlik açığı oluşabileceğini anlamadım.

Ama JS ile yapmak istiyorsan cookie'leri kullanmalısın. Javascript cookie kullanımıyla ilgili oldukça fazla bilgi bulabilirsin. Artı olarak yapacağın her yeni isim eklendiğinde yada sayfa yenilendiğinde cookie'nin expire verisin now()+5dakika yapmalısın. Böylece oturum süre aşımı 5 dakika desek adam 5 dk işlem yapmadıgında yada pencere kapandıktan 5 dk sonrasında veri gider.

JS ile yaparsan bu işi üstüne üstlük sayfa yenilenmeden veri alabilir ve sayfaya yazdırabilirsin. Bunun içinde kullanacağın innerHTML olayı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5