İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Labrador sahibi olmak istiyorum.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son günlerde bu canlıya karşı felaket bi elektrik oluştu bende. Ve sahiplenmeye karar verdim ama fiyatlara baktım acayip uçuk.

Acaba bu köpeğin erkeği mi yoksa dişisi mi daha iyi olur.
Uygun fiyatlı nerden bulurum Kırıkkaledeyim Ankara ve çevresi tercihim diğer illerden nasıl gelir bilmiyorum.

http://www.evcilkopekler.com/kopek-irklari/labrador-retriever bu hayvan hakkında bana söylemek istediğiniz birşeyler var mı acaba?

Eskmania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer alıp sokağa bıracaksanız hiç almayın derim size söylemiyorum ama köpek beslemek hevesiyle köpek alıp daha sonra sokağa atan binlerce kişi var.Ayrıca golden retriever'lar süper dost canlısı köpekler.Ucuzada bulabileceğini sanmıyorum.Barınaklardada bu köpekler gibi binlerce köpek ben olsam ordan bir tane alırdım.Ama seçim sizin.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer alıp sokağa bıracaksanız hiç almayın derim size söylemiyorum ama köpek beslemek hevesiyle köpek alıp daha sonra sokağa atan binlerce kişi var.Ayrıca golden retriever'lar süper dost canlısı köpekler.Ucuzada bulabileceğini sanmıyorum.Barınaklardada bu köpekler gibi binlerce köpek ben olsam ordan bir tane alırdım.Ama seçim sizin.

Yıllardır hayvan beslediğim için butür bi heves içerisine girdim. Kimse dostunu sokağa atmaz:) Bulunduğum şehirde barınak bulunmadığını öğrendim bugün.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
eğer ev içinde bakacaksan sana düşünmen gerekn bir kaç şey sunabilirim....

- Önceleri eve tuvaletini yapacak her yer kokacak vs.
- Yavru alırsan ve muhtemelen şımarık bişi oalcaktır, diş kaşınmalarında masa-sandalye ve ayakkabı derken bir yeri kemirebilir.
- Tüyleri kısa ve sert olduğun için bir alman kurdundan daha fazla tüy dökecektir. Bu durumdada evin bir çok yerinde kıl-tüy olacak.
- Ev içinde oyun oynarken bile havlayacak etrafı rahatsız etmene müsaade ederlermi ?
- Hergün mutlaka dışarı çıkarman lazım. Özellikle tuvalet eğitimi için günde 2-3 sefer çıkarman lazım.
- Dışarı çıkaracaksın ama bunun yazı var kışı var. Kışları dışarıda ıslak zeminde yürürken patileri çamur olacak, yürürken su attığı için göğüs kısmı çamur+su olacak. Her gezintiden sonra bahsettiğim yerleri ıslak bezle silmen ya da yıkaman gerekecek.
- Tüm bunlardan bıkıp ona yuva aradağın zamanda hesabını tanrıya vereceksin :)
- Evdeki aile bireyleriyle kava çıkacak. "Ben bugun çıkardım yarın sende sıra" "ben hatunla buluşçam köpek gezdiremem" vs durumlarla karşılacaksın.

Tüm bunları uygulayacağına emin olduktan sonra sempatin daha çok artacaktır ;)

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
benim evde golden var :)

Şu an bile üstümde tüyü var kızımın:)
Gece velet gelio yatağa atlıyor yanımda yatıyor.. Sabahları da alarm çaldım mı kafama 2-3 pati atıyor :)

Mükemmel bir varlık beslemek gerek (imkanı olanın)....
Ama üstüne düşmek ve onunla birşeyleri paylaşman ve ona zaman ayırman gerek !

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer ev içinde bakacaksan sana düşünmen gerekn bir kaç şey sunabilirim....

- Önceleri eve tuvaletini yapacak her yer kokacak vs.
- Yavru alırsan ve muhtemelen şımarık bişi oalcaktır, diş kaşınmalarında masa-sandalye ve ayakkabı derken bir yeri kemirebilir.
- Tüyleri kısa ve sert olduğun için bir alman kurdundan daha fazla tüy dökecektir. Bu durumdada evin bir çok yerinde kıl-tüy olacak.
- Ev içinde oyun oynarken bile havlayacak etrafı rahatsız etmene müsaade ederlermi ?
- Hergün mutlaka dışarı çıkarman lazım. Özellikle tuvalet eğitimi için günde 2-3 sefer çıkarman lazım.
- Dışarı çıkaracaksın ama bunun yazı var kışı var. Kışları dışarıda ıslak zeminde yürürken patileri çamur olacak, yürürken su attığı için göğüs kısmı çamur+su olacak. Her gezintiden sonra bahsettiğim yerleri ıslak bezle silmen ya da yıkaman gerekecek.
- Tüm bunlardan bıkıp ona yuva aradağın zamanda hesabını tanrıya vereceksin :)
- Evdeki aile bireyleriyle kava çıkacak. "Ben bugun çıkardım yarın sende sıra" "ben hatunla buluşçam köpek gezdiremem" vs durumlarla karşılacaksın.

Tüm bunları uygulayacağına emin olduktan sonra sempatin daha çok artacaktır ;)

resmen cinayete teşebbüs :D

egeturkeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba enver labrador retriever köpeğim var..vermek durumundayım..ilgilenirsen detayları [email protected] msn ve email adresim 0554 205 33 85 tel numaram

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Almadan önce iyi düşün

bakabilcekmisin
ihtiyaclarını karşılayabilcekmisin (parasal)
ilgilenebilcekmisin (sevgide isterler)
ölene kadar birlikte kalabilcekmisin (alıp 5 yıl sonra bırakıp bırakmıyacağını düşün ilerisini düşün)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
En güzeli çoban köpeği
Normal aşılarını yaptırın, salın kapının önüne :)
Ne bakım ister ne bişey, tabii köydeyseniz
Yemek artıklarını çöpe atmaz ona verirsiniz, yetmedi ise kepekli un ve ılık suya hayır demezler, mama şu bu istemezler
Ev içinde gezinmelerine izin vermezseniz, çok aç olsalar dahi kapı eşiğinden içeri adım atmazlar
Gelene gidene saldırmaz sadece eve girmeye çalışan yabancılara çalışırlar
Sahibinin yanında bir yabancı varsa, o yabancıya hırlamazlar
Herhangi bir yabancı sahibine zarar vermeyi istiyorsa komut öğretilmese bile yabancıya saldırırlar
Gezdirme derdi yoktur bunların, sokağa salsanız bile evden çok uzağa gitmezler ve kalabalıkta çok sakin olurlar
Ölene kadar sadıktırlar
+diğer köpeklerin normal özellikleri

Eksi yönleri
Şımartırsanız tepenize çıkar indiremezsiniz
Zincirle bağlı tutarsanız yırtıcı olur, sadece belirli zamanlarda bağlı tutulmalı özellikle geceleri serbest olmalıdır ki çevresini korusun, gündüz çoğu zaman zaten uyurlar
Ulumaları havlamaları süs köpeklerine göre oldukça fazladır

İhtiyacınız varsa alabileceğiniz yer: En yakın köy

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyede köpek beslemek komsular bakımından ne kadar zor olsada kimse karısamaz

Avrupada besleseniz. Bakımlarından hariç köpek dışkısını dışarıya yaparsa onu oradan temizlemek zorundasınız..

köpeği ağızlıksız gezdirmek yasak bildigim bir kaç şey bunlar:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5