İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptop beyaz Ekran

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben Toshiba M70 162 model bir laptop aldım.İlk 2 gün sorunsuz çalıştırdım.Ancak 3.gün ekran bir de beyazlaştı.Arka plandan ses geliyor,hdd çalışıyor ancak görüntü tamamen beyaz.Bu durum restart atınca düzeliyor ve çok sık olmuyor ama beni genede rahatsız etti.Teknik servise götürdüm onlar şu ana kadar sorun çıkmadı testlerde diyor.Sizce sorun neden kaynaklanıyor?Bu arada sorun meydana geldiği gün bir ethenet kablosu almıştım acaba ondan kaynaklanmış olabilir mi?Lütfen yardım edin,tşkler şimdiden.

F

fatihhk

Misafir
beyaz derken nasıl? renkler solgunlaşıp beyazlaşıyor mu vs. mümkünse bi normal halini birde o haldeyken fotografını çekip yollarmısın.
bu arada sanırım 1 haftadan az bir süre oldu laptopu alalı aldığın yere götürürsen baskı yapıp yenisiyle değiştirtebilirsin.
daha bir haftalık bir laptopta bu tür bir sorun çıkması normal değil;)

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fatihhk' Alıntı:
beyaz derken nasıl? renkler solgunlaşıp beyazlaşıyor mu vs. mümkünse bi normal halini birde o haldeyken fotografını çekip yollarmısın.
bu arada sanırım 1 haftadan az bir süre oldu laptopu alalı aldığın yere götürürsen baskı yapıp yenisiyle değiştirtebilirsin.
daha bir haftalık bir laptopta bu tür bir sorun çıkması normal değil;)

ya ben de anlamadım solgun demiyim de normal bembeyaz ekran cıkıyor.Hani uyku moduna girer de siyah bir ekran cıkar karşımıza ya.Bunun beyaz versiyonu.Arka planda her şey çalışıyor ama görünyü yok.Mecbur restart atman gerekiyor.Bu durum 2 kez oldu ve onlarda anyı gün meydana geldi.Yalnız o gün yeni bir ağ kablosu almıstım 10 metre kadar.Acaba diyorum uzak ihtimal ama bundan kaynaklanabilir mi?Götürdüm teknosaya elemanlar teknik servis dediler.Çünkü bu durum laptop 4saat falan acık kaldıktan sonra meydana geliyor.Orada test edilsin dendi.Dün verdim,bugün aradım.Yetkililer şu ana kadar bir soruna rastlamadık.Pazartesi gene inceleyeceğiz dediler. :(

F

fatihhk

Misafir
advertiser' Alıntı:
ya ben de anlamadım solgun demiyim de normal bembeyaz ekran cıkıyor.Hani uyku moduna girer de siyah bir ekran cıkar karşımıza ya.Bunun beyaz versiyonu.Arka planda her şey çalışıyor ama görünyü yok.Mecbur restart atman gerekiyor.Bu durum 2 kez oldu ve onlarda anyı gün meydana geldi.Yalnız o gün yeni bir ağ kablosu almıstım 10 metre kadar.Acaba diyorum uzak ihtimal ama bundan kaynaklanabilir mi?Götürdüm teknosaya elemanlar teknik servis dediler.Çünkü bu durum laptop 4saat falan acık kaldıktan sonra meydana geliyor.Orada test edilsin dendi.Dün verdim,bugün aradım.Yetkililer şu ana kadar bir soruna rastlamadık.Pazartesi gene inceleyeceğiz dediler. :(

Inverter da sorun olabilir.Bilmeden birşey söylememek lazım ama onu işaret ediyor.Network kablosuyla alakalı birşey olamaz.
Ürünün yenisiyle değiştirirler büyük olasılık.Değiştirmiyoruz vs. derlerse tüketici haklarını hatırlat:)

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar yanıtlarınıza tşkler.Bir baska forumda daha bu konuyu açtım oradan da farklı yorumlar geldi.

1-Pili tam olarak takılmamış olabilir.

2-Çok fazla fişte kalmasından olabilir.

Sizce olabilir mi?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
advertiser' Alıntı:
arkadaslar yanıtlarınıza tşkler.Bir baska forumda daha bu konuyu açtım oradan da farklı yorumlar geldi.

1-Pili tam olarak takılmamış olabilir.

2-Çok fazla fişte kalmasından olabilir.

Sizce olabilir mi?

Benim asıl mesleğim elektronik ve bu durumun normal olmadığını düşünüyorum.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pille ve fişte çok kalmasıyla alakası yoktur sanırım 48 saattir acık kullanıyorum daa banamısın demedi bendeki alet ekranla ilgili bi sorun seninki ama yazılımsal hata da olabilir bidaa yaparsa aynı sorunu degistirmelerini isteyebilirsin..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
aynı problem eski laptopumda vardı. birkaç teknik servise götürdüm ama bir sonuç alamadık. ben ekran beyazlaştığında, monitorü ileri geri oynatıyordum biraz, belki hurafe olabilir ama düzeliyordu valla :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ufak bir soru bilgisayarı açtığında masa üstü gözükmeden mi bu ekran karşına çıkıyor?

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
ufak bir soru bilgisayarı açtığında masa üstü gözükmeden mi bu ekran karşına çıkıyor?
hayır.Bilgisayarı açtım gayet rahat bir şekilde 4-5 saat kullandıktan sonra ekran bembeyaz hale geldi.Bu durum aynı gün farklı aralıklarla 2 kez oldu.Laptobu pazartesi aldım.Salı ve çarşamba sorun yaşatmadı.Perşembe bu sorun ortaya çıkınca,kıllanıp teknik servise götürdüm.Ama onlar da daha çözüm bulamadık diyor.Ekran buradaki testlerde normal gözüküyormuş.

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
direk yenisi iste neden kasıyorsun ki o zaman
:D istemekle olmuyor işte.Teknosa hata tespit raporu istiyor.Teknik servis hata bulamayınca ben nasıl değiştireceğim?Adamlar şu şu hata var diye yazacaklar,ben Teknosa'ya götüreceğim.Ancak öyle değişir. ;)

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teknosadan aldıysan üzgünüm ama daha çok ugraşacaksın:(

F

fatihhk

Misafir
advertiser' Alıntı:
istemekle olmuyor işte.Teknosa hata tespit raporu istiyor.Teknik servis hata bulamayınca ben nasıl değiştireceğim?Adamlar şu şu hata var diye yazacaklar,ben Teknosa'ya götüreceğim.Ancak öyle değişir.

valla biz test ettik olmuyor derlerse ozaman sen olduğu bir anda hiç kapatmadan kap götür laptopu servise:D yada fotografını falan çek delil olarak :)
belkide gerçekten sadece birkaç kereliğine olmuştur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5