İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptop Tavsiyeleri (Arşiv Oluşturalım Kampanyası)

Laptop Tavsiyeniz - Sizce Hangi Laptop?

• Acer 5100

Kullanılan: 2 4.8%
  • Acer 5100

Kullanılan: 3 7.1%
  • Asus F3JP

Kullanılan: 1 2.4%
  • Asus F3SC 220DR

• Asus AN-307 F3SV

• Dell Inspiron 6000

• Dell Inspiron 6400

Kullanılan: 7 16.7%
  • Dell XPS 1210

Kullanılan: 4 9.5%
  • HP Pavilion DV9610

Kullanılan: 10 23.8%
  • Lenovo Thinkpad X Serisi

• Lenovo Thinkpad T Serisi

Kullanılan: 4 9.5%
  • Sony Vaio

Kullanılan: 14 33.3%
  • Toshiba Satellite A200-1VL

Kullanılan: 10 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    42

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sonradan Gelen Edit:
Arkadaşlar, burada elimizdeki ürünleri inceleyerek laptop alacak kişileri bilgilendirebiliriz. Hem aynı amacı taşıyan onlarca başlık açılmasının önüne geçmiş oluruz, hem de güzel bir bilgi arşivi oluştururuz.

---------------------------------------

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bir arama yaptım forumda ama istediğim neticeye ulaşamadım.

Forumda okuduklarıma göre LG alınmamalı. Zaten kafamda LG almak yoktu.

Şu anda Sony Vaio, Toshiba, Asus, Acer ve HP var kafamda. Yani diğerlerini eledim.

En yeni teknolojili olanından almak istiyorum. HP'nin ısınma sorunu olduğunu duydum. Bu yukarıda saydığım markaların iyi ve kötü yanlarını özellikle kullananlarından duymak istiyorum. :)

Kafamda çift çekirdekli ve geniş dosya arşivi yapacağım için yüksek hdd istiyorum. Ram'in de yüksek olması gerekiyor.

Bilgisayara midi klavye bağlamayı düşünüyorum. Ayrıca bakarsınız kayıt mikrofonu falan da bağlarım. O yüzden ses kartı olarak en iyisini vermesi gerekiyor. Ama sadece müzik için kullanmayacağım. Yeri gelince oyun oynayacağım, en çok internet de kullanacağım. Anlayacağınız her işi rahatlıkla yapmak istiyorum. :)

Aslında şu ana kadar Toshiba düşünüyordum ama, Acer'ın da azımsanmayacak derecede kullanıcısı olduğunu öğrendim. Gayet de memnun gözüküyorlar. Sony Vaio da kendini kanıtlamış bir firma zaten.

1000 YTL'lik laptoplar istediğimi veremeyecektir. Ama bu işe 3000 YTL de verecek durumda değilim bu aralar. şöyle 2000 YTL civarında bütçeyle alabileceğim en iyi laptopu almak istiyorum.

Ayrıca alacağım laptopun servisinin de sorun çıkarmaması gerekiyor. Yani arızalandığında servisini hemen bulabilmeliyim. Her yerde şubeleri falan olmalı. :)

Yorumlarınızı bekliyorum.

Önerilen Laptoplar:

Asus
Asus F3SC 220DR - http://www.teknobu.com/urun_detay.php?Urun_id=1485
(1 kişi önerdi)

HP Pavilion
HP PAVILION DV9610 - http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71743
(2 kişi önerdi)

Dell
Dell XPS 1210 - http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/xpsnb_m1210?c=us&l=en&s=corp
(1 kişi önerdi)
Dell Inspiron 6000 - http://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=836&IID=21668
(1 kişi önerdi)

Toshiba
Toshiba A200 1BP - http://www.teknosa.com.tr/Cultures/...S_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_bilgisayar
(1 kişi önerdi)

Sony Vaio
SONY VAIO VGN-FZ11M - http://www.teknosa.com.tr/Cultures/...CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63
(1 kişi önerdi)

Acer
Acer 5710G - http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=ynFkMs22y-WUwZGKipSWZQ
(1 kişi önerdi)

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asus f3sc 220dr kullaniyorum, dün aldım. memnunum, tavsiye edebilirim.
core 2duo 2.2 ghz, 2gb ram, 160gb hard disk vs vs.
1900ytl verdim.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.teknobu.com/urun_detay.php?Urun_id=1485

Senin bilgisayara baktım şöyle bir.

Benim göz gezdirdiklerim arasında en ağırı bu sanırım. 2.9 kg.

Ayrıca pil ömrü 2-2.5 saatmiş. 3 saat idi genelde incelediklerim.

Santa Rosa olması çok iyi.

Başka ürün bulamazsam bunda karar kılabilirim. Ama laptop kullanan iyinet üyelerinden yorum bekliyorum. Kendi kullandığı laptoplar hakkında yorum yaparlarsa, ben de ona göre bir karar vereceğim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben dell XPS 1210 kullanmaktayim. Bastan soyleyeyim ucuz bir cihaz degil, performans ise cok iyi, wireless acikken pil ortalama 4 saat gitmekte(pil 9 hücreli) ayrıca çok zarif bir görüntüsü var ve boyutu kücük bir laptop..

Tavsiye ederim

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
GaLadre, bazı arkadaşlarım AMD önermiyor. Intel Core Duo 2 daha iyi diyorlar. Senin bu konudaki fikrin nedir?

Loi, aynı şekilde Dell'i çok fazla öven var lakin çok fazla yerin dibine sokan da var.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben çok memnunum zaten bayağı uğraşmıştım getirtirmek için . Ellerindeki 3000 ytllik aletleri satmaya çalışıp bendeki için stokta yok diyorlardı hepsi.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende dell inspiron6000 var
şu an piyasada varmı bilmiyorum. zaten bende kutusuna koydum 3 aydır açmıyorum:)
çok iyi marka dell. ekranı biraz karanlık. birde wireless biraz dandini
bunun dışında iyi gibi:) banada iyinet admin tavsiyesi etmişti dell markasını. öyle hatırlıyorum. başkasıda olabilir ama bu foruma yazarak almıştım:)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
GaLadre, bazı arkadaşlarım AMD önermiyor. Intel Core Duo 2 daha iyi diyorlar. Senin bu konudaki fikrin nedir?

Loi, aynı şekilde Dell'i çok fazla öven var lakin çok fazla yerin dibine sokan da var.

'DELL Türkiye'de notebook teknisyeni olarak bir dönem çalıştım. Ben dell ürünlerinin gerçek birer mühendislik harikası olduğunu düşünüyorum, öyleki dell bir notebook'un problem yaşandığında teknisyenler tarafından kolay müdehale edilebilir olması için çok enteresan detayları düşünmüş ve bu zamana kadar kesinlikle intel yongasından vazgeçmeyip işlemci konusundada bu yonga ile en iyi performansı alabileceğimiz Intel işlemcileri tercih etmiş.

Bu süre zarfında bizim destek grubumuz işçi kapasitesini artırarak HP ile anlaşma imzalayıp Türkiyedeki en büyük HP Çözüm ortağı oldu, bu sayede HP ile DELL ürünlerini kıyaslama şansınıda elde ettim. HP notebook konusunda, Pavilion serisi ile DELL kalitesini yakalamayı başardı, hatta şunu diyebilirim HP nin NX serisinin tam bir cinnet geçirme aracı. Ama haksızlık etmemek için şunuda kesinlikle belirtmeliyim, HP Destek konusunda kesinlikle sattığı ürünün sonuna kadar ardında, HP'nin hazırlamış olduğu bir web kanalı aracılığı ile tespit edilen problemler en ince detaylarına kadar yayımlanıp, teknisyenin eline ulaşan bir notebook'un problem cıkarsın çıkarmasın kesinlikle belirtilen parçalarının değiştirilmesini şart koşuyor hatta bunu müşteriye sezdirmeden yapan teknisyenler için bonus veriyor. Bu bonus karşılığı ek para gönderiyor. Teknisyene gelen ürünü 2 günden daha çabuk problemini halledip müşteriye ulaştırırsanızda ek bir para daha veriyor..

Yazdıklarımdan şu açıktır ki, DELL ürünleri HP ürünlerine göre daha az sorun çıkarmakta bu nedenle sattığı malın(Türkiyede) HP gibi Teknisyen-Üretici kanalına ihtiyaç duymamakta.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
HP PAVILION DV9610 kullanıyorum, çok memnunum, tavsiye ederim ;)

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim tavsiyem acer 5710G modeli,
kendim de kullanıyorum xp'ye çevirdim memmunum,bir yamuğunu görmedim :)

pascha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum. 1000-1800 ytl bütcem var. alacagım laptop ile oyun oynayabilmeliyim. MSI EX600 INTEL CORE 2 DUO T7250 2Ghz 2048MB 160GB şu anda kampanyada.. MSI almamı tavsiye eder misiniz?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben kafamda diğer tüm laptopları eledim. Geriye 2 tane kaldı.

Asus AN-307-41 F3SV (2.4 ghz, 250 gb hdd, Intel Core 2 Duo T7700, 2048 mb ram, 4 mb önbellek, 256 mb Geforce)
Toshiba Satellite A200-1VL (2.2 ghz, 160 gb hdd, Intel Core 2 Duo T7500, 2048 mb ram, 4 mb önbellek,256 mb ATI)

İkisinin de özellikleri muhteşem. Aslında Asus'un bu modeli çok yaygın olarak kullanılmıyor. Yoksa çoktan onu almıştım. Zira hem özellikleri daha iyi, hem de daha ucuz.

Siz olsanız Asus'u mu alırdınız, Toshiba'yı mı alırdınız?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Lenovo Thinkpad T60 kullanıyorum, tahtaya vurayım çok memnunum. 10 üzerinden 9 veriyorum.

Thinkpad T60 - 10 üzerinden 9

Daha önce Kullandığım laptoplar:

Thinkpad T42 - 10 üzerinden 7
Compaq Presario - 10 üzerinden 5 * fanı çok gürültülü

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sizin kriterlerinizi bilmiyorum ama benim için laptop alırken göz önünde bulunduruduğum kriterler sırası ile şunlardır:
  1. Taşınabilirlik - bir laptop ne kadar hafif ve ne kadar kolay taşınabiliyorsa o kadar iyidir.
  2. Sessizlik - ne kadar sessizse o kadar iyidir, sessiz olabilmesi için iç soğutma sisteminin ses çıkarmayan hareketsiz ek metal soğutucular ile desteklenmiş olması gerekir. Ek olarak Hard Disk in de sessiz olması tercih nedenidir.
  3. Pil süresi - Laptop ne kadar az enerji kullanırsa pil ömrü o kadar uzun olur. Ekran, Hard disk, CPU pil ömrünü belirleyen ana etkenlerdir. Bu parçalar ne kadar az enerji tüketirse o kadar pil ömrü uzar. Örneğin çok güçlü olmayan bir ekran kartı, 7200 yerine 5400 rmp bir HD, çok güçlü bir CPU yerine Intel in laptoplar için ürettiği enerji tasarruflu CPU lar tercih edilmelidir. Ek olarak örneğin THINKPAD lerde bulunan 1Gb lık ara bellek keş sistemi, HD ye gereksiz gitmeleri önler, hem daha hızlı çalışır hemde az enerji tüketilmiş olur.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dell Inspiron6400 intel core solo 1.86, 1.5 yaşında laptopum var bir tane.
Hala şarjı 2 saat gidiyor,pil ömrü açısından çok memnunum.LCD si Dell'in bu modelinde fiyasko yanlız..Zikir çekmeye başlıyor bi süre sonra öne arkaya bir dokunuşla :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5