İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptop Tavsiyeleri (Arşiv Oluşturalım Kampanyası)

Laptop Tavsiyeniz - Sizce Hangi Laptop?

• Acer 5100

Kullanılan: 2 4.8%
  • Acer 5100

Kullanılan: 3 7.1%
  • Asus F3JP

Kullanılan: 1 2.4%
  • Asus F3SC 220DR

• Asus AN-307 F3SV

• Dell Inspiron 6000

• Dell Inspiron 6400

Kullanılan: 7 16.7%
  • Dell XPS 1210

Kullanılan: 4 9.5%
  • HP Pavilion DV9610

Kullanılan: 10 23.8%
  • Lenovo Thinkpad X Serisi

• Lenovo Thinkpad T Serisi

Kullanılan: 4 9.5%
  • Sony Vaio

Kullanılan: 14 33.3%
  • Toshiba Satellite A200-1VL

Kullanılan: 10 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    42

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende araştıryorum,
Asus AN-307-41 F3SV (2.4 ghz, 250 gb hdd, Intel Core 2 Duo T7700, 2048 mb ram, 4 mb önbellek, 256 mb Geforce)
Toshiba Satellite A200-1VL (2.2 ghz, 160 gb hdd, Intel Core 2 Duo T7500, 2048 mb ram,
4 mb önbellek,256 mb ATI)

bunlardan birisi olabilir daha çok asus a kayar gibiyim ama biraz daha bekleyeceğim sanirim asus 100 dolar civari bir indirim yapml laptoplara ama bu son satıcılara henüz yansımadı

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konuda iyinete kulak verin derim.Laptop alacaksanız çok yüksek özellikli almayın.Yeni çıkanların hepsinde VISTA var zaten.Anında tüketir pili şarjlı kullanırken.
Çok fonksiyonlu kullanmak için masaüstünden kopmayın derim.Özlüyorum doğrusu,iyi donanımlı bir masaüstü alacağım yakında ikisinide kullanacağım.İkiside birbirinin yerini tutmuyor.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
asus kötü ürün yapmazda yinede iyi araştırmak lazım, bu başlıkta verilecek tavsiyelerle bende bir laptop almaya karar verdim, seyahatler çekilmiyor bilgisayarsız.

Laptop kullananlar, deneyim sahipleri lütfen bu başlığa birşeyler karalamayı ihmal etmesinler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Dell Inspiron6400 intel core solo 1.86, 1.5 yaşında laptopum var bir tane.
Hala şarjı 2 saat gidiyor,pil ömrü açısından çok memnunum.LCD si Dell'in bu modelinde fiyasko yanlız..Zikir çekmeye başlıyor bi süre sonra öne arkaya bir dokunuşla :D

LCD data kablosunda veya kablonun anakarta baglandigi noktada bir sorun var galiba. Kontrol ettirsen iyi olur.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum. 1000-1800 ytl bütcem var. alacagım laptop ile oyun oynayabilmeliyim. MSI EX600 INTEL CORE 2 DUO T7250 2Ghz 2048MB 160GB şu anda kampanyada.. MSI almamı tavsiye eder misiniz?

Oyun oynayacaksan laptop alma bence.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bence de oyun için laptop almak ferrari alıp koy yolunda kullanmak gibi birşey.
laptop iş için ve taşınabilirlik açısından tercih edilmesi gereken birşey ama maalesef çoğu satıcı bilinçsiz olduğu için ve de bir o kadar biliçsiz son tuketiciyi bulduklarından resmen kakalıyorlar ürünü, al oyun oyna bunla super oynanır demek resmen kandırmak demek oyun oynanan hangi laptop ısınmaz ve hangisi fan sesi çıkarmaz çok merak ediyorum?

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dell inspiron 6400
işlemcileri core duo değişiyo 1.73 1.83 var bildiğim
1 gb ram oluyor
harddisk 80 120 160
ekran kartı onboard olmasına rağmen ki benimki 224 mb fifa 2008 oynuyorum

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, bilgisayar satışı işi ile de uğraşıyorum. Kendi belirlediğim kriterlere göre benim görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Keşke bir kişiyi fikir sahibi yaparsak ne mutlu bize.

Kendim : Evde, ben işlerim için - oğlum GTA San Anders oynamak için (3.5 Yaşında) ASUS Z53F kullanıyorum.

Tavsiyelerim:
Maddi Durumunuz İyi İse

1. DELL
2. SONY
3. TOSHIBA

Bunların her bir modeli pahalı ama inanın verdiğiniz paranın değerini karşılayacak ürünlerdir.

Maddi Durumunuz İyi Değil İse
Sadece ASUS

Aşağı yukarı her bütçeye uygun ve iş görebilecek bir laptop'u var...

Tavsiye etmediğim lanet ürünler....
1. HP Her modeli
2. Acer Geneli
3. Fujitsu-Siemens
4. Lenovo

İnanın bu ürünleri kullanan genel kitlenin çooook büyük bir kısmı şikayetçidir. Veya benim elime geçen markalar bunlar yorum yaptıklarım. Bana denk gelenler sorunlu ürünlerdi.

Not : Oğlum bir tetris edası ile laptop'u (Asus'u) heryere sürüklüyor :) kaç kere düşürdü kapağı profilo reklamlarındaki gibi güm pat kapatıyor. Allaha şükür performansı gibi sağlam bir ürün...

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Tavsiyelerim:
Maddi Durumunuz İyi İse

1. DELL
2. SONY
3. TOSHIBA demişsin ama ben dell 6000 kullandım asustan oem olarak fazla olmasına rağmen perf. olarak kötüydü.
varsa yoksa asus

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar, bilgisayar satışı işi ile de uğraşıyorum. Kendi belirlediğim kriterlere göre benim görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Keşke bir kişiyi fikir sahibi yaparsak ne mutlu bize.

Kendim : Evde, ben işlerim için - oğlum GTA San Anders oynamak için (3.5 Yaşında) ASUS Z53F kullanıyorum.

Tavsiyelerim:
Maddi Durumunuz İyi İse

1. DELL
2. SONY
3. TOSHIBA

Bunların her bir modeli pahalı ama inanın verdiğiniz paranın değerini karşılayacak ürünlerdir.

Maddi Durumunuz İyi Değil İse
Sadece ASUS

Aşağı yukarı her bütçeye uygun ve iş görebilecek bir laptop'u var...

Tavsiye etmediğim lanet ürünler....
1. HP Her modeli
2. Acer Geneli
3. Fujitsu-Siemens
4. Lenovo

İnanın bu ürünleri kullanan genel kitlenin çooook büyük bir kısmı şikayetçidir. Veya benim elime geçen markalar bunlar yorum yaptıklarım. Bana denk gelenler sorunlu ürünlerdi.

Not : Oğlum bir tetris edası ile laptop'u (Asus'u) heryere sürüklüyor :) kaç kere düşürdü kapağı profilo reklamlarındaki gibi güm pat kapatıyor. Allaha şükür performansı gibi sağlam bir ürün...

Kesinlikle katılıyorum.HP nin kasa modeline aldanıyorlar hep.
DELL kullanıyorum,dvd writerı dışında çok sağlam donanımlara sahip.

Ama üstad, dell daha ucuz gibi asustan? şaşırdım maddi durumunuz iyi değilse asus alın demenize.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla profesyonel bir kullanıcı olarak şunu çok rahat soylebilirim kesinlikle HP almam, Toshiba da almam, düşük donanımlı cihazları fahiş fiyata satıyorlar artı olarak teknik servisi hakkında ve oluşan problemler icin iyi şeyler duymadım, Acer gözüm kapalı alırım, şu anda elimde 512 MB li P4M 2.2 Ghz işlemcili notebookumu 2003 ten beri kullanıyorum, tabi artık bazı şeyleri kaldırmıyor ve eski kaldı. Dell alabilirim ama Şu anda Asus F3SV modelini almayı düşünuyorum.

Bunlarin dışında bence HP Toshiba Adına filan kanmayıp gidip casper bile alsanız daha rahat edersiniz...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
F3SV gerçekten kaliteli. Özellikle 240DR olanı kaçırmamanızı öneririm. :)

Fiyat-performans oranı çok yüksek.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bendede asus var bi tek servisi kötü diyorlar onuda yakında göreceğim çünkü pili durduk yere çalışmamaya başladı garantiye yolladım. Onun dışında gayet iyi bir makina , ben sevdim

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör ise parçalarını kolayca bulunabilirliği olsun.
Örnek MSI'i getiren firma OEM kökenli olduğu için servisi size sorun yaratabilir. DELL'i de aynı firma getiriyor lakin DELL daha yaygın.
Almamanız gereken diğer ürünler,
Siemens-Benq-Packard Bell
Monster
HP
bu ürünlerden mümkün oldukça uzak durmalısınız, fiyat performans bakarak kendinizi kötü yola atmayın. ;)

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi asustur dell mell boş hatta dell almayın aldanırsınız

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman hepimiz asus kardeşliği kuralım derim...
:D Asus'un ferrari model'i de çok güzel aslında. Tam karizma.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ferrari Acer'ın değil miydi?

Asus'un Lamborghini modeli var. :D

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben lenovo kullanıyorum şuan bir şikayetim yok.Tek sorun biraz yavaş olması onunda vistadan kaynaklandığını düşünüyorum.

Ama hemen belirteyim oyun,film vb. için kullanmıyorum.Oralarda ne tarz bir performans sergiler açıkcası bilemeyeceğim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5