İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptopu olanlar ciddi tavsiyeler...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar ciddi ciddi laptop almayı düşünüyorum ancak alırken tabi çok dikkatli olmak gerekiyor

intel centrino düşünüyorum. az enerji harcadığından laptop için kıyak olur diye.

siz ne öneririsiniz? + laptopu olanlar kendi laptoplarını özelliklerini ve memnun olup olmadıklarını yazarlarsa sevinirim

ufak tefek oyun oynayabilirim ara sıra

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben KeySmart aldım. 2 Kere garantiye gönderdim.

1. Sebebi : Aldığım gün hava yağmurluydu sanırım su kaçtı içine. Normalde garanti kapsamına girmediği halde kabul ettiler su girdiğini de anlayamadılar. Yenisini verdiler.

2. Sebebi : Ekranda minicik 1 tane nokta vardı. Normalde garantiye gönderilebilmesi için dünya genelinde kabul görmüş 3-4 nokta olması gerekiyormuş. Ama benimkini yine aldılar ve yine yenisini verdiler.

Şuanda üçüncü notebook u kullanıyorum anlayacağın : )

Peki memnun muyum ? Gayet memnunum. Evime birkaç ay önce hırsız girdi uyurken. Kalktım iki kişilerdi caddede kovaladım. Apartmandan çıkarken de duvarlara çok vurdu şerefsiz notebooğumu. Yolda koşarken ikisi birden durdu benim kaçmamı beklediler sonra ben gardımı alıp hadi gelin deyince adamın biri bak bunu bırakıyorum dedi notebooğumu hafif eğilerek yere attı. Sony dvd li kameram gitti o ayrı konu :) Bunu neden söyledim. Yani çarpmalara düşmelere rağmen birşey olmadı. Garanti konusunda ise Türkiye de her ilde 4-5 servis yerleri var. Anında veriyorsun servise kısa sürede gönderiyorlar.

Özellikleri : Centrino 1.6 - 40 gb hdd - 512 ram - dvdrw - wireless vs.vs.vs.

Piyasada hem sağlam hem de ucuz birşeye bakıyorum diyorsan DELL notebook ları da tavsiye ederim.

Ana kartlarını kendileri yapıyor oluşu gibi özellikleri açısından da ASUS lar tavsiye ediliyor.

Birileri de en kralı sony vaio diyorlar. AMa bence sadece en pahalı olanı o :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
toshiba satellite centrino 1.7 512 ram 40 gb hdd 64 mb ekran kartı var 10 taksitle 1750 ytl ye gelmişti şuan çok memmunum sıfır ilk günki gibi çalışıyor daha format bile yemedi... hızlı bataryada halen aynı diyebilirim gerçi pek batarya ile kullanmıyorum. ama ben çok memmunum.. Toshiba cidden iyidir..

M

MasterTR

Misafir
hp pavilion ea4289 kullaniyorum kesinlikle hp almayin cok berbat bir$ey

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
HP kotu diye ben de duymustum.
DELL Inspiron var bende, ben ucuz diye aldim. Notepad, msn baska birsey kullanmadigim icin abartmaya gerek yok dedim. Ona ragmen beklentimin otesinde memnun kaldim. Bir cok ek uygulama yukledim, guzel calisiyor. Ben Antivirus de sevmem, ona ragmen 1 seneye yakin zaman oldu teklemedi.

Centrino 1,6 - 512 MB Ram. Simdi Dual Core'lar filan cikti ama gereksiz pahali.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
laptop markaları değil modelleri çok önemli bence. o yüzden marka sony dell toshiba üçlüsünden tavsiye ederim. modeller değişken zaten.

Ama ekstra olarak şunu söyleyim, yazılım üretimi yapacaksan, laptop çok çok mantıksız. hiç işimi görmedi.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
acer 5602 aldım. centrino duo (çift işlemci) kesinlike takılma vb. yok. 100 gb hdd var. 512 ram. 128 mb ati ekran kartı var. ekran kartı paylaşımsız. Dreamweaver,fireworks,10-15 tane sayfa,msn messenger falan açıyorum. cpu load %13 geçmiyor. 512 mb ram daha alacağım.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Notebook u toplama alabilirsin.
Ram i 2 GB taktın mı ne istersen çalıştır.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Datron Mobile m centino 1.74 + 1024 ddr 40 gb hdd 7200rpm laptopum var 8. ayım 1 kere bile kitlenmedi çok ciddiyim.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR' Alıntı:
hp pavilion ea4289 kullaniyorum kesinlikle hp almayin cok berbat bir$ey

HP Pavillon ea4289 kullanıyorum, ram miktarını 2GB yaptım baba baba kullanıyorum. Üstelik üzerinde 2 Linux Sunucu ve XP çalışıyor bana mısın demiyor. Çok notebook kullandım ama bunun gibisini kullanmamıştım, çok memnunum.

M

MasterTR

Misafir
zbahadir' Alıntı:
HP Pavillon ea4289 kullanıyorum, ram miktarını 2GB yaptım baba baba kullanıyorum. Üstelik üzerinde 2 Linux Sunucu ve XP çalışıyor bana mısın demiyor. Çok notebook kullandım ama bunun gibisini kullanmamıştım, çok memnunum.
- cok cok fazla isiniyor klavyesini kullanamiyorum resmen yaniyor
- kendi kendine kilitlenip restart atiyor

bunlarin di$inda hicbir sorun yok (zaten bunlarda yetiyor)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
OnurSqL' Alıntı:
caesar, mavi bilgisayardan mı aldın :) kimse memnun değil ya ondan.
evet maviden aldım ama 1 kere bile sorun yaşamadım 24 saat kullandığım programlar;

photoshop 9,
Flash Studio 9,
Apache+php+mysql,
3dmax,
Dr. Divx. (DVD filmleri divx e ceviriyorum)

8 aydır bu alet bende yemin ederim 1 kere bile kilitlenmedi.

M

MasterTR

Misafir
ayrica mavi bilgisayardan MSI notebook almi$tim ve 4 ay sonra sorun cikartti servise yolladim 1 ay da anca tamir ettiler.. MSI tavsiye etmem. ucuz etin yahnisi misali(o kadar ucuz degil gerci). sana ASUS un modellerini incelemeni tavsiye ederim

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR' Alıntı:
- cok cok fazla isiniyor klavyesini kullanamiyorum resmen yaniyor
- kendi kendine kilitlenip restart atiyor

bunlarin di$inda hicbir sorun yok (zaten bunlarda yetiyor)

7 ay kadar oldu alalı dediğiniz sorunların hiç birini yaşamadım.

Sıcak ortamları sevmiyor, doğru. Düz zeminde ve altından hava alabileceği yerlerde kullanmaya dikkat etmek lazım. aşırı ısındığında içindeki fan çok hızlı bir şekilde çalışıyor ama o fanında çok fazla çalıştığına şahit olmadım.

Ayrıca ekran görüntüsüde çok çok iyi, yan taraflardan bile görünebiliyor olması süper.

Hepsi bir olamaz tabii, sorun varsa baktırmanızda fayda var zira çok yeni sayılır.

Bu arada konuyu dağıttığımız için kusura bakmayın arkadaşlar.

M

MasterTR

Misafir
konunun dagildigini du$unmuyorum cunku arkada$ laptop alirken nelere dikkat etmeli bir nevi o konuya girmi$ olduk :) dediginiz tamamen dogru ayni $ekilde yuksekte tutmasi icin bir kitap koyuyorum.. ayrica o kadar cok isiniyorki $u urunu almayi dusunuyorum http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?Categoryid=93811&Productid=bd700687
Servise goturmeyi du$undum ama MSI laptop 1 ay serviste duracagini ogrendigim icin bunu almi$tim, eger buda serviste o kadar sure durursa yeni bitane almam gerekecek $imdilik idare ediyorum.. laptop alacak arkada$lar her$eyden once isinma problemini ara$tirin ve mutlaka goru$lere kulak verin. ben donanimhaber de cok isindigini duymu$tum bu modelin ama pek fazla onem vermeyip aldim $uan pi$manim :eek:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5