İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Latin1 Alınmış Yedeği Karekter Sorunsuz Servera Alma

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,
Elimde sitemin Latin1 alınnmış yedeği var, ama ne yaptıysam karekter sorunu olmadan servera aktaramadım.
Yedeği aldığım server sitemi kapatmış :(

Bu yedekle birşeyler yapmak zorundayım.
Ayrıca ilk site MySQL 5.x taşınacak site MySQL 4.1.x

Bir diğer sitemde var aynı şekilde taşınacak onun mysql versiyonu sorunu yok ama o da latin1 :(

Hiçbir türlü taşıyamadım, çok hit kaybettim :(

Site üzerinden yardımcı olursanız çok sevinirim.Aynı zamanda detaylar için, msn adresim ==> [email protected]

Teşekkürler

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
veritabanı dosyanın görüntüsünü verebilir misin

daha doğrusu sql dosyanda tr karakterler ? şeklinde mi görünüyor yoksa &Â gibi filan mı

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyrun size bir screen, sql 'i açtığımda charsetler latin1 olarak gözüküyor..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
vb pek bilmiyorum ama config dosyasını aç, bağlantı yaptığı yere (mysql_connect) bağlantıların alt satırına
PHP:
mysql_query("SET NAMES 'latin5'");
kodunu eklemeyi dene. olmazsa latin5 i değiştir utf 8 dene veya latin1 hepsini dene yani.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ALTER TABLE ..... MODIFY ........ kullanımı ile bu çevrimi (latin1 -> latin5) yapabilirsin.

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sql'i manuel (elle) nnotepad++ ile latin1 geçöen yerleri latin5 yaeparka ta yapabilirim değil mi ^? ^o)

N

Netlojik.Net

Misafir
Ayrıca ilk site MySQL 5.x taşınacak site MySQL 4.1.x

5.x ten 4.x e geçiş sağlanmaz. 5.x olan bir sunucu bulmalısın.
manuel olarak bunun bir çözümü varmı bilmiyorum ama sunucdan sunucuya taşırsan böyle hata verir yüklenmez.

Ayrıca karakter setin Latin 1 ise yani latin 1 karakterinde indirmişsensse karakterlerin sağlam olması lazım. Yüklerken bir hata yapıyor olabilirsin.
phpmyadminden değilde dışardan scriptler sayesinde yüklemeye çalış.
muhtemelen sorunun çözülecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5