İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Layered ile çalışan var mı ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar başka bir firma aracılığıyla Layeredtech'ten server kiraladım.Sanırım haftasonu firma offline oluyor.
Mesela şuan reboot gerekiyor server'a.birkaç sorun var bağlanamıyorum.Bu tür bir problem yaşayan oldu mu hiç? Yaşadıysanız ne yaptınız.
Yani Türk firmaya ulaşamıyorsunuz.Direk Layered ile kontak kuruyorsunuz.Ama adamlar "client id" istiyor.Bunu da ben bilmiyorum."Client id" olmadan da reboot bile atmıyolar.(Remote bilgilerini vs vermeme rağmen)

Ne yapmamı önerirsiniz.. ?

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
araya atacı koymak pek güzel olmuyo r en azından client id ni sölemeleri lazım [email protected] a mail atarsan genelde 5 dakika gecikmeyle atıyorlar

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okan23' Alıntı:
araya atacı koymak pek güzel olmuyo r en azından client id ni sölemeleri lazım [email protected] a mail atarsan genelde 5 dakika gecikmeyle atıyorlar

Yolladığım mail

hi.
i can't connect my dedicated server.can you reboot it?
ip address : **.**.**.**
user : *******
password : *****

Gelen cevap

Hello,

Please provide me with the client ID for security purposes so I may perform the reboot.

Regards,

Benim cevabım

Hi again.
Why do you need client ID?
I'm asking this, because i ordered my server via one of Layeredtech dedicated reseller seller.But i can't contact him, because he's offline now.
So, i mean that i don't have the client ID.

Karşı taraftan gelen mail

Hello,

We need the client ID for security purposes. Just to make sure we do not jeopardize anyone server. With out that I am not allowed to perfrom anything. I am sorry for your down town.

Regards,

Pek bir faydası olmadı :)

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet kesinlikle client id isterler. Araci koyarak buyuk yanlis yapmissin. Bizde zamaninda Mavidusler 'i araci olarak koyduk, Mavidusler kendi serverinin parasini odemeyince, bizim serverde kapandi. Ayni panelde oldugundan dolayi. Biz Mavidusler in server parasinida odedik o zamanlar. Sonraki odememizi Mavidusler yapacakti. Fakat kendisi 150 YTL gibi bir paranin ustune yatarak kayiplara karisti. Bizi uzen 150 YTL olmadi hicbir zaman. Fakat sitelerimiz kapali kaldi. Kapali kaldigi surece (4 gun) 2000 $ kadar bir zarar soz konusu. Bunun disinda google'in indexlenen sayfalarimizi silmeside cabasi.
Aldigin firmayi suclamak icin yazmadim usttekini. Fakat bunlari herkesin bilmesinde yarar var diye dusundum. Sana onerim ;
En kisa zamanda kendin basvurarak, bir server al oradan.
Client id olmadan birsey yapamazsin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"Gun basina 500 USD kazanilan isi aylik 100 USD kira vererek unmanaged bir sunucuda tutmak" Cumle icinde kullanildiginda nasil bir etki birakiyor? Bence bazi seyleri onermek icin kendimizi de elestirebilmemiz gerekir. Ustune yatip kacmak gibi bir olayin gerceklesmedigini de bildigim icin bu mesaja cevap verme ihtiyaci hissettim.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server kendine geldi :)
Artık LT yetkilileri mi düzeltti, yoksa noel baba mı yardım etti bilinmez.
Kredi kartım olmadığından aracı ile almak zorundayım. (Aracı dediğim de, Türk bir hosting firması.İşini de iyi yapıyor yani)

Tavsiyesi olan var mı ?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
SLiM_BoY' Alıntı:
Server kendine geldi :)
Artık LT yetkilileri mi düzeltti, yoksa noel baba mı yardım etti bilinmez.
Kredi kartım olmadığından aracı ile almak zorundayım. (Aracı dediğim de, Türk bir hosting firması.İşini de iyi yapıyor yani)

Tavsiyesi olan var mı ?

çoğu firma, banka havalesi ile çalışmıyor gözüküyor (benim şu ana kadar denediklerim); fakat banka havalesi veya wu(western union) ile parayı çıkartmak istediğini söyleyince de hayır demiyor veya diyemiyor :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Paypal var, kredi kartsiz bir cok kisiden alabilirsin bence bu forumda Paypal kredisi, guvenilir olur mu bilemiyorum.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
"Gun basina 500 USD kazanilan isi aylik 100 USD kira vererek unmanaged bir sunucuda tutmak" Cumle icinde kullanildiginda nasil bir etki birakiyor? Bence bazi seyleri onermek icin kendimizi de elestirebilmemiz gerekir. Ustune yatip kacmak gibi bir olayin gerceklesmedigini de bildigim icin bu mesaja cevap verme ihtiyaci hissettim.
Sana anlattim durumu. O yuzden forum koselerinde sacmalama kendisini savunmak icin. Ashabimi bozma. Bir adam maillere cevap vermiyorsa, 2,5 ay ortalarda yoksa, telefonlari kapaliysa, bu adamin bana borcu varsa, bu paranin ustune yatma tesebbusudur.
Anlatabildim mi?
Gun basina 500 $ dedigin siteleri senin sunucunda da barindirdim. Sende biliyorsun ne oldugunu. Sonra dedicated aldik. Orada da saolsun Ahmet Uslu yapti kelegini. Ama en sonunda kendimiz iyi bir makina aldik. Sorun olsa dahi kimseye birsey soylemiyoruz. Cunku sunucunun sahibi biz'iz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Asabi misin? Seninle konusmadan once yazilmis oldugunu goremiyorsun sanirim, tarihi bir daha kontrol et. Ben gunde 500 dolar kazanan bir online isim olsa gider kendi donanimimi kurarim evime yakin bir datacenter'a koyarim. Sen buna cevaben seni de gorduk onu da gorduk yazarsan devam edebilirsin.

------------
Mesaj postalamadan once asagidaki kurallari okuyunuz
http://forum.iyinet.com/announcement.php?f=25

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Asabi misin? Seninle konusmadan once yazilmis oldugunu goremiyorsun sanirim, tarihi bir daha kontrol et. Ben gunde 500 dolar kazanan bir online isim olsa gider kendi donanimimi kurarim evime yakin bir datacenter'a koyarim. Sen buna cevaben seni de gorduk onu da gorduk yazarsan devam edebilirsin.

------------
Mesaj postalamadan once asagidaki kurallari okuyunuz
http://forum.iyinet.com/announcement.php?f=25
O zaman, neden bilmediğin konular hakkında yorum yapıyorsun? Önce aslını, astarını öğren. Sonra ne yazıyorsan yaz.
Sen kendi donanımını kurarsın, ben kurmam. Seni ilgilendirmez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5