İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Layeredtech Network Komple heklendi! Tüm root şifrelerini değiştirin.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Layeredtech Networkü bugün komple heklendi. Tüm root şifreleri ele geçirilmiş. Bu şifrelerle hostlara zararlı kod yerleştiriliyor. Layeredden önce uyanıp herkesi uyarmaya çalıştım ama... Buraya da yazıyorum. Konunun eski versiyonu şurda da mevcut: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=731860&highlight=layeredtech Daha önce de yaşanmıştı. Acele yazdığımdan ayrıntıya giremiyorum. TÜM ROOT ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Soğuk terler attık. Allahtan sağlam yedeklememiz vardı. LT'de sunucu sahibi üç kişiyle daha görüştüm aynı sorunu yaşıyorlar. Şunları Yapın:

Root şifrenizi değiştirin.
Whm'de Multiple Backup Restore'den tüm siteleri Restore edin.
Ayrıntı görmek için: grep -r "=jgsbnf" / >> /tmp/dirtyfiles.log

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bende bir sorun yok, sitelerimede herhangi bi script yerleştirilmemiş

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Tabiki tedbiren değiştirdim şifrelerimi, uyarılarınız için sağolun

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Geçmiş Olsun LaTenT.. Gerçekten Restore edilmesi zor bir durum.. Tekrar seni aramızda görmek dileği ile ustad.

Intermedya BTA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yedek alınsada çözüm olmamış ki...

"Derhal harici olarak ayrı olan ikinci harddiskimize tüm yedekleri tar.gz'li olarak da aldık. Yani iki tür yedekleme yaptık. Reload işlemleri sonuçlandığında bir faciaya tanık olduk. Tüm sistemle birlikte, yedek tar.gzleri fiziksel olarak ayrı olan diskten tamamen silmişlerdi. Bu durum karşısında yaşadığımız telaşı, iş yeri alevler içinde olan bir esnafın durumuna benzetebilirsiniz. Sizin kutsal emeklerinizle birlikte bizim yıllarca uğraşını verdiğimiz çok değerli sitelerimiz de yok olmuştu."

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçen yıl aynı dönemlerde de aynı şey olmuştu ardından tüm makinelerimi kapattırdım layeredtechteki başka dc ye geçtim.

iDealhosting.org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yedek alınsada çözüm olmamış ki...

"Derhal harici olarak ayrı olan ikinci harddiskimize tüm yedekleri tar.gz'li olarak da aldık. Yani iki tür yedekleme yaptık. Reload işlemleri sonuçlandığında bir faciaya tanık olduk. Tüm sistemle birlikte, yedek tar.gzleri fiziksel olarak ayrı olan diskten tamamen silmişlerdi. Bu durum karşısında yaşadığımız telaşı, iş yeri alevler içinde olan bir esnafın durumuna benzetebilirsiniz. Sizin kutsal emeklerinizle birlikte bizim yıllarca uğraşını verdiğimiz çok değerli sitelerimiz de yok olmuştu."

Kötü olmuş geçmiş olsun, ben bu tip reload durumlarında mevcut hdd'ye reload attırmayıp, yeni hdd'e sistem kurdurup, eski hdd'den yedeklerimi alıyorum genelde, daha sonra fazla hdd'yi çıkartıyorlar sistemden.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5