İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Layeredtech'ten sunucusu olanlar okusun

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 hafta önce bir opteron kiraladım (opteron 246/2/73scsi/80sata)
2. harddiske (Sata olana) backupları atıyordum (günlük ve haftalık)
3 gün önce 2 harddiskte aynı anda gitti(!) adamların umurunda bile değilsiniz biyere managed ödüyorum ayrıyeten
ilk harddisk fail verdi (scsi olan) yeniden kuruyoruz denildi.
Sonra backup harddiskinide nasıl olduysa kaybettiler.
Komik mesajlar geldi datacenterdan örneğin:
Serveri down edicez doğru hdyi taktıkmı kontrol edicez.. gibi

neyseki kendi bilgisayarıma extradan backup indirmiştim 3 günlük veri kaybıyla bu olayı atlattık.
Tam tamına 3 gündür hala bu sorunla uğraşıyoruz ve sunucu stabil değil..

Bana sağlam bir dc önerir misiniz?
Ingilizce bilmeleri çok önemli
lokasyon avrupa olmalı (uk hariç)
ve en önemlisi işlerini ciddi yapan ve gerçek anlamda profesyonel biryer arıyorum.

teşekkürler

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bahsettiğiniz dc de bende bir makina kiralıyacaktım ama baktımki tüm Türk ve Türkiye düşmanlarını bunlar host ediyor dedim boşver... Fazla para ile Türkiye en iyisi.. Biz kazanalım biz harcayalım..

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Irkçılık yüzünden oldugunu düşünmüyorum. Çünkü kontak bilgilerimde isviçre gözüküyor. Adamlar kısacası kalitesiz bence

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç ben 1 yıldır kullanıyorum. ciddi sorunlarımı aynı gün çözmüşlerdi.. çok memnundum :?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende 1 yıldır kullanıyorum. 2.sunucuyu aldım oradan
gayet iyi ( yani ciddi bir sorun olmadı )

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence kalite bu tarz bir hardware sorunu olunca belli oluyor.
Sonuç olarak backup aldığım harddisk nasıl boş iade edilebilir bana mantığım almıyor bunu

Angelo: xeon veya opteron 246 ayarında birşey lazım/2 gb ram li 2 hdd li

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunlar bu sektörde olabilicek şeyler sonuçta fiziksel cihazlar 2 sininde aynı anda bozulması mümkün scsi kartı bozulabilir kablo kırılabilir aklına gelmiyecek milyonlarca olasılık var dediğin firmayla çok uzun zamandır çalışıyorum ve kendi hataları yüzünden şu ana kadar madur olmadım böyle durumlarla karşılaşmamak için aylık biraz daha fazla ödeyerek ftp backup alanı alabilirsin.Ayrıca linux kullanıyorsan smartd servisinide hard disk hatalarını gözlemleyecek şekilde ayarlarsan erken bilgilendirme sistemi sayesinde seni bir çok dertten kurtarır

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
LT support bazen yavaş çalışsa da bende gayet memnunum. Şimdiye kadar bir sefer donanım hatası oldu onda da NIC'ı değiştirdiler ama yarım saat dedikleri şey 2 saatte ancak yapıldı.

Bende Skype ile ücretsiz 800 lü numarasını aradım ve Jeremy'e derdimi ilettim. Hem özür dilediler hemde yılbaşında güzel bir hediye verdiler.

Yani kısacası LT kalitesiz bir firma değil, eğer mail ile anlaşamıyorsan telefon etmelisin.

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LT Kalitedir ..

Tartışmaya gerek yok ..

KaleSoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LT bencede hic fena degil.
orda 1 serverimiz var, anında cevap ve yardim aliyoruz.

cok cok daha kotuleri var.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
https://www.theplanet.com/

kullanan arkadaşlar var 1 saat olsun kapandığını yada sorun yaşadıklarını görmedim duymadım.

fiyatları aşırı derecede pahalı sayılabilir ama kalitemi kalite..

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donanım sorunu ve bu tür sorunlar her yerde olur arkadaşlar ev1 den geçen sene bir sunucu sipariş etmiştim 5 gün sonra scsi disk bozuldu

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende Bi makina kiralamistım...Suan Makina Kapalı Açamadılar.. 1 hafta Kullanmadan Yanlıs Bi IP işlemi yaptıktan sonra Makinayı Kapattılar Ulaşamıyoruz ve bizde ümidimiz kestik..80 Siteye Yakın zarar wardı yedek Açısından.. ALACAKLAR bence bi daha düşünsün...Ve siz siz olun Mail ARACILIĞI ile Sunucu İşlemi yapan firmalardan uzak durun..

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Layered'dan bende bi kazık yedim. Unutamam hiç bir zaman.
Bi ara harddisk bozuldu, veri tabanı yedeğim yoktu orada bir dağıldım.
İkicisinde 3Tb bandwith doldu diyip 3 ay ard arda 450$ para istediler. Ödedim fakat bu sonuncusu oldu.

Eski çalıştığım firma alan Calpop'a geçtim. Fiyatları ucuz ve cidden hizmetleri süper. Managed hizmet vermiyorlar fakat onlardan kaynaklananan sorunlara hiç bir zaman ık mık etmeden anında üretmeselerde en geç 2 saatte çözüm sunuyorlar.

öneririm... www.calpop.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5