İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

LCD Monitor

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardes bence alma lcd bu kadar yogun bilg kullanıyosan oyunlarda cok program oluyomus gerci ben hiç oynamıyorum ama geciş yapamıyor karelenme oluyor diye duydum bazı tanıtım programlarında

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
8-12ms
600:1 kontrast
17"
DVI gibi özellikleri barındıran kaliteli bi monitör alın

bakış açısı da önemli hafif yandan baktın mı kararma oluyor.

L

loadmp3

Misafir
Lcd de demek takıntımı oluyor ? :(
Çok geç sony siparişini verdim bile.

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
loadmp3' Alıntı:
Lcd de demek takıntımı oluyor ? :(
Çok geç sony siparişini verdim bile.

en iyisini yapmışsın sony'nin yeni modelinin çok güzel görüntüsü vardır arkadaşın dediği gibi çok oyun oynuyorsan crt'deki performansı lcd'de yakalıyamazsın. Takıntı olduğu felan yok canını sıkma ben iş yerindede sony kullanıyorum. Paketini dikatli aç 3 taneden fazla ölü pixel çıkarsa düzgün bir şekilde paketlip geri gönder değiştirsinler. sony'de 3 taneye kadar ölü pixel normal sayılıyor ama % 99.5 çıkmıyor merak etme. Keşke mağazadan alsaydın hepsiburadaya 59€ kazandırdın :D neyse güle güle kullan.

L

loadmp3

Misafir
Yapma ya kardeş tüh.
Tamam sağolunda bağıışlayın ama pixel sorunu ney oluyor nasıl bişi ?

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
loadmp3' Alıntı:
Yapma ya kardeş tüh.
Tamam sağolunda bağıışlayın ama pixel sorunu ney oluyor nasıl bişi ?

LCD Monitor Kusurları
Lcd monitörlerde malesef hepimizin bilmediği bir durum var. Ölü Pixel. Peki nedir? Monitör ekranında belli aralıklarda renkli, renksiz, sönük ve donuk olarak bağzı pixellerin iş yapmaz küçük noktacıkların bulunması. Bu noktacıkların malesef tamiri mümkün değil ve ömür boyu kullanmak zorundasınız.

Ölü LCD Pixellerin Otopsisi
Diyelim ki yeni LCD monitör aldınız. Doğal olarak da ölü pixel çıktı. Ne yapmalısınız? Bu durumda bağzı üreticiler minimum 5 ölü pixeli geçerse değiştirmeyi kabul ediyorlar bağzıları ise 7-10 pixelden aşağısını kabul etmiyorlar. Hal böyle olunca Lcd monitör almadan önce biraz düşünmekte fayda var.

ama için rahat olsun sony'de çıkma şansı %0.01 2.5 yıldır sony monitör satıyorum bir tanesinde bile çıkmadı...

http://www.chip.com.tr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8396

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5