İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Link alımı ve sandbox

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zamanlarda bazı sitelerin aniden sandboxa yakalandığını ve bazı sitelerinde aniden aramalarda sandboxa yakalanmasa bile gerilere düştüğünü görüyoruz.

Google sayfa sayısı ile backlink doğru orantılı ilerlemeli diyor.Yani sitenizi yapıyorsunuz 5 sayfası var bakıyorsunuz sitenizin 20,000 backlinki var.Bu şekilde olan siteler fazla duramazlar bulundukları sıralamada.Ya gerilere giderler yada sandboxa yakalanırlar.Istisnalar kaideyi bozmaz diyerek devam edelim.

Yani siz sitenizi açıyorsunuz 5 sayfalık güzel ama devamlıda backlink kasarak önlere getirmeye çalışıyorsunuz.Olurmu böyle şey olmaz tabi.Her önüne gelenin site açması ve içeriksiz boş sitelerle ön sıralara gelmesi demek olur bu. Tabiki googlede buna karşı bir algoritma deneyecektir.Deniyorda zaten. Şu anda ve son zamanlarda sandboxa yakalanan, sıralamalarda gerilere düşen ve banlanan sitelerde spam yoksa bu gibi bir durumlardan dolayı gerilere atılıyor siteleri.

Sitenizi yapıyorsanız güncel olarak devamlı içerik eklemeye gayret edin arkadaşlar.Göreceksinizki ulaşmak istediğiniz sıralamaya kısa zamanda ve çok sağlam şekilde ulaşabileceksiniz.

Umarım yararlı olmuştur.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hiç link almayan sitede sandbox giriyor bu neden peki anlam veremedim ne link kasıldı nede çalıntı içeirk var ama site sandbox giriyor

bir sitemda var sandbox tan cıktı 1 haftaya geri girdi 1 hafat sonra gene cıktı şimdi gene girdi bu ne yaa

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
hiç link almayan sitede sandbox giriyor bu neden peki anlam veremedim ne link kasıldı nede çalıntı içeirk var ama site sandbox giriyor

bir sitemda var sandbox tan cıktı 1 haftaya geri girdi 1 hafat sonra gene cıktı şimdi gene girdi bu ne yaa

Google a akıl sır eddirmek mümkün değil. Bütün içerikleri el ile kendim giriyorum, domainim yaşlı pr değeri yüksek sağlam kaliteli sitelerde linki var, ama nedense ağustostan bu yana kayıplarda. Site haritası yapın diyor, sitenizle alakalı sitelerden link alın diyor, özgün olun diyor, bunların hepsini diyor uyguluyoruzda ama sonuç 0.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
7 aydır birkaç kelimede birinci olan sitem (2007 kayıtlı, 5-6 sayfalık, backlink sayısı 2 veya 3) 17 kasımdan itibaren kaçıncı sayfada çıkıyor allah bilir.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google a akıl sır eddirmek mümkün değil. Bütün içerikleri el ile kendim giriyorum, domainim yaşlı pr değeri yüksek sağlam kaliteli sitelerde linki var, ama nedense ağustostan bu yana kayıplarda. Site haritası yapın diyor, sitenizle alakalı sitelerden link alın diyor, özgün olun diyor, bunların hepsini diyor uyguluyoruzda ama sonuç 0.

Filtre. Sitenizde fazla tag(etiket) ve hile (yanlış anlamayın çoğu kişi bilmedende olsa googleda hileli olarak yükseliyor) yapıyor olabilirsiniz. site adresini pmlerseniz inceleyebilirim.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim sitem eskiden Google aramalarında iyi derecede cıkıyordu sonra sanbox a düstü nedenini anlamadım ama artık blog aramalarında cıkıyor :S oda iyi derecede değil

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nedir site adı byron verebilirseniz bakalım yardımcı olmaya çalışalım.Blog aramalarında çıkıyorsa siteniz sandboxta değildir demektir.

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar site isimlerinizi yazarmısınız. Söylemişsiniz ama site isimleri geçmiyor yazmaktan çekiniyorsanız pm ile belirtirmisiniz.Sandboxta olmayan sitelerinizi sandboxta sanıyor olabilirsiniz kurtarılma ihtimali varken kaybetmeyin tamamen

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Byron arkadaş siteniz kesinlikle sandboxta değil. Lütfen google webmaster toolstaki hatalarınızı giderin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi