İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Link counter

W

webman

Misafir
Merhaba;
Ben php ve asp'yi bilmiyorum. Fakat benim link sayacına ihityacım var. Batur.net yapıyor ama 10 tanelik kısıtlama var. Bana linksayacı temin edebilecek veya kolay ise php ile öğretebilecek birisi varsa çok sevinirim... Eğer [email protected]'e mail atarsanız çok sevinirim;

Saygılarımla;
www.ozgunn.net

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam webman

bence biraz çalışırsan kolaylıkla yapabileceğin birşey bu. mysql veritabanını kullanarak çok basit bir şekilde yapabilirsin. çalışınca olur...

kolay gelsin

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
bana lazım tekil link sayan bir sayaç... php ye yeni yeni ısınıyoruz... belki de her şeyi hazır bulmaya alışmış olmaktanm veya zamanımızın kısıtlı olmasından hazır bulmak istiyorum...

dost siteler bölümünü çok tekil hit gonderenden az tekil hit gonderene doğru sıralayan bir sayaca ihtiyacım var... bilen varsa adres soylesin... manyak derecede bahtiyar olurum... :)

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
çamur atma izi kalır... "atasözü"

bilmediğim çok şey var... öğrenmeye çalışıyorum...

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
senı n sıte html tabanlı degılmı onun ıcıne yanlızca gonderılen hıtlerı php ıle eklemek bence abes kacar ama yanılmıyorsam bunu yapan bır vb scrıptı zamanında gormustum free olup olmadıgını bılmıyorum ama googleden ıcerıklı bır aramayla onu belkı bulabılırsın txt dosyasına kaydedıyordu her tıtten sonra ve verıyı ordan alıyordu yanılıyorda olabılırım ama bu sekılde bır sıte gormustum aklımda bulunsun tekrar gorursem sana lınkını verıyım..

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
çok sevinirim... bu arada benim site html tabanlı görünüyor haklısın... hek mack olmasın diye uzantıları html gösteriyorum.. aslında sayfalar php... .htacces diye google da aratırsan ilgili linklere ulaşabilirsin...

C

CaptureManiac

Misafir
oguz hekden korunmak için şunu da deneyebilirsin.
benim sitede gördüğün gibi sayfaların uzantıları belli değil.
yani ......net/?section=index.... şeklinde linkler.
index.abzurd şeklinde bir sayfa yapıp onu index göstermek, daha sonra bütün sayfaları bunun üzerine include ettirerek çalıştırmak yeterli oluyor.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ben bayagı netten uzak kaldım?

sımdı senın sayfan index.php ama browsera sen ındex.html yazınca php sayfasımı acılıyor ?? bunuda hek mack olmasın dıye yapıyorsun??
aslında php tabanlı bır sıte
??
benım zamanımda boyle bırsey yapılamıyordu bu aralar yapılıyorsa benım bıraz daha bırseyler ogrenmem gerekıyor :)

C

CaptureManiac

Misafir
oguzun demek istediği şey şu
serverdaki dosya index.html ama .html uzantısı da php modülünde filtreleniyor. apache'ye extension ekleyerek yapıyosun.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
CaptureManiac' Alıntı:
......net/?section=index.... şeklinde linkler.
index.abzurd şeklinde bir sayfa yapıp onu index göstermek, daha sonra bütün sayfaları bunun üzerine include ettirerek çalıştırmak yeterli oluyor.

haklısın ilk olarak onu da düşündüm... ancak o zaman da arama motorları siteyi indexlerken sorunlarla karşılaşıyorlar... o yuzden en iyi uzantı html gibi duruyor şu an... ama yakında uzantıları php şeklinde geri çevirmeyi düşünüyorum... eskiden arama motorları asp php uzantılı dosyaları pek indexliyemiyordu veya hatalar oluyordu... ama şimdi özellikle google bu konuda manyak gelişti... yahoo nun da teknolojisi google tabanlı zaten... o yuzden php uzantı yaptığımda arama motorlarından gelecek ziyaretcilerimde bir azalış olmayacak... sadede geleyim... :) yakında php uzantılara dönüyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5