İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

link üstüne gelindiginde renk değişmesi

H

hedehot

Misafir
arkadaslar sayfalardaki linklerin üstüne gelindiginde farklı bir renk almasını istiyorum. bunu alt.php ye (alt.php tüm sayfalarda) ekleyerek tüm sayfalarda bunu saglayabilirmiyim ve bunun icin gerekli olan kodu verebilecek arkadas var ise yardımcı olabilirmi lütfen

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya şimdi bildiğimiz hover olayındanmı bahsediyorsun. Cevap yazacaktım ama sorunu tam anlayamadım heralde?

İstediğin mesela hemen bu mesajın altındaki « Önceki Konu | Sonraki Konu » gibi mi linkin üstüene gelince renk dğeişmesi?

dipnot: ayrıca style bilgilerini sayfanın üstünde (head) de bildirmen sayfanın yükleniş anı görüntüsü için daha uygundur. (alt.php leri sayfaların altına include lu varsaydım)

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
<style>
a {
color: #333333;
}
a:hover {
color: #FF0000;
}
</style>

bunu ekle sayfana.

H

hedehot

Misafir
bleem : evet include li site. sağol yinede dsgnr arkadasın verdigi kodu koydum ve oldu sagol ilgin icin.

dsgnr : sagol kod icin +rep

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ olarak istediğin linkin farklı renklenmesini istersen

<style>
.linkim {
color: #FF3300;
}
.linkim:hover {
color: #008000;
}
</style>

<a href="xxx" class="linkim">Selam</a>

H

hedehot

Misafir
dsgnr : kodu alt.php ye ekledim ama kod calısmadı sanırım. style.css var sitede ama sanırım bilmeden karıstırdım pek anlamadıgımda bozulmus olabilir. daha önce kırmızı oluyordu ilk tasarımı attıgım sıralar ama cok kurcaladıgımdan bilmeden bozdum sanırım. verdigin kodu da ekledim ama yine olmadı. sorun nedendir aceba. style.css sana yollasam email ile felan ondaki bozuklugu giderebilirmisin? anlamıyorum anlasam söylerdin hemen yapardım ama malesef. yardımcı olursan sevinirim

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
a hover ya da a link gibi bişey arat style.css nin içinde değişikliği orda yapıcaksın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
dream den istediğin gibi yaparsın onları hangi programı kullanıyosun

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
style lar genelde <head></head> arasına eklenir. hangi durumlarda çalışmaz bilmiyorum ama bahsettiğin şey, pembekedi nin dediği gibi bi çakışmadan olabilir. sen header include edebilme imkanın varsa veya zaten css çağırıyorsan her sayfandan, css dosyasının
a { .... } kısmını kontrol et. muhtemelen bi ikileme sözkonusu oluyordur.

H

hedehot

Misafir
arkadaslar sorun benim bilmemezligimden kaynaklanan birşeymiş. style.css ye uygun olan tasarımdaki linkleri kendim düzenlemistim sonradan ve bunu hatalı yapmısım. indexteki tüm linklerin tek tek yeniden düzeltilmesi gerektigi icin cok zaman alacak ve zamanım okadar fazla degil. suan icin kalacak oyle. ilgilenen arkadaslara tesekkür ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5