İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linklere Dikkat! rel="nofollow" devri başlıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, demin seochat forumunu okurken çok önemli bir haberle karşılaştım. Google, Yahoo ve MSN webmasterların sitelerindeki linklerden PR aktarımını engelleyebileceği bir sistemi benimsiyorlar. Bu, <a> taglerine rel="nofollow" ibaresi konularak gerçekleştirelecek.

Örneğin:

Kod:
<a href="http://forum.iyi.net" rel="nofollow">İyinet Forum</a>

Konunun orijinalini Google blogdan ( http://www.google.com/googleblog/2005/01/preventing-comment-spam.html ) veya SEOChat'ten( http://forums.seochat.com/showthread.php?t=21392 ) öğrenebilrsiniz.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bloglarda yapilan spame karsi cok iyi. Diger taraftan baska bir kisiye baglantiyi boyle verirsen giciklik yapmis olursun sadece :D

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
harbi iyi düşünce iyinet te uygulamalı

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu yöntemler yeni degil eger link degişimi yaptığınız kişi ile sadece hit degişimi için linkleşiyorsanız o zaman bu yöntem olabilir belki ama dost siteniz ile pagerank için link degişimi yapıyorsanız etik açısından hiç dogru degil bu yaklaşım :eek:

E

erotika

Misafir
:) İyinet neden yapsın ki zaten iyinet'in amacı bu, webmasterlara yardımcı olmak..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eg-zotika' Alıntı:
:) İyinet neden yapsın ki zaten iyinet'in amacı bu, webmasterlara yardımcı olmak..

bir sürü kişi iyinetin pagerank6 degerinden fayfalanlam için üye oluyor.Onuda bloklarsa kim kalır acaba :eek:

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Valla Ben Pr degerine pek inanmadıgım icin iyinet topliste sadece hit almak icin uyeyim :)

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce javascript, activex, redirect, robots.txt ile gizli gizli PR aktarımı engellenmeye çalışılıyordu. Artık büyük arama motorlarının webmasterların PR (yani bir nevi "oy") aktarımını engellemelerine izin/onay vermesi çok büyük bir gelişme.

Z

zyed

Misafir
eg-zotika' Alıntı:

kardes sen bu iyi.net de maaşlimi çalişiyorsun haklı veya haksiz her durumda korumaya kalkıyorsun tabi haklı olmadı suana dekde . Bilelim yani nesin neyin nesisin yoksa yalakami..... :confused:

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
<a href="http://forum.iyi.net" rel="nofollow">İyinet Forum</a> Bu sekil her linke verecekmiyiz? Uzun is :) Bu kesin gecerli olacakmi bosa ugrasmayalim

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır, rel="nofollow" olayını yalnızca eğer sitende verilen linkleri kontrol edemiyorsan (yani bir forumun, blogun, vs. varsa) kullanman doğru olur. Eğer bir siteye kendin link veriyorsan, linkle birlikte oy vermemen saçma olur.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Mesela ben tckimlik sitesine link veriyorum. Fakat o bana vermiyor ve buda pr degerinin düşmesine sebeb oluyor. Belki tckimlik üzerinde kullanırsak nofollow olayını pr değerlerinde artma olabilir. Yoksa yanlışmı düşünüyorum.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pr falan artmaz sadece alt sayfalarına giden pr artabilir ama şu var niye tc kimlik e link veriyorsun sana ne fayfası var

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Şimdi biz ana sayfamızdan verdiğimiz linklerin bize zararı dokunmuyormu?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nasıl ki saçlarımızın temel besin kaynağı proteinler aynen öylede alt sayfalarımızın temel pagerank kaynağı sitemizin ana sayfasıdır.Ana sayfanda ne kadar çok link varsa alt sayfalarına akan pagerank o kadar az olur hepsi bu.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur un soyledıklerıne ek olarak, aynı şey alt sayfalar ıcınde gecerlıdır, yanı alt sayfalarda dısarıya veya sıte ıcıne olan lınkler ne kadar fazlaysa yıne pr degerlerınde azalma olur, kucuk bır ornek vermek gerekırse, dıgelım kı 100 tane alt sayfanızın oldugu bır sıtenız var, alt sayfaların hepsı sadece ana sayfaya lınk verırse bu ana sayfanın pr sını arttırır ama dıger sayfalara yararı olmaz, alt sayfalardan dıger 100 alt sayfanın hepsıne lınk verırsenız bu sefer ana sayfaya faydası olmaz, dıger alt sayfalara cok az bır oran da olsa katkı saglar...vb

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur ve Can'ın söyledikleri yalnızca bir teori tabi, kimse Google'ın PR aktarımında link sayısına bağlı olan algoritmasını tam olarak bilmiyor. Fakat PR aktarımında her linke eşit önem verildiği ve sayfadanın PR'ının linklere eşit olarak paylaştırıldığı genel olan kanı. Bu durumda dışarıya hiç bir link vermemen ve sayfa hiyerarşini de iyi ayarlaman PR açısından yararına olmuş oluyor. Yalnız dışarıya hiç link vermeyen siteleri Google az da olsa cezalandırma yoluna gidebilir gelecekte, çünkü bu "PR biriktirme" ("PR hoarding") İnternet'in bir "ağ" olma özelliğini kaybetmesine neden olabilir.

Bir de "otorite" (PR'ı çok yüksek) olan sitelere verilen linklerin ya PR'a ya da SERP'lere katkısı olduğu söyleniyor, böyle de bir olay var. Ben şahsen pek inanmıyorum, fakat buna inanan bir çok kişi de var.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.Onur.' Alıntı:
Bir de "otorite" (PR'ı çok yüksek) olan sitelere verilen linklerin ya PR'a ya da SERP'lere katkısı olduğu söyleniyor, böyle de bir olay var. Ben şahsen pek inanmıyorum, fakat buna inanan bir çok kişi de var.

Ben ilk kez www.seo-guy.com da okumuştum yazıyı.
(adamlarda google.com ve w3.org a link vermişler)
sonra bir sürü yerde gözüme çarptı.
Bana çok mantıklı gelmişti.Sanırım burada mantık şu benim sayfam ile şu sayfa örtüşüyor.Eger gerçekten örtüşme varsa bu prim yapıyor googleda.

Özellikle link sitelerinin dmoz.org ve w3.org a link vermesi kesinlikle gerek.

Rakip siteye link verirsem benim sıralamam düşer deyip arkadaşının linkini silen birileri bu yazıyı okursa bu ona kapak olsun.Silince kendi sıralaması düştü :p

X

Xman

Misafir
Bunların hepsi hikaye google ne yaparsa yapsın birileri mutlaka delecektir o uygulamaları...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5