İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linkleri nasıl yapmalı?

emredem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"www.site.com/arama-motoru" bumu daha iyi olur
"www.site.com/arama%20motoru" yoksa bu mu?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o adreste sana www.site.com/aramamotoru yap demek istiyor. ama bunlar önemsiz şeyler bu aralar habire konu açıp duruyor herkes bunlarla ilgili. arama------motoru bile yapsan gereken çok daha başka şeyler var kaliteli düzgün ve başarılı bir siteye sahip olmak için. forumun eski konularını okuyun katkısı olacaktır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tam olarak nerede okuduğumu hatırlayamıyorum ama kısaca bir kaç şey yazim. oradan aklımda kalanları...

kıelime1-kelime2 ile kıelime1_kelime2 arasında farklılıklar olduğunu yazıyordu.

- İle yaptığınızda arama motorları "kelime1" "kelime2" olarak ayrı ayrı da görebiliyormuş.
Ancak _ ile yaptığınızda "kelime1 kelime2" bir olarak algılıyormuş. Bunun sonucu olarak da "-" kullanmak daha mantıklı tabiki.

pembekedi'nin yazdıklarına kısmen katılsam da şu konuda pek katılmıyorum.

" ama bunlar önemsiz şeyler" Bence bu seçimde önemli.

site.com/kelime1-kelime2.html ile site.com/kelime1-kelime2/

Bu çok tartışıldı ama bence 2. seçenek daha yararlı. tabi "//" larda aşırıya kaçmamak şartıyla. Şöyle düşünüyorum. // lar ile sitenizi google tanıttığınızda bir dizin mantığı olarak görüyor. Bunun da google'daki değeri biraz daha arttırdığını düşünüyorum.

Tabiki pembekedi'nin söylediğine katılmamak da elde değil.

... çok daha başka şeyler var kaliteli, düzgün ve başarılı bir siteye sahip olmak için.

Başarılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi