İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

linkleri tıklanabilir yapmak

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mysql e eklenen mesajları php ile çekerken http:// ile başlayan linkler tıklanabilir yazı, yerine direk etkisiz text olarak gözüküyor. ben bunları nasıl link olarak okutabilirim?

kullanıcıya <link> </link> etiketleri arasına yazdırıp, str_replace ile bunları <a href=" ve "></a> e dönüştürmeyi denedim ama yine olmadı. farklı çözüm önerisi olan var mı?

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
str_replace ile işlem yaparken aldığınız hata nedir veya hangi kısmını yapamadınız? Veriler henüz gönderim aşamasındayken; yani kullanıcı "gönder" dedikten sonra verileri eklerken mi <url></url> kısmında düzenleme yapıyorsunuz yoksa html etiketlerden arınmış olarak eklenen verileri str_replace ile mi yazdırıyorsunuz, performans açısından kayda değer bir konu olduğu için soruyorum.

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
str_replace ile yapmayı becerdim ama hiç içime sinmedi. link yazarak tıklanabilir yapıyorum. ama bazı siteler linkin kendisini yazdırarak tıklatabilyor. şu şekilde yaptım;

$message = "$r[message]"; // mysqlden gelen mesaj
$metin = str_replace ("<link>",'<a href="',$message); // <link> in değişimi
$metin2 = str_replace ("</link>",'" target="_blank">link</a>',$metin); // </link> in değişimi
echo strip_tags(nl2br("$id$metin4"), "<div><b><br><a>"); // en son basılışı

eğer performans açısından veya herhangi bir başka tavsiyeniz varsa lütfen beliritn.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Kaydedilmiş veriyi sitede kullanıcılara sunarken str_replace'den geçirmeniz doğal olarak performans kayıplarına neden olurdu. Böyle yapmanız daha uygun olmuş. Onun dışında nofollow eklemeniz siteniz adına daha iyi olur.

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim yaptığım aslında sunarkendi:) ama şimdi eklenirken değiştirtiriyorum artık. teşekkürler.

bunun dışında bir yöntem söyleyecek yok mudur? bu hiç içime sinmedi de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5