İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linksayfasi.net üyeleri dikkatine!

U

ultraturknet

Misafir
Arkadaşlar, sitemi linksayfasi. net adresindeki hitlist benzeri siteye bir süre önce kaydetmiştim. Ne yazık ki bu arkadaşa uzun süre oldukça yüksek sayıda hit de gönderdim:( Fakat bir süre sonra buradan gelen hitlerin bıçak gibi kesildiğini gördüm. Sitem hit gönderdikçe listede yükseliyor, fakat garip şekilde bu siteden bir tane ziyaretçi bile almıyordu.

Tesadüfen kendi linkime tıkladım, bir de baktım ki Randevum. com açılıverdi.. Adam benimki de dahil iyi hit gönderen bazı sitelere ikinci bir redirect ekleyerek randevum. com affiliate programına yönlendirmiş! Yani siz adama deli gibi hit gönderiyorsunuz, diğer yandan sizin sitenize ulaşacağını sanan ziyaretçi de, linkinize tıkladığında istek dışı randevum'a göderiliyor ve adama para kazandırıyor.."Hit Gönderenler", "Popüler Siteler" gibi başlıklar altında aynı şeyi daha bir çok kişiye yaptığını ve hem ziyaretçi hem para anlamında, iki taraflı haksız kazanç sağladığını bizzat gördüm.

Ben hit göndermeyi hemen kestim. Üyeyseniz durum budur, sizin de bilginiz olsun.

Saygılar.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Egemen yapmaz öyle seyler ya. Duyduğum kadariyla siteyi baska bir arkadasa devretmişti.O kişi yapmış olabilir.Kendisine ilettim konuyu. Açıklayıcı bir konusma yapacağina eminim..

H

hengame

Misafir
siteme 2.5 yıldır bakmıyorum bir arkadasa devrettim askerden geleli 20 gün oldu arkadasımla konuştum bannerlarını kaldıran üyelere hit göndermeyelim dedik tamam dedi randevum affilatesinin kullanıyorum doğru ama sitesinde banneri olupta hit gönderen bir üyemi kesinlikle böyle birşey yapmam arkadasım banner kontrollerini manuel olarak yapıyoru siteye girerek zor oluyor bildiğiniz üye olan arkadasım "ultraturk" sitesi ya kapalı oldugu sırada yada banner ekli olmadıgı sırada site editörüm banner kaldıranları kontrol ediyordu sitenizde bannerim olmadıgı için silinirsiniz gibi zaten yani tasarım yapıorum oraya giden gelen cinsinden yakında sitemiz aktiff olacak kesinlikle ziyaretci gönderen üyelerimin hitleri başka yerlere yönlendirme olamaz sitemiz yeni tasarımı bitene kadar kapatmayı düşünüyorum zaten baktıgım yok fazlada bir hiti yok böyle ufak tefek sorunlarıda buralara taşım olmaz baktın listede yoksun yeni den eklerin siteni hit gönderirsen ust sıralara çıkarsın iyi çalışmalar

H

hengame

Misafir
sitelerimin eleştirilmesinde bir sakınca görmüyorum ister kötü ister iyi herkezin görüşüne saygı duyarım ama iyi ama kötü iyi olsaydı sevinirimdim :)

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeterli Olmuştur Sanırım ultraturk. Egemen'e ben kefil'im. Hiçbir şekilde kimseyi madur duruma düşürmez..Kendisi benim çocukluk arkadaşım.Şu güne kadarda hiçbir yanlısını görmedim. Böyle ufak tefek anlaşmazlıkları foruma düşürmeden önce, konusmayı deneseydin daha iyi olurdu diye düşünüyorum..
Neyse sanırım yeterli ve açıklayıcı olmuştur.

U

ultraturknet

Misafir
Hayır asla açıklayıcı değil. Sorumun muhatabı da siz değilsiniz.

Burada yapılan üç kişiyi, yani hem üye siteyi, hem ziyaretçiyi, hem de affiliate olarak randevum com'u kandırmaktır. Ben uzun süredir onca ziyaretçi gönderiyorum, benim site başlığıma, benim site ID'li linkime tıklayan adam ise Randevum'a gidiyor, site sahibine komisyon kazandırıyor..Bunu mu haklı ve normal gösteriyorsunuz?

Sorumlusu her kimse özür dileyerek sorunu düzeltmesini tercih ederdim ama o da yok maalesef. Lütfen insanlara karşı daha saygılı ve sorumluluk sahibi olun.

Saygılar.

H

hengame

Misafir
kardes özür dileme yok sitenin sahibi benim sitenin tüm haklarıda bana ait toplist bannerini kaldırırsan siteniz listede gösterilmez üye id silinince yeni eklenen sitelerden devam eder 122 silinince 122 ye başka site eklenir olay bu ne hitinden bahsediorsun bu arada kavga ediyoruz burada bizden başka yazı yazan yok 3 kişi burası webmaster kaynakları forumu şikatin varsa mail at maile mi cevap yazmadık o zaman kaldır banneini kaldırmısında odamöı yetmedi sikayetvar.com a sikayet et oda mı yetmedi protesto et beni iş böle uzar mod arkadaslardan konuyu kitlemelerini rica edeceğim

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Uzak durulası sitelere ekliyorum.
Bilgilendirdigin icin sagol. ultraturknet

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5