İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linux Mandrake + Suse

S

serkanyz

Misafir
Mandrake 10.0 Community 5CD
Suse 9.1 Professional 5CD
Slackware 10.0 5CD
Knoppix 3.6 1CD

1cd:1.500.000 Philips Gold 52X + Zarf + Etiket
[email protected]

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar bence boyle soylemeyın.
Arkadas cok uzuz bır fıyata (nerdeyse bos cd parasına) linux dagıtımı yapmakta.
Evet linux ucretsızdır ama dedıgım gıbı arkadas da gayet makul bır fıyata satmakta, hatta dısardan hayatta 1.5 mılyon cd basına alamazsınız, cok zor.
Ancak internetten bedava ındırebılırsınız kı o da adsl,kablo...vb varsa.

Bence desteklemenız gerekır.
Eger desteklemıyorsanızda, olumsuz birsey yazmayın cunku adam kotu bırsey dememıs, sadece satıyorum ılgılenenler mail atsın. bu kadar....

biraz tolerans lutfen...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence de linux filan turevleri beles ama adam cd ye cekmis saglam olarak ve satiyor bu paketi kacirmak istemeycek epey bir linuxcu arkadas taniyorum.

sonucta adam yazilimi satmiyor cd ye cekmis onun ticaretini yapmis

M

MrCooL

Misafir
Linux Her Zaman Ozgur...

Cd maliyeti 190 etiket zarf 250 bin maliyet.. gerisi nerde?
Madem o kadar cok linuxcu arkadasin var onlara neden cd parasina cd gonderen yok.. Hatta benden isteyenlere cd parasi bile istemiyorum.. Olayin ticaretini yapip en ufak bir eksikliktenb rant saglamak isteyen kisilere karsiyim. Ama her arzin bir talebi olur.
ornek vereyim. Linux34 linuxu kullanarak birazda demogoji yaparak herhangib ir kar etmiyorum diyerek satis yapiyor..

Hele Gorkem Cetin..

Linuxun turkiyedeki onculerinden denir.. Linuxun her harfinden para kazanma yoluna bakan birisi. Gelistirilen linux vs.. Gelecek linuxmus.. listelerde yardim etmezler.. Sadace yonlendirirler..

Doruk Fisek Enver altin ve daha sayamadigimn ustadlar avrken boyle kisilerin prim yapmasi beni rahatsiz ediyor.

Saygilar.

M

mavibereli

Misafir
Selamlar...

Öncelikle birkaç yanlışı ortadan kaldıralım. GNU/ Linux gpl lisansındadır ve genellikle ücretsiz dağıtımlardır. Ancak teknik destek, lisans gibi konularda üreticiler para alabilir. Teknik servis ve lisansta olduğu gibi bazı programlarda da paralı olabilir. Örneğin linuxant` ın verdiği driverler 14k eğer 56k istiyorsan para vermek zorunda kalıyorsun.

GNU/ Gpl lisansındaki yazılımları cd parasına dağıtabiliriz. 1-2 milyon. Sadece cd maliyetini zarf maliyetini düşünmeyelim. Ona verilen emek. Çekim anında cd writerin bozulma riski harcanan elektrik... arkadaş burada tanesini biraz fazla yapmış şahsen ben buradan cd alacağıma kendimi biraz daha kasıp linux34 den kutulu ve lisanslı alırım.

Umarım duymuşsunuzdur www.linuxcular.org olarak bedava linux cd si yollamaktayız. 15 şubatta yayına geçeceğiz fakat, cd alanlar linux la ilgilenenler sitemize bağış yapmazsa işimiz çok zor gözüküyor.

emuzzik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yuh ya. adam didinior cd ye çekior vs parasıyla satıor kaldıki gayette makul bi fiyat. ne kadar boş insan varsa mesaj yazmış zaten, zeynel lafım sana değil boş olarak ama saçma yazmışın umarım tekrar okuyup ne dediğini anlamışındır. adam linuxu kalkıp 50milyona yazılımını satmıor :D cd parası alıor sadwece. yani yazık hepinize ne diim. linux parayla ama internet, cd bunlar bedava değil. gidin o zaman yazıcıolu vs gibi program cd isteyen adamlardanda sen bbirşey yapmıon beleşe ver diinde yiyin dayağı orda :)

H

hostcu

Misafir
yw su saçma yorumlara bak yaa:))

baglantısı yawaş olan bi adamın bunu indirmesi belki 1 ay sürücek adam ne guzel guzelde bi fiyata cdye çekiyor almıyosan alma yorumda yapma... bu arada adamı tanımam etmem...

M

mavibereli

Misafir
projemiz değişti. maviportal.com a gelin. İstediğiniz dağıtımı sadece kargo parasına edinin.

bekliyoruz...

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gayet normal bir fiyat zaten 2 - 1,5 - weya 1 YTL ciwarlarında fiyatlar bende linux cdsi satıyorum fiyat cok diyen arkadaslara indirsin netten ceksin cd ye yollasın bana sattıgım aynı fiyattan arkadasa odemeyi yapıcam...

Biraz düşünelim tartalım oyle karar werelim...
4 EKMEK FİYATI(izmirde) = 1 CD ücreti cok mu?

ar-kadasın fiyatları gayet makul linux kullanmanızı tawsiye ederim

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
2 sene önceki mesajı hortlatan arkadaşa teşekkür ederiz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5