İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linux neden geç resolve eder..

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar
evde kullandığım bir linux makinam var centos 4.4 bu aletle bir web siteye girmek windows a göre epey bir geç oluyor.
Bunu bir çok işletim sistemi ile (fedora 6, redhat vb) denedim sorun aynı. (Ethernet ve kablolarıda değiştirdim)
wget ile bir siteye bağlantı kurmak gerçekten zaman alıyor. Aynı şey browserla dolaşmak içinde aynı..
(firewall kapalı)
Bu gibi bir sorun yaşayan oldu mu acaba?
teşekürler...

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resolv.conf incele derim ipleri değiştir dedicatedde ben böyle çözmüştüm en azından sorunumu tabi senin pc evde ama yinede şansını dene derim :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
/etc/resolv.conf 'da ki ip adreslerini localhost ise, farkllı bir makinaya yönlendir.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkiyeden olmasın ama ben mesela netdirektinkileri yada ev1 inkileri kullanıyorum. Dünya yıkılsa onlar yıkılmaz :)

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar resolv.conf u açtım içinde benim routerin ip adresi vardı. Yani win makinada da böyle. @sihirlinet yeterince hızlı olması lazım isviçreden katılıyorum.

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
conf içine

nameserver 212.175.16.24
nameserver 212.57.1.17
nameserver 195.175.37.69

yazıp kaydet

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi