İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

linux script yazmak istiyorum

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam benim bi vps im var ancak sistem kaynakları çok kullanılınca benim vps kilitleniyor. günde 2 3 kez oluyor.
Bu nedenle bir script yazmak istiyorum
sistem kaynakları tehlikeli ise apache durdurulacak bunun kontrolunun cron tab ile yapmayı planlıyorum.

1. Böyle bi script yazılabilirmi.
2. Hazır benzer scripti olan varsa paylaşabilirmi
3. Bu tür bi şey yamak için kaynak site yada yazı nerden bulabilirim( Bildigim diller az php iyi basic )

Teşekkürler...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
1. evet
2. birebir benzeri yok
3. PHP'de system() fonksiyonuna bakacaksin. Linux komutlarini biliyorsan cron ile calistiracagin php dosyasindan, load komutu cekip oradan load'i alacaksin, load bilmemkactan buyukse apache stop, kucukse birsey yapma gibi diyeceksin.

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. evet
2. birebir benzeri yok
3. PHP'de system() fonksiyonuna bakacaksin. Linux komutlarini biliyorsan cron ile calistiracagin php dosyasindan, load komutu cekip oradan load'i alacaksin, load bilmemkactan buyukse apache stop, kucukse birsey yapma gibi diyeceksin.

çok teşekkürler.
açıkçası linux komutlarını bilmiyorum ama öğrencem netten kaynakları tarıycam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5